فوتبالورزشی

گلزنی نیمار در حالی که پی اس جی 5-2 مون پلیه را در لیگ 1 شکست داد | اخبار فوتبال

حملات پرقدرت نیمار و پاری سن ژرمن در پیروزی 5-2 مقابل مون پلیه در لیگ فرانسه نمایش چشمگیر دیگری را به نمایش گذاشت، زیرا کیلیان امباپه حساب خود را باز کرد اما در بازگشت پس از مصدومیت کشاله ران، یک پنالتی را از دست داد. نیمار روز شنبه دو گل به ثمر رساند تا تعداد گل هایش در دو بازی لیگ برای مدافع عنوان قهرمانی در شبی که لیونل مسی گل نخورده بود به 3 گل برساند. مهاجم برزیلی همچنین بهترین بازیکن پاری سن ژرمن در بازی های دوستانه پیش فصل بود زیرا او به دنبال یافتن اوج فرم خود برای جام جهانی قطر است که در ماه نوامبر آغاز می شود.

پاری سن ژرمن همچنین در اولین بازی لیگ خود 5 گل به ثمر رساند و مون پلیه یک بلوک دفاعی کم را برای از بین بردن فضا برای میزبان انتخاب کرد. اما فشار برای فالایه ساکو، مدافع میانی بیش از حد بود، او ضربه خارج از هدف امباپه را در دقیقه 39 وارد دروازه خودی کرد.

همچنین بخوانید | سری آ: روملو لوکاکو به سرعت حساب اینترمیلان را در پیروزی 2-1 مقابل لچه باز کرد.

سپس ساکو در دقیقه 42 زمانی که لیونل مسی با دریبلینگ توپ را به حریف هدایت کرد، توپ را به دست گرفت. نیمار با خطای یوناس اوملین، پنالتی بعدی را برای برتری 2-0 تبدیل کرد.

PSG از اشتباه دیگری استفاده کرد و گل سوم را در 51 به ثمر رساند. امباپه پاس اوملین را مهار کرد و اشرف حکیمی را پیدا کرد که پاس انحرافی او را نیمار به خانه فرستاد. امباپه دور از بهترین سطح خود، هنوز هم با یک ضربه از کرنر در دقیقه 69 دروازه خود را پیدا کرد. کریستوف گالتیه، سرمربی پاری سن ژرمن به کانال پلاس گفت: «(امباپه) یک رقیب است، او می خواهد خوب باشد و می خواهد به سرعت خوب شود.

او به کمی زمان نیاز دارد تا 100 درصد تناسب اندام داشته باشد. زمانی که او 100 درصد آمادگی جسمانی داشته باشد، تفاوت بیشتری ایجاد خواهد کرد.

رناتو سانچس، هافبک پرتغالی خود در اولین بازی خود برای پاری سن ژرمن، با تلاش برای اولین بار در 88 گلزنی را به پایان رساند.

اوملین چند سیو فوق العاده انجام داد تا PSG را برای بیش از 30 دقیقه ناامید کند. دروازه بان سوئیسی در دقیقه 23 پس از مهار توپ توسط جردن فری، پنالتی امباپه را مهار کرد. او سپس با ضربه آزاد مسی در دقیقه 26 به دور تیرک برگشت. مون پلیه با تلاش وهبی خضری از فاصله نزدیک در دقیقه 58 و ضربه نیمه والی انزو چاتو در وقت های تلف شده به گل رسید.

پیش از این، مشکلات دفاعی رن آشکار شده بود زیرا رن برتری را به تساوی 1-1 با موناکو 10 نفره از دست داد. در درگیری بین دو مدعی برای کسب سهمیه اروپا، بریل امبولو، مهاجم موناکو، ضربه سنگین دوگان آلمدار، دروازه بان این تیم را به ثمر رساند تا با تلاشی کشویی در دقیقه 73، بازی را به تساوی بکشاند.

گاتان لابورده، مهاجم رن با تبدیل یک ریباند در دقیقه 59، دروازه را باز کرد. موناکو در پانزدهم با 10 نفر کاهش یافت که یوسف فوفانا، هافبک این تیم به دلیل مهر زدن روی مچ پای مارتین تریر کارت قرمز دریافت کرد.

لابورد گفت: «ما به شدت ناامید هستیم.

“وقتی تقریباً در کل بازی با 11 نفر در مقابل 10 نفر بازی می کنید، باید با سه امتیاز کنار بیایید. در رختکن اوضاع پرتنش بود.”

علیرغم برتری عددی، رن در عقب متزلزل به نظر می رسید. امبولو مغناطیس خطاها بود و جو رودن و آرتور تیت به ترتیب در 21 و 23 به دلیل نگه داشتن مهاجم با کارت زرد جریمه شدند.

استیو مانداندا نیز در دقیقه 31 به دلیل گرفتن امبولو در صورتش در حالی که قصد داشت توپ را با مشت دور کند، یک کارت زرد دریافت کرد. دروازه بان رن با مهار پنالتی بعدی توسط اکسل دیاسی قبل از انکار کرپین دیاتا در سی و ششم، جبران کرد. با این حال، مانداندا ضربه ای زد و در نیمه اول با آلمدار جایگزین شد.

الکساندر نوبل، دروازه بان موناکو، با چرخاندن ضربه راه دور باپتیست سانتاماریا به دور دروازه در دقیقه 27 و دفع ضربه سر از فاصله نزدیک از تریر در دقیقه 28، به نجات یک امتیاز کمک کرد. AP SSC SSC


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا