فوتبالورزشی

گل سوپر پتراتوس جام موهون باگان دیورند را به ارمغان آورد | اخبار فوتبال


یک لحظه درخشش دیمیتری پتراتوس، غول بزرگ موهون باگان را به 10 رساند که در دقیقه 61، یکصد و سی و دومین جام دیورند. این اولین بار از سال 2000 بود که موهون باگان، سپس بدون هیچ پسوندی پس از تلاشی کوتاه با پیشوند ATK، با شکست در دو فینال در سال‌های 2009 و 2019 برنده این رقابت شد.

بازیکنان Mohun Bagan Super Giant پس از فتح سیصد و سی و دومین جام دیورند، در Vivekananda Yuba Bharati Krirangan (VYBK)، در کلکته با جام جشن می گیرند (تصویر فایل HT/Samir Jana)

پتراتوس، بخشی از تیم ملی استرالیا در جام جهانی 2018، با 12 گل و 7 پاس گل، نقش مهمی در کمک به موهون باگان برای قهرمانی سوپر لیگ هند در اوایل سال جاری داشت. تقریباً از گوشه ای که نانداکومار سکار گلزنی کرده بود تا به تلاش چهار ساله بنگال شرقی برای پیروزی مقابل رقیب اصلی خود در مرحله گروهی پایان دهد، پتراتوس در دقیقه 71 پس از ضربه زدن، ماشه را فشار داد. و برای دومین بار در همین تعداد دربی. ، این یک چپ پا بود که تفاوت را ایجاد کرد. این هفدهمین جام دیورند را برای موهون باگان به ارمغان آورد.

پتراتوس یک فریاد کننده پای راست را شلیک کرده بود تا نیمه اول را به پایان برساند که اوج گرفت و از دروازه پرابسوخان گیل دور شد. بنابراین، برای این هدف، پس از دویدن تقریباً در طول نیمه شرقی بنگال تا لبه جعبه 18 یارد، رانندگی کم را انتخاب کرد. سقوط بیش از حد عمیق بنگال شرقی به او زمان و فضا داد تا یک شوت بزند، لکه دفاعی آنها با برگشت یک بازیکن با شلیک پتراتوس بیشتر شد. از میان انبوهی از پاها، شلیک به گوشه دورتر پرتاب شد و احتمالاً در مسیر منحرف شد. پتراتوس در یک لحظه از روی انباشته ها به سمت جمعیت پرید.

تنش سنگین در غروب مرطوب، بازی شروع شد و با سوختن آرام ادامه یافت. خشم جایگزین استعداد به این معنی بود که تحویل بیش از حد پخته شده و مشاجره با داوران در استادیوم دریاچه نمک پر از 60000 نفر در روز یکشنبه اینجا بود.

نیمه اول با کارت های زرد متعددی به پایان رسید که سائول کرسپو، بورخا هررا و هوگو بوموس از موهون باگان کارت زرد دریافت کردند. در اوایل بازی دوم، کارلس کوادرات، سرمربی بنگال شرقی به دلیل اشاره به آرماندو سادیکو، زرد نشان داده شد و سپس آنیرود تاپا قرمز نشان داده شد.

تاپا در حال رفتن به سمت توپی که به طرز ناخوشایندی برگشت، به دلیل بازی خطرناک پس از برخورد کفشش به خاویر سیوریو با کارت زرد جریمه شد. او در نیمه اول برای تکل روی سیوریو با یک ضربه زرد به میدان رفت و حالا موهون باگان باید دوباره کالیبره می کرد.

مربی خوان فراندو در دقیقه 68 با تعویض سه گانه زنگ زد و گلان مارتینز را به جای تاپا در خط میانی گرفت و بوموس را قربانی کرد. لیستون کولاکو و جیسون کامینگز که برای استرالیا در جام جهانی 2022 بازی کردند نیز معرفی شدند.

قدرت موهون باگان در عمق چنین است. بنگال شرقی حتی نزدیک هم نیست، بنابراین آنها سعی کردند در دفاع جمع و جور بمانند و در عین حال به دنبال استفاده از سرعت نانداکومار و ماهش نائورم بودند. مانند بازیکنان عریض موهون باگان، کیفیت تحویل آنها چیزهای زیادی باقی می ماند.

ناتوانی بنگال شرقی در جذب بازیکنان در محوطه به این معنی بود که Siverio اغلب تنها بود. ویشال کیث واقعاً مورد آزمایش قرار نگرفت، و یک خطای لحظه‌ای عقل را از انورعلی در غیر این صورت تاثیرگذار منع کرد که او را مجبور کرد خط خود را ترک کند تا پاس عقب را پاک کند.

سکار در 12 آگوست در برابر موهون باگان تلاش کرد تا آنچه را که با سرسختی انجام داده بود تکرار کند اما این بار از بالای دروازه کیث عبور کرد. او همچنین یک ضربه سر داشت که کیث را آزار نداد زیرا شرق بنگال نتوانست از برتری عددی برای 38 دقیقه، شامل 9 دقیقه توقف، استفاده کند.

موهون باگان که هشتمین بازی خود را در تمام مسابقات در یک ماه انجام داد، یک شوت به سمت دروازه داشت. تاپا و سهال عبدالصمد به عنوان محورهای خط میانی همچنان در حال پیشرفت هستند. تاپا یک بار وقتی آشیش رای را با یک پاس تند و تیز پیدا کرد، باز هم مجبور شد غرایز حمله خود را قربانی کند. Mohun Bagan هنوز آن را از دست نداده است اما می تواند برای تاپا و البته هند نگران کننده باشد.

همه چیز برای بحث و گفتگو برای یک روز دیگر. فراندو گفت: چیزهایی که قرار است در تورنمنت های پیش فصل مانند این کار شود. روشی که سرمربی اسپانیایی موهون باگان به آغوش سادیکو پرید، هر کدام سه کارت زرد برای تیم ها و یک کارت قرمز، هواداران در یک نیمه دیگ را جشن می گرفتند و نیمه دیگر را در یک لحظه خالی می کردند، مطمئنا چیزی فراتر از یک تورنمنت پیش فصل بود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا