کار آفرینی و استارتاپ

3 قدمی که شرکت‌های فناوری می‌توانند برای جلوگیری از اتهامات «شستن سبز» بردارند – TechCrunch

شرکت های فناوری دارند از لحاظ تاریخی در مورد مسائل ESG نسبت به سایر بخش‌ها مثبت‌تر دیده می‌شد، اما در 24 ماه گذشته، قریب‌الوقوع مقررات مربوط به آب و هواو حرکت سریع به سمت مسئولیت پذیری بیشتر به این معنی است که بسیاری از شرکت های فناوری در معرض دید قرار می گیرند.

مسائلی مانند مصرف انرژی، تنوع نیروی کار، سرمایه انسانی، امنیت، حریم خصوصی داده ها و سوء استفاده سیاسی از پلتفرم ها تنها برخی از چالش های فزاینده ESG هستند که شرکت های فناوری با آن مواجه هستند.

شرکت‌های فناوری علاوه بر آماده‌سازی برای مقررات SEC و دستورالعمل گزارش‌دهی پایداری شرکتی اتحادیه اروپا (CSRD)، با خطر آسیب به شهرت ناشی از آخرین سرکوب گرین واشینگ.

اگر شرکت‌های فناوری به نشان دادن استراتژی‌های ESG و کسب‌وکار جدا از هم ادامه دهند، خود را در معرض خطر قرار خواهند داد.

مشکل چقدر بغرنج است؟

متداول‌ترین موضوعاتی که شرکت‌های فناوری ایالات متحده در گزارش‌های مالی خود به آن‌ها اشاره می‌کنند شامل سلامت عمومی (رتبه 1، خماری از COVID-19)، امنیت (در رتبه دوم) و حریم خصوصی (سوم) است. تغییرات آب و هوا و مدیریت ریسک (33)، انتشار گازهای گلخانه ای (43)، حقوق بشر (53) و تنوع زیستی (81) اولویت پایین تری دارند و در پایین تر از فهرست ظاهر می شوند.

شرکت های فناوری ایالات متحده: موضوعاتی که بیشترین تأکید را در گزارش های مالی و 10 هزار پرونده دارند. اعتبار تصویر: دیتاماران

برای شرکت های اروپایی، انتشار گازهای گلخانه ای در 20 موضوع برتر ESG است که در رتبه 12 قرار دارد.هفتم به ترتیب اولویت اما، از آنجایی که این موضوع تنظیم‌شده‌ترین موضوع زیست‌محیطی است، به معنای رویکرد استراتژیک به ESG نیست. تغییرات آب و هوا و مدیریت ریسک (22) و حقوق بشر (23) اولویت های نسبتاً بالایی دارند، در حالی که مدیریت انطباق (35) و تنوع زیستی (72) پایین تر از جدول هستند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا