کار آفرینی و استارتاپ

4 سرمایه گذار درباره موج بزرگ بعدی استارت آپ های جایگزین غذاهای دریایی بحث می کنند • TechCrunch

اگرچه سرمایه گذاری در مواد غذایی فناوری مطابق با بقیه دنیای سرمایه گذاری خطرپذیر کند شده است، این صنعت اخیراً به نقاط عطفی دست یافته است که نشان می دهد بخش و دولت در حال حرکت به سمت همسویی هستند.

در واقع، برخی از سرمایه گذاران احساس می کنند که سال 2023 سالی خواهد بود که شرکت ها و محصولات جایگزین غذاهای دریایی گام های قابل توجهی برمی دارند.

بیشتر از 178 میلیون دلار در نیمه اول سال 2022 به غذاهای دریایی جایگزین پمپ شد و ارزش بازار به طی 10 سال آینده به 1.6 میلیارد دلار برسد. یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌های این بخش Wildtype بود که ۱۰۰ میلیون دلار در دور سری B برای ماهی قزل‌آلای پرورش‌یافته «درجه سوشی» خود جمع‌آوری کرد.

اگر این حرکت در شش ماه گذشته حفظ شود، سرمایه گذاری در این بخش با وجود کندی سال گذشته، به 306 میلیون دلار سرمایه گذاری شده در کل سال 2021 می رسد یا از آن فراتر می رود.

کریستین لیم، شریک مدیر شرکت SWEN Capital Partners Blue Ocean گفت: “سرمایه گذاری به طور پیوسته در حال رشد بوده است و ما انتظار داریم که این روند ادامه یابد.” او گفت: «ما شاهد هستیم که صنعت غذاهای دریایی جایگزین به نقاط عطف فنی و اقتصادی کلیدی سریع‌تر از فضای جایگزین گوشت دست می‌یابد، که نشان‌دهنده پتانسیل برای تداوم شتاب است.»

بسیاری از شرکت‌ها می‌گویند که در این زمینه برای فاکتور پایداری تلاش می‌کنند، و حتی با توجه به برکت اولیه FDA به Upside Foods برای فرآیند تولید مرغ پرورشی، تمرکز بر نزدیک کردن این غذاهای جایگزین به مقیاس‌پذیری و هزینه گوشت سنتی است.

کیت داناهر، مدیر عامل S2G Ventures گفت: “صنعت غذاهای دریایی کشت شده فراتر از نیاز به حل این فناوری است – فناوری وجود دارد و با هر تکرار به پیشرفت خود ادامه می دهد.” اکنون ما باید در مورد برندسازی، برچسب‌گذاری، آموزش مصرف‌کننده، تولید مقیاس‌پذیر، و توسعه و بهبود زنجیره تامین و ورودی‌هایی که از صنعت مقیاس‌پذیر حمایت می‌کنند، فکر کنیم.

هر سفر استارتاپی بسیار متفاوت است، اما یک الگوی کارکردی که دیده‌ایم، رویکردی تکراری برای راهبرد بازار، توسعه محصول و رویکرد نظارتی است.» Friederike Grosse-Holz، کارگردان، Blue Horizon

مانند دیگر شرکت‌های غذایی گیاهی، کشت‌شده و تخمیری، شرکت‌های جایگزین غذاهای دریایی نیز باید بهترین راه را برای ترغیب مردم به این که نه تنها محصولاتشان را امتحان کنند، بلکه چند ثانیه هم بخواهند، بیابند.

با شروع سال 2023، سرمایه گذاران می گویند که مقررات به غذاهای دریایی جایگزین کمک می کند تا گام های بیشتری بردارند، و آنها خوشبین هستند که کشش پیدا شود. در ادامه بخوانید تا بدانید که سرمایه گذاران فعال چگونه به غذاهای دریایی جایگزین فکر می کنند، کجا رشد می کنند، به چه چیزی توجه می کنند و موارد دیگر.

صحبت کردیم با:


کیت داناهر، مدیر عامل S2G Ventures Oceans and Seafood

چه چیزی لازم است تا صنعت جایگزین غذاهای دریایی اولین تک شاخ خود را داشته باشد؟ آیا فکر می کنید سال 2023 سال آن است؟ به نظر شما کدام شرکت ها به این نقطه عطف نزدیک هستند؟

من انتظار ندارم اولین اسب شاخدار غذاهای دریایی جایگزین در سال 2023 اتفاق بیفتد. اولین هدفی که همه ما باید روی آن تمرکز کنیم، نمایش دوره های تولید مکرر با قیمت مناسب است.

شرکت‌های تولید پروتئین پیشرفت‌های چشمگیری در توسعه محصولات خود داشته‌اند، اما مانع بزرگ این است که محصولی با کیفیت و هزینه ثابت به بازار عرضه شود.

تا به امروز، ما شاهد سرازیر شدن دلارهای هنگفتی برای حمایت از موج اول محصولات پروتئینی کشت شده، از جمله در غذاهای دریایی بوده ایم. برای دستیابی به گامی بالاتر در ارزیابی‌ها که در نهایت منجر به یک شاخدار می‌شود، شرکت‌ها باید محصولی باکیفیت با حاشیه‌هایی را نشان دهند که در یک مدل تجاری قابل دوام در مقیاس مناسب باشد.

در ایالات متحده گام هایی در جهت تصویب فرآیند تولید پروتئین جایگزین برداشته شده است. بنیان‌گذاران چگونه می‌توانند با تنظیم‌کننده‌ها و سرمایه‌گذاران همکاری کنند تا پروژه‌های اثبات مفهوم بیشتری را به نتیجه برسانند؟

بسیاری از حوزه‌های انتخابی باید «برنده شوند» تا از باد مخالفی که پروتئین کشت‌شده احتمالاً در حین عرضه به بازار با آن مواجه می‌شود، کاسته شود، مانند گروه‌های صنعتی، گروه‌های مصرف‌کننده و تنظیم‌کننده‌ها.

بنیانگذاران استارت‌آپ می‌توانند با ایجاد پل‌هایی با گروه‌های صنعتی از رشد، تجاری‌سازی و پذیرش صنعت حمایت کنند تا نشان دهند غذاهای دریایی کشت‌شده می‌توانند مکمل غذاهای دریایی وحشی و پرورشی باشند.

علاوه بر این، آنها باید برای جلب نظر گروه های مصرف کننده و پیوستن به انجمنی مانند آمپر یا موسسه غذای خوب، که کارهای نظارتی مهمی را به نمایندگی از صنعت انجام می دهند.

بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، تولید اصلی پروتئین های جایگزین، مانند گوشت گاو، مرغ و خوک، هنوز سال ها باقی مانده است. چگونه صنعت جایگزین غذاهای دریایی می تواند سریعتر به این امر دست یابد؟

من مطمئن هستم که محصولات پروتئین جایگزین برای خرید در ایالات متحده در 12 ماه آینده در دسترس خواهد بود، هم غذاهای دریایی کشت شده و هم سایر پروتئین های حیوانی. اما برای آینده قابل پیش‌بینی، آن محصول خاص، درجه یک و در تولید محدود خواهد بود. پس از رفع محدودیت های ظرفیت تولید و کاهش هزینه ها، من انتظار دارم که این محصولات به اندازه محصولات پروتئین حیوانی خود به طور گسترده در دسترس باشند.

یکی از زمینه‌هایی که غذاهای دریایی ممکن است از نظر سرعت در بازار مزیت داشته باشند، مربوط به مقررات است، با توجه به اینکه FDA صلاحیت انحصاری بر پروتئین‌های جایگزین دارد در حالی که USDA و FDA بر پروتئین حیوانی صلاحیت دارند.

علاوه بر این، غذاهای دریایی قیمت بالاتری دارند و ساختار ماهیچه‌ای آن در مقایسه با سایر پروتئین‌های حیوانی ساده‌تر است، بنابراین رشد محصولی که راحت‌تر گونه‌های وحشی/پرورش را تکثیر می‌کند، ساده‌تر است.

بسیاری از استارت‌آپ‌های جایگزین غذاهای دریایی با هدف حل بحران آب و هوایی نیز تلاش می‌کنند، اما این صنعت دارای چالش‌های منحصربه‌فردی مانند هزینه و جذابیت برای مصرف‌کنندگان است. چه چیزی برای کمک به شرکت ها برای تولید محصولات پایدار در مقیاس کلیدی خواهد بود؟

برای غذاهای دریایی کشت شده، این فناوری وجود دارد و با هر تکرار بهبود می یابد. اکنون باید به ایجاد برند، برچسب‌گذاری، آموزش مصرف‌کننده، تولید مقیاس‌پذیر، و توسعه و بهبود زنجیره تامین و ورودی‌هایی که از صنعت مقیاس‌پذیر حمایت می‌کنند، فکر کنیم.

اگر این محصولات بتوانند مقرون به صرفه‌تر باشند و انتظارات مصرف‌کنندگان را برآورده کنند، می‌توانند تأثیری در مقیاس داشته باشند – برای حیوان از طریق ماهیگیری کمتر وحشی، برای انسان با ارائه یک محصول دریایی بدون سموم یا میکروپلاستیک و برای محیط‌زیست از طریق ضایعات کمتر.

علاوه بر این، آموزش مصرف کننده کلید خواهد بود. این تا حدی شامل آگاهی از هزینه واقعی غذای ما فراتر از آن چیزی است که در فروشگاه مواد غذایی می پردازیم. مصرف‌کنندگان بیشتر از عوامل خارجی آگاه می‌شوند و آن‌ها را در تصمیم‌گیری‌های خرید خود در نظر می‌گیرند، اما کارهای بسیار بیشتری در این زمینه باید انجام شود.

آینده سرمایه گذاری در این فضا چگونه است؟ کدام حوزه ها را به عنوان شاخص های رشد آتی برجسته می کنید؟

خبر خوب این است که محصولات غذایی دریایی سلولی به مرحله ای رسیده اند که از منظر نظارتی، طعم و عملکرد به آمادگی برای عرضه به بازار نزدیک می شوند.

شرکت‌های تولیدکننده غذای دریایی سلولی پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی در کاهش قیمت و نزدیک شدن به مرحله‌ای دارند که برای رشد سرمایه برای توسعه کسب‌وکار آماده هستند. من انتظار دارم که شاهد نوآوری و سرمایه گذاری بیشتر برای پیشرفت تجربه مصرف کننده و ساختارهای سه بعدی باشم.

چه چیزی برای جذب سرمایه‌گذاری نهادی بیشتر برای تأمین مالی در مراحل بعدی برای کمک به گسترش بازار لازم است؟

من کاملاً انتظار دارم که شرکت‌های غذای دریایی سلولی در آینده در موقعیتی فروخته شده باشند، زیرا تقاضا از سوی بخش بزرگی از مصرف‌کنندگان اولیه وجود دارد. موج بعدی سرمایه گذاری ها روی زیرساخت ها و شرکت هایی خواهد بود که ورودی های مجاور را برای برون سپاری بخش هایی از زنجیره تامین ایجاد می کنند.

ما نشانه های قوی مبنی بر اینکه مجوز FDA در راه است داریم، و این یک جعبه بزرگ برای سرمایه گذاران نهادی و مراحل بعدی است. هنگامی که این موضوع پشت سر گذاشته شد، این موضوع به این موضوع می‌پردازیم که چه کسی در بازار جذابیت نشان می‌دهد و محصولی را با قیمتی تولید می‌کند که یک مورد تجاری قانع‌کننده را ایجاد می‌کند.

Friederike Grosse-Holz، کارگردان، Blue Horizon

چه چیزی لازم است تا صنعت جایگزین غذاهای دریایی اولین تک شاخ خود را داشته باشد؟ آیا فکر می کنید سال 2023 سال آن است؟ به نظر شما کدام شرکت ها به این نقطه عطف نزدیک هستند؟

این یک برچسب تمیز و ترکیب غذایی سالم معادل غذاهای دریایی، از جمله پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 خواهد داشت.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا