کار آفرینی و استارتاپ

3 سوالی که بنیانگذاران باید در سه ماهه اول 2023 از سرمایه گذاران بپرسند • TechCrunch

سرمایه گذاران و کارآفرینان سال 2022 را با چشمانی روشن و خوش بینانه آغاز کرد زیرا استارت آپ ها در سه ماهه اول نزدیک به 13 میلیارد دلار جمع آوری کردند و آن را به پنجمین سه ماهه بالاترین بودجه در تاریخ تبدیل کردند.

با این حال، اخیراً صحبت از عقب نشینی سرمایه های خطرپذیر جهانی بلندتر و گسترده تر شده است. واضح است که پول نقد مانند گذشته آزادانه در جریان نیست و این چشم انداز را برای استارتاپ های بلندپروازانه ای که به دنبال ایجاد و توسعه پیشنهادات خود هستند تغییر داده است.

با این حال، یک فضای اقتصادی چالش برانگیز لزوماً به این معنی نیست که استارتاپ‌ها باید اولین پیشنهادی را که ارائه می‌شود بپذیرند، به ارزش‌های پایین‌تر رضایت دهند یا سرمایه‌گذارانی را جذب کنند که ارزش‌ها و جاه‌طلبی‌های متفاوتی برای کسب‌وکار دارند. اکنون بیش از هر زمان دیگری برای هر طرفی مهم است که با سؤالات و انتظارات روشن به میز مذاکره نزدیک شود.

در اینجا سه ​​سوال محکم اما منصفانه وجود دارد که بنیانگذاران باید از سرمایه گذاران بالقوه خود بپرسند:

به جز پول چه ارزشی می توانید ارائه دهید؟

مهم است که به یاد داشته باشید که VC ها حجم بی پایانی از پول ندارند – آنها در اختیار نقدینگی LP خود هستند.

بیشتر سرمایه‌گذاران ارزش‌شان را دارند، نشان می‌دهند که چیزی فراتر از جیب‌های عمیق دارند – ارزش‌هایی مانند تخصص در بخش، تجربه تجاری یا یک شبکه جهانی. بنیانگذاران باید در مورد پرسیدن فعالانه در مورد آنچه که یک سرمایه گذار می تواند ارائه دهد، به ویژه شبکه ها و معرفی هایی که سرمایه گذاران بالقوه می توانند ارائه دهند، مطمئن باشند.

تفاوت قابل توجهی بین مقدمه ای که از طریق ایمیل تسهیل شده است و انتقال واضح به شخصی که رابطه اش با سرمایه گذار عمیق و بر اساس سطوح مختلف اعتماد است، وجود دارد. بسیاری از سرمایه گذاران به داشتن یک لیست تماس قوی و پرسود افتخار می کنند، اما همه معرفی ها یکسان نیستند – پروفایل لینکدین به ندرت عمق و کیفیت شبکه یا دانش سرمایه گذار را نشان می دهد.

توصیه من این است که در مورد اهداف تجاری خود شفاف باشید و سرمایه گذاران بالقوه را تشویق کنید تا اسامی افراد یا سازمان هایی را ارائه دهند که تأثیر مورد نظر شما را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال، ما اخیراً یکی از شرکت‌های پرتفوی خود را به یک شرکت زیرساختی 80 میلیارد دلاری معرفی کردیم که با آن روابط عمیقی برقرار کرده بودیم تا بتوانیم پایلوت‌هایی را در تعدادی از مناطق راه اندازی کنیم.

مقدمه ها نباید فقط ارتباطات را ایجاد کنند. آنها باید تأثیر تجاری ملموس داشته باشند.

پول نقد شما چقدر امن است؟

همیشه من را شگفت زده می کند که چگونه بسیاری از بنیانگذاران معتقدند VC ها روی انبوهی از پول نقد نشسته اند که هر لحظه آماده توزیع هستند.

مهم است که به یاد داشته باشید که VC ها حجم بی پایانی از پول ندارند – آنها در اختیار نقدینگی LP خود هستند. بنابراین منطقی (و ضروری) است که به سه سوال کلیدی پاسخ دهیم:


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا