ارز دیجیتالاقتصادی

یکی از بنیانگذاران Maker اجرای پروتکل آینده در Solana Fork را پیشنهاد می کندRune Christensen، یکی از بنیان‌گذاران Maker، پروتکل استیبل کوین مبتنی بر اتریوم، پیشنهاد کرده است که این پروتکل را در زنجیره جدیدی که از Solana فورک شده است، مجدداً پیاده‌سازی کند. این حرکت آخرین بخش «Endgame» است، به‌روزرسانی پروتکلی که به دنبال رشد استیبل کوین دای با افزایش «کارایی، انعطاف‌پذیری و مشارکت» است.

پیشنهاد سازنده شامل اجرای مجدد پروتکل در سولانا فورک است

رون کریستنسن، یکی از بنیانگذاران Maker، پروتکل استیبل کوین پشت دای، دارد پیشنهاد شده اجرای مجدد پروتکل در بالای فورک Solana، به روز رسانی آن برای مدیریت مشکلات احتمالی ناشی از نقص فنی یا حملات حکومتی. این حرکت بخشی از تکامل نقشه راه Maker به نام «Endgame» است که برای «افزایش کارایی، انعطاف‌پذیری و مشارکت» پیرامون پروتکل Maker طراحی شده است.

او از ایجاد یک بلاک چین که فقط برای اجرای باطن Maker استفاده می شود، دفاع کرد و اظهار داشت که “با هشت سال بدهی فنی در پروتکل مقابله می کند.” این بدان معناست که هر جزء برای عملکرد دقیق خود دوباره طراحی و سفارشی ساخته می شود. با این حال، کریستنسن اظهار داشت که این تغییر حداقل سه سال طول خواهد کشید.

به گفته کریستنسن، سولانا سه مزیت قابل توجه نسبت به سایر زنجیره ها دارد. اول، کیفیت فنی «بسیار بهینه» پایگاه کد سولانا برای راه اندازی یک بلاک چین منفرد مناسب است. مزیت دوم مربوط به انعطاف پذیری است که پس از سقوط FTX نشان داد، که نشان می دهد این زنجیره می تواند در برابر حملات مقاومت کند و “احتمال دارد در دراز مدت باقی بماند.” مزیت سوم این است که قبلاً برای زنجیره های برنامه سازگار شده است، زیرا نسخه سفارشی Solana به عنوان بخشی از شبکه Pyth پیاده سازی شده است.

نقد درونی

کریستنسن به دلیل ماهیت پیشنهاد خود در رسانه های اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفت و برخی ادعا کردند که اکثر کاربران Maker به پروتکل اتریوم وفادار هستند. او توضیح داد که هیچ یک از این تغییرات بر تجربه کاربر تأثیر نخواهد گذاشت و تمام بخش‌های روبه‌روی کاربر Maker و توکن‌های پروتکل در بالای اتریوم باقی می‌مانند.

کریستنسن اعلام کرد:

EVM (ماشین مجازی اتریوم) هنوز در مورد ساختن وسایل برای کاربران مهم است، زیرا کاربران در اینجا هستند. اما برای یک backend تخصصی برای نیازهای خاص Maker ایده آل نیست.

با این حال، او محکوم کریپتوتیبالیسم، با تاکید بر اینکه اتریوم، سولانا و کیهان همگی زنجیره‌های بزرگی بودند و «انسل‌های قبیله‌گرا (با هر طعم و مزه‌ای) در دهه اشتباهی هستند».

نظر شما در مورد تغییرات پیشنهادی برای پروتکل Maker چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا