کار آفرینی و استارتاپ

5 روند ابری برای پیگیری در سال 2023 • TechCrunch

از بسیاری جهات، سال 2022 سال رشد فضای فناوری ابری بود. تحولات اقتصاد کلان غیرقابل پیش‌بینی باعث شد که بسیاری از سازمان‌ها به جای فوراً به فکر و آماده شدن برای پیروزی‌های بزرگ‌تر در سال‌های آینده باشند.

در سال 2023، بسیاری از این آمادگی ها می تواند به نتیجه برسد زیرا رشد به دست آمده در سال 2022 به اقتصاد قوی تر و پیشرفت های سریع، به ویژه در فناوری کمک می کند.

طبق پیش بینی ها، هزینه های جهانی فناوری اطلاعات در سال 2023 با 5.1 درصد افزایش به 4.6 تریلیون دلار خواهد رسید. گارتنر، با افزایش 11.3 درصدی سرمایه گذاری در برنامه های کاربردی ابری به 879.62 میلیارد دلار هدایت می شود. این نوع افزایش هزینه و سرمایه گذاری چه معنایی برای سازمان ها دارد؟ C2C Global، یک جامعه مشتریان Google Cloud، پنج روند ابری را برای تماشا در سال 2023 شناسایی کرده است.

با حرکت رو به جلو، راه‌حل‌های سفارشی، به‌جای ارائه‌های یک‌اندازه از سوی ارائه‌دهندگان منفرد، به طور فزاینده‌ای به یک هنجار تبدیل می‌شوند.

پذیرش فناوری هوش مصنوعی و ML افزایش خواهد یافت

هر سازمانی می خواهد از قابلیت های متعدد و متنوع فناوری هوش مصنوعی و ML استفاده کند. برخی می خواهند از داده های خود برای بهبود تجزیه و تحلیل و ساخت مدل های پیش بینی استفاده کنند و برخی دیگر می خواهند فرآیندهای تکرارپذیر را خودکار کنند.

در حال حاضر، بسیاری از مدل‌های هوش مصنوعی و ML قبل از اینکه بتوانند در مقیاس بزرگ در سازمان‌های بزرگی که میزبان پتابایت داده یا خدمات مشتریان گسترده هستند، به آزمایش و آموزش گسترده نیاز دارند. در واقع C2Cها پژوهش دریافته است که تنها 47 درصد از پاسخ دهندگان در حال حاضر از هوش مصنوعی و ML استفاده می کنند. با این حال، این فناوری‌ها در میان فناوری‌هایی قرار دارند که پاسخ‌دهندگان امیدوارند در آینده از آنها استفاده کنند.

وعده این فناوری ها بسیار قابل توجه است که نمی توان نادیده گرفت. همانطور که مدل ها اصلاح می شوند و آموزش و آزمایش قابل اعتمادتر و خودکارتر می شوند، سازمان ها بیشتر بر این فناوری ها تکیه خواهند کرد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا