دانش و فناوریموبایل و تبلت

گلکسی واچ سامسونگ می تواند از اپل واچ در آینده ای میکرو ال ای دی پیروی کند


طبق گزارشی جدید سامسونگ دیسپلی در حال آماده سازی فناوری Micro LED خود است.


مدل‌های آینده گلکسی واچ سامسونگ می‌توانند از نمایشگرهای Micro LED استفاده کنند که گفته می‌شود ارائه‌دهنده نمایشگر این شرکت در حال آماده‌سازی برای تغییر است.


در حالی که مدل های فعلی مانند گلکسی واچ 5 از صفحه نمایش OLED استفاده می کنند، یک گزارش جدید ادعا می کند که صفحه نمایش سامسونگ از اواخر سال 2022 روی دستیابی به Micro LED کار می کند. جالب اینجاست که این خبر بلافاصله پس از گزارش مشابهی منتشر می شود که اپل نیز به دنبال انجام همین کار است. با پوشیدنی های آینده خودش.

ویدیوی روز جیبی

گزارش Samsung Display از طریق خروجی تایوانی ارائه می شود ETNews که اشاره می کند که این اولین بار است که این شرکت این فناوری را تجاری می کند. در حالی که سامسونگ در حال حاضر تلویزیون های Micro LED تولید می کند، آنها توسط Samsung Electronics ساخته شده اند، نه Samsung Display.

مزایای دور شدن از OLED و به سمت Micro LED بسیار زیاد است، به ویژه نسبت کنتراست بهبود یافته و بازتولید رنگ بهتر. اما از نظر یک ابزار پوشیدنی، بزرگترین تغییر احتمالاً بهبود اعداد مصرف انرژی و حداکثر روشنایی بالاتر خواهد بود – هر دو موردی که چیزی مانند Galaxy Watch از آنها سود می برد.

اینها از جمله دلایلی هستند که ظاهراً اپل نیز به استفاده از Micro LED روی آورده است. با این حال، در حالی که Samsung Display ممکن است نمایشگرهایی را با استفاده از همان فناوری تولید کند، بعید است که اپل از آن استفاده کند. درعوض، سازنده اپل واچ مایل است وابستگی خود را به شرکت های شخص ثالث مانند Samsung Display، شرکتی که در حال حاضر به طور گسترده از آن استفاده می کند، کاهش دهد.

اپل امیدوار است با حذف Samsung Display و LG Display از زنجیره تامین خود کنترل بیشتری داشته باشد. برای ساعت گلکسی سامسونگ، این موضوع کمتر نگران کننده است.

در مورد صفحه نمایش سامسونگ، گفته می شود که امیدوار است بتواند تا پایان سال جاری برای ساعت های هوشمند Micro LED آماده شود. پس از آماده شدن، مطمئناً می توانیم انتظار داشته باشیم که سامسونگ آن را در گلکسی واچ آینده عرضه کند. انتظار نمی رود اپل تا سال 2024 به سمت Micro LED حرکت کند، بنابراین رقابت قطعاً ادامه دارد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا