فرهنگی و هنریموسیقی و هنر های تجسمی

15 فیلم سینمایی در هفتمین هفته جشنواره سیما پخش می‌شود

همزمان با آغاز هفتمین هفته جشنواره تابستانی سیم، 15 فیلم از شبکه های سیما پخش می شود.

بر این اساس فیلم های سینمایی و تلویزیونی «پای پیاده»، «مرتضی»، «زخم کاری»، «واگن شماره 2»، «بعد از تو»، «زندگی حشرات»، «گنجینه شهر هویجی»، «فوتبال‌دستی»، «اختانوردان و غارهای زیر دریا»، «عروسک‌های زشت»، «ماجراهای رمه دوست ربات من»، «شجاع»، «پنالتی»، «بتمن علیه لاک پشت‌های نینجا» و «مورچه» از شنبه 14 مرداد تا چهارشنبه 18 مرداد به روی آنتن شبکه های پنج، کودک و امید می رود.

جزئیات فیلم های این هفته جشنواره تابستانی سیما به شرح زیر است:

شبکه پنچ سیما

فیلم تلویزیونی «پای پیاده» به کارگردانی «اصغر طوسلی» شنبه 14 مرداد ساعت 10 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

در این فیلم خواهیم دید: فرهاد در لحظه مرگ به پسرش امیر می گوید که به او دروغ گفته و مادرش محبوبه زنده است.امیر برای یافتن مادرش اصفهان را به مقصد تهران ترک می کند. شهناز دختر خاله محبوب از اینکه محبوب به جای او با فرهاد ازدواج کند متنفر است و می خواهد امیر محبوبه را پیدا کند. او نمی داند محبوبه به همسرش از داشتن فرزند نگفته است، بنابراین می خواهد زندگی محبوبه را از بین ببرد.محمد کاسبی، زنده یاد محین شهابی، مظفر مقدم، اکرم محمدی، شهره لرستانی و عبدالرضا کرمی در فیلم تلویزیونی «عابر پیاده» به ایفای نقش پرداختند.

فیلم تلویزیونی «مرتضی» به کارگردانی «محمد حمزه ای» یکشنبه 15 مردادماه ساعت 10 از شبکه پنج پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جسد شخصی به نام مرتضی در بیابان های اطراف تهران پیدا می شود و مشخص می شود که او به جرم قتل در زندان بوده و همسرش ستاره از او جدا شده است. پلیس به حمید برادر همسرش مظنون است. اما بعد متوجه می شوند که او فقط به خاطر مهریه خواهرش با مرتض درگیر بوده است. مرتضی به دلیل کشته شدن تصادفی جیب بر جوان راهی زندان شد و حسین آقا فردی که تنها آشنای مرتضی بود با قرار وثیقه او را آزاد کرد.
محمد حاتمی، سعید زارع، فرشته مرعشی، فرزاد باقری، مهدی صباغی، اکبر آیین، غلامرضا رمضانی، عرشیا توکلی، میشم رازفر، ساناز فلاحی فرد، پوپک رنجبر و مهرداد ضیایی در تله فیلم «مرتضی» به ایفای نقش پرداختند.

فیلم تلویزیونی «زخم کاری» به کارگردانی «محمد حمزه ای» دوشنبه 16 مرداد ماه ساعت 10 از شبکه پنج پخش می شود.

در این فیلم خواهیم دید: نگار و بهرام به یکدیگر علاقه دارند اما آقای ذبیحی پدر نگار مخالف ازدواج آنها است.بهرام هکری است که قبلا یک بار در زندان بوده است. به جواهرفروشی آقای سعادتمند دستبرد زدند، سپس جسدی را که از فرش فروشی بیرون آمده بود بردند و سپس پلیس او را دستگیر کرد. در تحقیقات پلیسی مشخص شد فردی شبیه بهرام با زن و مرد دیگری دست به سرقت زده و پلیس آنها را در ویلایی خارج از شهر کشف کرده و بهرام تنها به درخواست ذبیحی دوربین های سعدادان را هک کرده است. تمام نقشه ها و کشتارهای بعدی افرادی که مرتکب سرقت شدند، با نقشه سلاخی عمل کرد و پس از سرقت، او سارقان را با نوشیدنی آلوده کشت.

محمد حاتمی، امیر سماواتی، علیرضا ساوه درودی و مجتبی فلاحی در فیلم تلویزیونی «زخم کاری» به ایفای نقش پرداختند.

فیلم تلویزیونی «واگن شماره 2» به کارگردانی «مجید وحیدیان» سه شنبه 17 مرداد ماه ساعت 10 از شبکه پنج پخش می شود.

داستان «واگن شماره 2» در قطار تهران-مشهد می گذرد که قرار بود بخش قابل توجهی از صنعت پتروشیمی با قطار به مشهد منتقل شود اما عناصر ضد انقلاب با بمباران قطار سعی می کنند این پروژه را مختل کنند. .بمب به گونه ای عمل می کند که در صورت کاهش سرعت قطار منفجر می شود. به همین دلیل، ماموران وزارت اطلاعات موظفند با حفظ سرعت قطار، بمب را خنثی کنند.

جعفر دهقان، عبدالرضا اکبری و قاسم زارع در فیلم تلویزیونی «واگن شماره 2» به ایفای نقش پرداختند.

فیلم تلویزیونی «بعد از تو» به کارگردانی «اکبر تحویلیان» چهارشنبه 18 مرداد ماه ساعت 10 از شبکه پنج پخش می شود.

این فیلم داستان سرمه دختر جوانی است که پدرش بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهد و باید برای چهار نفری که با آنها تصادف کرده باج بدهد. به همین دلیل سرمه نیز مجبور است آپارتمان خود را ترک کند. او کسی را ندارد و باید پیش مادرش برود که در کودکی از پدرش جدا شده بود. اما او که متاهل است و یک فرزند دارد نمی تواند او را نگه دارد. سرمه در کوچه‌ها و خیابان‌ها پرسه می‌زند و به امامزاده پناه می‌برد، اما نمی‌تواند شب‌ها آنجا بماند تا اینکه مرد خوبی او را به خیاطش ببرد تا شب را در آنجا بگذراند. اما او را به دزدی متهم می کنند.

نازنین پیر کاری، شراره رخام، رضا رضوی، سیروس ممنت، شبنم مقازی و حسن اسدی در فیلم تلویزیونی «بعد از تو» ایفای نقش کردند.

شبکه برای کودکان

انیمیشن سینمایی «زندگی حشرات» به کارگردانی «هلن گیراد و توماس سابو» شنبه 14 مرداد ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش می شود. داستان این انیمیشن در مورد مورچه سیاه جوانی است که به نجات دوستانش از جنگ با مورچه های قرمز کمک می کند.

شنبه 15 مرداد ساعت 14 انیمیشن «گنجینه شهر هویجی» به کارگردانی «جی شیانگ» از شبکه کودک پخش می شود.

در این انیمیشن خواهید دید: مامور براون پنج مخترع روباه است که ماموریتش ورود به شهر هویج و یافتن گنج مربوط به روباه ها و آوردن آن به رئیسش است. هنگام ورود به شهر با جسم سختی به سر وی اصابت کرد و بیهوش شد. بعد از اینکه به هوش آمد متوجه شد که توسط خرگوش هایی که در شهر زندگی می کنند احاطه شده است. با تعجب از روباه درباره هویتش می پرسند و پس از پاسخ های مزخرف روباه، خرگوش نابغه با مراجعه به دایره المعارف خود، روباه را نژادی از خرگوش ها معرفی می کند.

روباه در طول ماموریت خود سعی می کند اعتماد مردم شهر را جلب کند، ابتدا وارد خانه مخترع شهر می شود و با دستیار او که یک عنکبوت است دوست می شود و شروع به کاوش در اطراف می کند.در طول این تلاش، روباه از طریق یک لپ تاپ جاسوسی با رئیس خود ارتباط برقرار می کند و گزارش هایی از پیشرفت خود برای او ارسال می کند. روباه به طرق مختلف و با اختراعات جدید به خرگوش ها کمک می کند تا اعتماد به نفس و اعتماد خود را افزایش دهند.

انیمیشن سینمایی «فوتبال دستی» به کارگردانی «خوان خوزه کامپانلا» دوشنبه 16 مرداد ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش می شود.

این انیمیشن در مورد پسر آماد است که با هندبالیست های مورد علاقه خود ماجراهای غیرمنتظره ای خلق می کند.

انیمیشن سینمایی «اختانوردان و غارهای زیر دریا» به کارگردانی «بلر سیمونز» سه شنبه 17 مرداد ساعت 14 از شبکه کودک پخش می شود.

با بازی سایمون گرینال، مایکل مورفی و ترزا گالاگر، ماجراجویان در یک سری غارهای چالش برانگیز وارد یک ماجراجویی زیر آب می شوند تا دوست اختاپوس کوچک خود را به خانه کارائیب بیاورند.

انیمیشن سینمایی «عروسک های زشت» به کارگردانی «کلی اسبری» چهارشنبه 18 مرداد ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش می شود.

داستان از این قرار است که خندون دختری شاد در شهر عروسک های زشت است.او می خواهد به دنیای بزرگتر برود و با بچه ها بازی کند، اما در شهر زیبا در مقابل آنها پسری به نام لو ایستاده است که نمی خواهد عروسک های زشت موفق شوند. در نهایت خندون موفق می شود بین شهرهای زشت و زیبا صلح و دوستی برقرار کند.

شبکه امید

شنبه 14 مرداد ساعت 18 فیلم «ماجراهای رمه دوست ربات من» به کارگردانی «استفان شیمک» از شبکه امید پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی جود مانلی، جونیور براون، گرگ لوتس، کیت براسل و بیل جنکینز آمده است: رابرت نوجوانی است که در بازی های رایانه ای بسیار ماهر است و پدرش در یک شرکت تجهیزات کامپیوتری کار می کند. این شرکت در حین ساخت یک ربات خاص با مشکل مواجه می شود و تصمیم می گیرد آن ربات را که نام کوتاه Reme (ربات مصنوعی هوشمند) نام دارد، نابود کند. اما یک شب که رابرت با پدرش به شرکت رفت، به طور اتفاقی گله ای را در زمین بایر دید، آن را برداشت و با خود به خانه برد. میدان مغناطیسی گله به طور تصادفی به میدان مغناطیسی مایکروویو آشپزخانه متصل می شود و باعث می شود گله زنده شود و تمام فعالیت هایی را که برای انجام آنها برنامه ریزی شده بود انجام دهد.

انیمیشن «شجاع» به کارگردانی «مارک اندروز، برندا چپمن و استیو پرسل» یکشنبه 15 مرداد ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش می شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: مریدا شاهزاده خانمی سرزنده و پرانرژی است و علاقه زیادی به تیر و کمان دارد. ملکه و پادشاه می خواهند مریدا به عنوان یک شاهزاده خانم زندگی کند. آنها یک مهمانی ترتیب می دهند که در آن خواستگارها با هم رقابت می کنند و ارزش خود را ثابت می کنند. مریدا که نمی خواهد آزادی خود را از دست بدهد با والدینش مخالفت می کند و نظر آنها را نمی پذیرد. او نزد شعبده باز می رود و از او کمک می خواهد.

فیلم سینمایی «پنالتی» به کارگردانی «شبهام سینگ» دوشنبه 16 مرداد ساعت 18 از شبکه امید پخش می شود.

در این فیلم لوکرام اسمیل، کی کی منون و شاشانک آرورا بازی می کنند. داستان یک بازیکن مشتاق فوتبال هندی است که به تیم فوتبال دانشگاه لاکنو می پیوندد. اما باید برسد

رویای بازی در سطح ملی باید با چالش ها و تبعیض های زیادی روبرو شود. لوکرام یک فوتبالیست اهل مانیپور است. او به کالجی در لاکنو به نام SRMU پیوست، کالجی که به دلیل تولید فوتبالیست های حرفه ای در سطح بین المللی شناخته شده است.هم اتاقی او، ایشوار سینگ، یک مهاجم در تیم دانشگاه است و به لوکرام کمک می کند تا واجد شرایط شود. او پارت دستیار مربی را تحت تأثیر قرار می دهد و او را در یازده تیم انتخاب می کند. با این حال، لوکرام به دلیل منشأ شمال شرقی خود با تبعیض از سوی دیگر بازیکنان و مقامات روبرو است. او ناامید به روستای زادگاهش باز می گردد.

انیمیشن سینمایی «بتمن علیه لاک پشت های نینجا» به کارگردانی «جیک کاستورنا» سه شنبه 17 مرداد ساعت 18 از شبکه امید پخش می شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: بتمن و لاک‌پشت‌های نینجا جهش یافته نوجوان برای مبارزه با شردر متحد می‌شوند. همانطور که لاک‌پشت‌های نینجا جهش یافته نوجوان مسیر شردر را به شهر گاتهام دنبال می‌کنند، با بتمن روبرو می‌شوند و به عنوان جنایتکار با یکدیگر می‌جنگند. اما درگیری آنها تا زمانی ادامه می یابد که لاک پشت های نینجا، بتمن، بت گرل و دیمین وین علیه یکدیگر توطئه می کنند.

فیلم سینمایی «مورچه» به کارگردانی «ژولین راپنو» چهارشنبه 18 مرداد ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش می شود.

در این فیلم مالیوم پوغین، فرانسیس دامینز، لودیوین سنیه و لتیسیا دوش را خواهیم دید: تیو پسری است که پس از جدایی والدینش با پدرش زندگی می کند.پدرش که فردی عصبی و پرخاشگر است با پرخاشگری خود به او آسیب می رساند. تیو که فوتبال را بسیار دوست دارد در تیم جوانان شهرشان بازی می کند اما در یک مسابقه حساس رفتار بی ادبانه پدرش باعث محرومیت او و توقف بازی می شود. برای او بسیار سخت و دردناک بود. مادرش دخالت می کند و تیو را نزد خود می برد. درگیری بین والدین پس از این اتفاق بیشتر می شود. پدر تیو که احساس می کند پسرش را از دست داده است، تمام تلاشش را می کند تا او را برگرداند تا بازی را مجددا اجرا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا