کار آفرینی و استارتاپ

3 ترفند موثر – TechCrunch

هر نظری که داری برای پلتفرمی که «نیاز بازار نامشخص» را برطرف می‌کند، تقریباً مسلم است که تیمی در جایی روی چیزی مشابه کار می‌کنند.

در واقع، این غیرمعمول نیست که دو یا چند بنیانگذار شرکت ها و محصولات مشابه را ظرف چند ماه یا چند هفته از یکدیگر راه اندازی کنند. دومین موردی که بیانیه مطبوعاتی راه اندازی را منتشر می کند، به طور خودکار یک کپی برداری نیست، اما اغلب چنین تصور می شود.

این تصور چیزی است که ما به عنوان یک شرکت برای یک دهه تمام با آن دست و پنجه نرم کرده‌ایم، مانند بسیاری دیگر در حوزه SaaS.

Outbrain و Taboola شرکت های تبلیغاتی بومی هستند که به ترتیب در سال های 2006 و 2007 تأسیس شدند. پس از سال ها مبارزه برای برتری آنلاین در دنیای پیوندهای «محتوای مورد پسند شما»، رقبا حتی به ادغام ۸۵۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۰ نزدیک شدند.

هر دو در نوع خود موفق بودند. nRelate، بازیکن سومی در این فضا رویکرد متفاوت «ضد کلیک» را برای توصیه‌های محتوا در پیش گرفت و در سال 2012 با موفقیت از Ask.com خارج شد. SmartGift و Loop Commerce رقبای مشابهی در هدیه آنلاین بودند و این لیست ادامه دارد.

سرمایه گذاران ممکن است به آنچه که دیگ بخار شما در تاریخ «تأسیس شده» می گوید اهمیت چندانی ندهند و بیشتر نگران تناسب محصول با بازار، هزینه خرید، ARR و مسیر سودآوری باشند. با این حال، در نبرد برای آگاهی و توجه در میان مشتریان بالقوه، ادراک نقش مهمی ایفا می کند.

سعی کنید از ابتدا شروع کنید و از خود بپرسید: “اگر هیچ یک از رقبای من امروز وجود نداشت، چگونه وب سایت خود را طراحی می کردم؟”

یک مزیت خاص برای اولین بار در بازار وجود دارد که به دست می آورید. همیشه شنیدن اینکه یک مشتری بالقوه می گوید، “اوه شما مانند یک نسخه ارزان تر/جدیدتر هستید، احساس درد می کند [your biggest competitor]” وقتی می‌دانید محصول برتری دارید، بیشتر احساس درد می‌کنید.

در تجربه من، حتی اگر قبل یا تقریباً همزمان با رقیب اصلی خود وارد بازار شده باشید، به هر دلیلی ممکن است با این تصور آزاردهنده مواجه شوید که شرکت شما فقط یک شبه ظاهر شده است. دلیلش هر چه باشد، این تصور می‌تواند بر شتاب شما تأثیر بگذارد، به‌ویژه زمانی که می‌خواهید خود را در یک بازار جدید تثبیت کنید.

در سفر ما برای شکستن اسطوره “کپی”، من چیزهای زیادی در مورد برندسازی یاد گرفتم. کارهایی هست که کاش زودتر انجام می دادیم و کارهایی هستند که به درستی کردنشان افتخار می کنم. بر اساس تجربه من، در اینجا سه ​​راه وجود دارد که برندها می توانند در برابر ننگ بودن یک پلتفرم کپی برداری عقب نشینی کنند:

به داده های خود تکیه کنید و آن ها را تبلیغ کنید

برای کسی سخت است که با داده ها (یا حداقل با وجود آن) بحث کند. یکی از نکات مهم در مورد شرکت SaaS بودن این است که شما به احتمال زیاد انواع داده های اختصاصی را دارید. به احتمال زیاد شما نوعی داده دارید که مختص شما و پلتفرم شما باشد. اگر با درک کپی‌برداری مبارزه می‌کنید، زمان خوبی است که به داده‌های خود تکیه کنید – به‌خصوص اگر سال‌هاست که در اطرافتان بوده‌اید.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا