ارز دیجیتالاقتصادی

3 ردیاب پورتفولیو که سرمایه گذاران NFT و DeFi می توانند برای سازماندهی خود استفاده کنند


اکوسیستم ارزهای دیجیتال طی چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته است، زیرا معرفی مالی غیرمتمرکز (DeFi) و محبوبیت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) منجر به انفجار پروژه‌ها در بیش از ده‌ها شبکه بلاک چین شده است.

اکوسیستم به سرعت در حال رشد به این معنی است که سرمایه‌گذاران باید آدرس‌های کیف پول‌های متعدد را پیگیری کنند و ردیاب‌های پورتفولیو را به گزینه‌ای محبوب برای معامله‌گرانی تبدیل می‌کند که نیاز به مدیریت یک سبد چند زنجیره‌ای متنوع دارند.

در اینجا سه ​​برنامه غیرمتمرکز ردیابی پورتفولیو یا DApp وجود دارد که معامله گران رمزارز می توانند از آنها برای نظارت بر سرمایه گذاری های خود استفاده کنند.

Zapper

Zapper از مدیریت پایه ارزهای رمزنگاری شده در 11 شبکه مختلف از جمله اتریوم، Polygon، BNB Chain، Fantom، Avalanche و Optimism پشتیبانی می کند.

طرح اولیه صفحه اصلی اطلاعاتی در مورد پروتکل های مختلفی که کیف پول متصل در حال حاضر با آنها درگیر است ارائه می دهد و همچنین ارزش دارایی های نگهداری شده در هر یک از شبکه های پشتیبانی شده را نشان می دهد.

داشبورد Zapper. منبع: Zapper

کاربران می توانند از طریق یک رابط مبادله پایه که با نقدینگی در صرافی های غیرمتمرکز مانند Uniswap، Pangolin و QuickSwap ادغام می شود، مبادله توکن ها را انجام دهند و همچنین می توانند از ویژگی پل زدن برای انتقال دارایی ها بین زنجیره های پشتیبانی شده استفاده کنند.

معامله‌گران همچنین می‌توانند دارایی‌ها را در پروتکل‌های یکپارچه شده با Zapper مانند SushiSwap، PancakeSwap، Curve، Aave و Compound به استخرها واریز کنند.

سایر ادغام‌ها شامل گزینه‌های کشاورزی بازده و امکان سپرده‌گذاری دارایی‌ها در خزانه‌ها در Yearn.finance است.

مدیران پورتفولیو که مشابه Zapper هستند عبارتند از Zerion، Instadapp و DeFi Saver.

NFTBank

NFTBank یک ردیاب پورتفولیو با استفاده رایگان است که به طور خاص برای کمک به کاربران در مدیریت دارایی های NFT خود با ارائه ابزارهای مختلف برای کمک به ردیابی و تحقیق طراحی شده است.

رابط اصلی پورتفولیو یک تقسیم ساده از سود و زیان NFT ها در کیف پول متصل را با جزئیات کل درآمد، کل هزینه، بازگشت سرمایه و ارزش موجودی فعلی دارایی های نگهداری شده ارائه می دهد.

داشبورد نمونه کارها NFTBank. منبع: NFTBank

صفحه اول همچنین شامل یک تقویم سالانه ساده شده است که نشان می دهد چه روزهایی بیشترین فعالیت را برای کیف پول یا گروه کیف پول مورد نظر داشته است و گزینه ای برای به اشتراک گذاشتن اسکرین شات از پیشرفت نمونه کارها از طریق رسانه های اجتماعی وجود دارد.

کاربران می توانند تفکیک دقیق تری از دارایی های خود را مشاهده کنند، عملکرد هر دارایی را ردیابی کنند، به گزارش فعالیت برای همه تعاملات با مجموعه های مختلف دسترسی داشته باشند، و دانلود اسناد تشکیل پرونده مالیاتی برای گزارش درآمدها به سازمان های دولتی مناسب.

NFTBank همچنین یک کاوشگر NFT ارائه می‌کند که می‌تواند در میان مجموعه‌های Ethereum، Klaytn، Ronin و Polygon جستجو کند تا اطلاعات مربوط به قیمت‌های فعلی و قبلی طبقه، درصد تغییرات، حجم 30 روزه و تعداد روزانه NFT‌های فهرست‌شده جدید در هر مجموعه را مشاهده کند.

ویژگی جستجوی قیمت به کاربران امکان می دهد 1222 مجموعه مختلف را جستجو کنند تا «معامله روز» را بیابند، و آنها را بر اساس قیمت تخمینی، قیمت کف، قیمت فهرست، رتبه کمیاب و رتبه بندی بیش از حد/کم قیمت تقسیم می کند.

ردیاب‌های NFT که با NFTBank قابل مقایسه هستند عبارتند از ردیاب پورتفولیو DappRadar، ArtCentral.io و Value.app.

دی بانک

DeBank یک رابط پیشرفته‌تر است که به سرمایه‌گذاران DeFi کمک می‌کند تا دارایی‌های خود را در 19 شبکه بلاک چین مجزا از جمله Ethereum، BNB Chain، Polygon، Chronos و HECO مدیریت کنند.

داشبورد اصلی DeBank منبع: دی بانک

رابط اصلی برای DeBank تجزیه و تحلیل ارزش نگهداری شده در هر شبکه را ارائه می دهد، و کاربران همچنین می توانند تجزیه و تحلیل عمیق تری از مقدار نگهداری و سهام در هر کیف پول و در سراسر پلت فرم های DeFi و NFT مشاهده کنند.

بخش NFT DeBank در حال حاضر از 414 مجموعه در شبکه اتریوم پشتیبانی می کند و اطلاعات اولیه مانند نام NFT خاص و قیمت کف آن را ارائه می دهد.

یکی از ویژگی‌هایی که برای کاربران فعال DeFi مفید است، بخش تأیید توکن در DeBank است که تمام تأییدیه‌های قراردادهای مختلف فعال برای کیف پول متصل، میزان تأیید شده و تفکیک ریسک‌ها را فهرست می‌کند.

با استفاده از ابزار مدیریت تأیید توکن، کاربران می‌توانند هر قراردادی که در حال حاضر تأیید شده است را مستقیماً از طریق DeBank رد کنند.

این پلتفرم شامل بخش «فیدها» است که یک عملکرد اجتماعی است که به کاربران امکان می‌دهد سایر کاربرانی را که رتبه‌بندی اجتماعی Web3 بالایی دارند دنبال کنند تا آخرین معاملات، خریدهای NFT و نظرات اجتماعی خود را دنبال کنند.

DeBank همچنین یک “فهرست DeFi” ارائه می دهد که شامل داده های بیش از 1165 پروتکل مختلف است که در تمام شبکه های پشتیبانی شده پخش شده و آنها را بر اساس برچسب هایی مانند yield aggregator، تبادل غیرمتمرکز، گزینه ها یا NFT تجزیه می کند و اطلاعاتی را در مورد کل سپرده های کاربر ارائه می دهد. و تعداد کاربران فعال در 24 ساعت گذشته.

ردیاب‌های پورتفولیو مشابه DeBank شامل Ape Board، Zerion و Tin.network هستند.

اطلاعات بیشتری در مورد تجارت و سرمایه گذاری در بازارهای کریپتو می خواهید؟

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.