ارز دیجیتالاقتصادی

3 معیار کلیدی قیمت اتریوم، قدرت افزایش اخیر اتریوم را مورد تردید قرار داد


قیمت اتر (ETH) در حال مبارزه با سطح مقاومت 1850 دلاری بود، اما در 4 آوریل هنگامی که اتر به بالاترین سطح هفت ماهه بالای 1900 دلار رسید، از آن عبور کرد. اخیراً گمانه زنی های زیادی در مورد کاتالیزورهای قیمت اتر وجود داشته است. بیایید ببینیم آیا امکان شناسایی عوامل اساسی در پشت حرکت قیمت وجود دارد یا خیر.

هارد فورک آینده شانگهای می تواند یکی از عوامل در حرکت صعودی اخیر اتر باشد. در 12 آوریل، توانایی اعتباردهندگان برای برداشت سپرده های خود باز می شود که به شرکت کنندگان آزادی حرکت می دهد و همچنین خطر فروش اتر را ایجاد می کند.

در حال حاضر 17.81 میلیون ETH در Beacon Chain سهام وجود دارد، اگرچه برخی اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از سیل اتر از اختلال در بازار اعمال شده است. به عنوان مثال، به دلیل اینکه محدودیت روزانه 2200 برداشت وجود دارد، حداکثر باز کردن قفل روزانه 70000 ETH است.

مقیاس پذیری و خطرات اعتبارسنجی خودخواهانه هنوز وجود دارد

با این حال، فورک آینده شانگهای به برخی از مبرم ترین مسائلی که در حال حاضر شبکه اتریوم را درگیر کرده است، رسیدگی نمی کند. مقیاس پذیری همچنان یک مسئله اصلی برای اکثر کاربران است، زیرا میانگین کارمزد تراکنش در هفته های اخیر حدود 5 دلار بوده است و کاربران را از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) دور می کند.

علاوه بر این، مکانیسم اجماع فعلی به نفع ماینرهای سرکشی است که عملکرد بهتری از سایر شرکت‌کنندگان شبکه دارند، پدیده‌ای که به عنوان ارزش استخراج‌پذیر استخراج‌کننده (MEV) شناخته می‌شود. آنها می توانند به سرعت تمام معاملات برنده را از mempool کپی کنند و با تصمیم گیری در مورد اینکه کدام تراکنش ها در بلوک تکمیل شوند، تراکنش های خود را جلوتر از دیگران انجام دهند.

یک مثال اخیر، که در 3 آوریل توسط شرکت امنیتی CertiK برجسته شد، منجر به ضرر 25 میلیون دلاری برای ربات‌های آربیتراژ شد که تلاش می‌کردند در مدت زمان کوتاهی توکن‌ها را بخرند و برای کسب سود به‌عنوان یک اعتبارسنجی خودخواه جایگزین تراکنش‌ها شوند.

در 30 روز گذشته، 10 DApp برتر در حال اجرا در شبکه اتریوم شاهد کاهش 18 درصدی در آدرس‌های فعال بوده‌اند که احتمالاً نشان دهنده نارضایتی سرمایه‌گذاران از مشکلات جاری ماینرها و هزینه‌های بالای تراکنش است.

فعالیت 30 روزه Dapp. منبع: DappRadar

بیایید به داده‌های مشتقات اتر نگاه کنیم تا بفهمیم آیا سطح 1850 دلار می‌تواند به طور مؤثری با توجه به احساسات سرمایه‌گذاران ETH به پشتیبانی تبدیل شود.

مشتقات ETH با وجود افزایش قیمت، بهبودی نشان نمی دهند

حق بیمه سالانه سه ماهه آتی باید بین 5 تا 10 درصد در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. با این حال، زمانی که قرارداد در مقایسه با بازارهای نقدی سنتی با تخفیف (پسرفت) معامله می‌شود، عدم اطمینان معامله‌گران را نشان می‌دهد و به عنوان یک شاخص نزولی در نظر گرفته می‌شود.

3 معیار کلیدی قیمت اتریوم، قدرت افزایش اخیر اتریوم را مورد تردید قرار داد
حق بیمه سالانه آتی 3 ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

با وجود افزایش 35 درصدی اتریوم در 25 روز، حق بیمه آتی اتر نتوانست از آستانه 5 درصدی خنثی عبور کند. با این حال، عدم وجود تقاضای طولانی مدت اهرمی همیشه به معنای انتظار عملکرد منفی قیمت نیست. در نتیجه، معامله‌گران باید بازارهای آپشن اتر را بررسی کنند تا بفهمند چگونه نهنگ‌ها و سازندگان بازار احتمال تغییرات قیمت در آینده را قیمت‌گذاری می‌کنند.

چوله دلتای 25 درصدی نشانه ای گویا است زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند. به عنوان مثال، در بازارهای نزولی، سرمایه‌گذاران گزینه‌ها شانس بیشتری برای کاهش قیمت می‌دهند که باعث می‌شود شاخص انحراف به بالای 8 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند متریک انحرافی را به زیر 8-% هدایت کنند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تقاضای کمتری دارند.

مربوط: پروژه های اتریوم برای محافظت از کاربران در برابر قیمت های بالای ناشی از MEV متحد می شوند

3 معیار کلیدی قیمت اتریوم، قدرت افزایش اخیر اتریوم را مورد تردید قرار داد
اتر گزینه های 60 روزه 25% انحراف دلتا: منبع: Laevitas.ch

از اول آوریل، شیب دلتا نزدیک به صفر بوده است که نشان دهنده تقاضای مشابه برای گزینه های قراردادی محافظ و ابزار تماس خنثی به نزولی است. از 22 مارس، زمانی که گزینه‌های اتر برای آخرین بار خوش‌بینی شدید نشان دادند، این امر عادی بوده است.

حتی پس از تنظیم فشار منفی اضافی ناشی از بازگشایی توکن هارد فورک شانگهای، اتر به دلیل مقیاس پذیری و تراکنش های اولیه با مشکلات جدی مواجه می شود. در نتیجه، مشتقات و معیارهای DApp روی زنجیره، احتمال سقوط اتریوم به زیر 1850 دلار را افزایش می‌دهند.

مجله: «انتزاع حساب» کیف پول‌های اتریوم را افزایش می‌دهد: راهنمای ساختگی