ارز دیجیتالاقتصادی

6 سوال برای هان کائو از Sanctor Capital – مجله Cointelegraph


ما از سازندگان در بخش بلاک چین و ارزهای دیجیتال نظرشان را در مورد این صنعت می‌خواهیم… و چند زنگ تصادفی را وارد می‌کنیم تا آنها را سرپا نگه داریم!


این هفته، 6 سوال ما به هان کائو، بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر پایان نامه Sanctor Capital و یکی از بنیانگذاران شرکت تحقیقاتی کریپتو Crypto Briefing می رود.

هان در شهر نیویورک بزرگ شد و در دانشگاه کلمبیا اقتصاد خواند. او به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار شروع کرد اما خیلی زود متوجه شد که می خواهد یک کارآفرین شود. طی سال‌ها، هان چندین شرکت را تأسیس کرده است: یک شرکت توسعه وب (ISI Studios) در دوران رونق دات‌کام، شرکت‌های بازاریابی رویدادها (BDBG Marketing) و فروش آنلاین بلیط (theDreamVine) از سال 2005 تا 2015، و یک استودیوی اپلیکیشن موبایل (J. فنی) در سال 2015.

در سال 2017، هان شروع به انتشار تحقیقات در مورد پروژه های بلاک چین در مراحل اولیه از طریق Crypto Briefing کرد. امروزه، Crypto Briefing یکی از برترین نشریات تحقیقاتی کریپتو است که بیش از 1 میلیون خواننده ماهانه دارد.

با Sanctor Capital، هان امیدوار است به راهنمایی سایر بنیانگذاران در این فضا برای یافتن موفقیت خود کمک کند. اخیراً Sanctor Turbo را راه اندازی کرده است، یک برنامه راهنمایی به سبک Y Combinator برای حمایت از بنیانگذاران مبلغان مذهبی.


1 تمرکززدایی برای شما چه معنایی دارد و چرا اهمیت دارد؟

برای من، تمرکززدایی نشان دهنده یک تغییر تکتونیکی اجتماعی-اقتصادی برای دنیای مدرن است. برای قرن‌ها، جهان به دولت‌های متمرکز، مؤسسات مالی و سایر سازمان‌های متمرکز متکی بوده است تا احساس کاذب امنیت و ایمنی را در ما ایجاد کنند.

با این حال، کاملاً روشن می شود که همان سازمان ها و مقاماتی که ما به آنها چنین اختیاراتی را اعطا کرده ایم، اغلب به نفع موکلان خود عمل نمی کنند و صرفاً مراقب خود فردی خود هستند. علاوه بر این، هزینه هایی که ما برای این احساس امنیت کاذب می پردازیم، برای جوامعی که این سازمان ها به آنها خدمت می کنند، ناکارآمد و مضر است.

از منظر سیاسی-اجتماعی، تمرکززدایی به توزیع و دموکراتیزه کردن قدرت کمک می‌کند و مشارکت‌کنندگان فعال هر جامعه (یا سازمان) را به جای افرادی که دارای امتیاز بیشتری هستند، توانمند می‌سازد.

از نقطه نظر اقتصادی، تمرکززدایی به حذف هزینه ها، ناکارآمدی ها و خطرات مرتبط با نیاز به اعتماد به واسطه ها و طرف های متمرکز کمک می کند.

به عبارت ساده، همه چیز را بهتر می کند – نه لزوما آسان تر، بلکه بهتر.

2- بزرگترین مانع امروز اتریوم چیست و بزرگترین فرصت آن چیست؟

ابداع شده توسط ویتالیک بوترین“سه‌گانه بلاک چین” به چالش‌ها و مبادلاتی اشاره دارد که بین سه جنبه اصلی یک بلاک چین وجود دارد – تمرکززدایی، امنیت و مقیاس‌پذیری. او خاطرنشان می‌کند که توسعه‌دهندگان باید از بین سه جنبه، یکی را انتخاب کنند.

در حالی که اتریوم یکی از غیرمتمرکزترین و امن ترین بلاک چین های موجود است، اما یکی از کم مقیاس پذیرترین ها نیز می باشد. حرکت به سمت مقیاس پذیرتر، سریع تر، ارزان تر اتریوم 2.0 یکی از پیچیده ترین و چالش برانگیزترین پیشرفت های جامعه توسعه اتریوم بوده و خواهد بود.

پست هدف همچنان برای اتریوم 2.0 حرکت می کند و توسعه دهندگان ناامید شده و به دنبال راه حل های جایگزین هستند. امروزه توسعه‌دهندگان می‌خواهند برنامه‌هایی را بر روی زنجیره‌هایی بسازند که می‌توانند به عنوان بهترین پایه برای موارد استفاده هدف مورد نظرشان عمل کنند.

و هر چه مدت زمان بیشتری طول بکشد تا اتریوم به سطح قابل قبولی از مقیاس پذیری برسد، فرصت های بیشتری برای سایر بلاک چین ها ایجاد می شود تا ادعاهای خود را در بازار به اشتراک بگذارند. ما قبلاً شاهد بودیم که بلاک چین های دیگری مانند Solana و Smart Chain بایننس از این فرصت استفاده کرده اند. و ما احتمالاً همچنان شاهد رشد بیشتر اکوسیستم‌ها مانند Cosmos، Polkadot، Avalanche و Algorand خواهیم بود.

خبر پیشنهادی:   فین‌تک‌های نیجریه نزدیک به 91 درصد از 417.5 میلیون دلاری که توسط استارت‌آپ‌های فناوری در این کشور جمع‌آوری شده است – فین‌تک بیت‌کوین نیوز

3 – کدام احمقانه تر است: بیت کوین 500000 دلاری یا بیت کوین 0 دلاری؟ چرا؟

بدون سوال، بیت کوین 0 دلاری احمقانه تر است. دلار آمریکا احتمالا بزرگترین کلاهبرداری در تاریخ جهان است. پس از جنگ جهانی دوم، 700 نماینده از 44 کشور گرد هم آمدند (در برتون وودز، نیوهمپشایر) تا چگونگی ایجاد یک سیستم مالی جهانی جدید را بیابند. و از آنجایی که ایالات متحده بزرگترین ذخایر طلا را داشت، متعهد شد که دلار را در ذخایر طلای خود تثبیت کند و دلار را به ارز ذخیره بین المللی سایر کشورها تبدیل کند.

با این حال، در سال 1971 – پس از ایجاد کسری عظیم – ما شروع به کاهش ذخایر طلای خود کردیم. بنابراین، رئیس جمهور نیکسون تصمیم گرفت که دلار دیگر با طلا پشتیبانی نخواهد شد. ما از آن زمان از استاندارد طلا خارج شده‌ایم و دلار آمریکا با چیزی جز قدرت ارتش ما پشتیبانی نمی‌شود. این به نظر من یک کلاهبرداری است. اما مشکل این است که تا همین اواخر واقعاً جایگزینی وجود نداشت.

وقتی می‌خواهید چیزی بخرید، حمل شمش‌ها و سکه‌های طلا واقعاً عملی نیست. شما همچنین نمی توانید یک شمش طلا را در سراسر جهان به اقوام منتقل کنید. بنابراین، بیت کوین یک راه حل مناسب برای افرادی است که می خواهند ثروت خود را در دارایی ذخیره کنند که دیگران ممکن است در آینده مایل به پذیرش آن باشند. و هر چه بیشتر مردم بیت کوین را به عنوان پول ببینند، بزرگتر خواهد شد.

با عرضه ثابت 21 میلیون بیت کوین و تورم دلار آمریکا که به سطوح بی سابقه رسیده است، شرط می بندم که افراد بیشتری پذیرای بیت کوین به عنوان پول خواهند بود. ما واقعاً با بیت کوین 500000 دلاری فاصله زیادی نداریم. این فقط یک مرتبه قدر فاصله دارد!

4- چه استعدادی داری اما آرزو می کنی که داشتی؟ اگر آن را داشتید چگونه از آن استفاده می کردید؟

من بسیار خوش شانس بوده ام و دارای یک مغز نیمه کارآمد برای فکر کردن به مشکلات و دارای اعضای بدنی توانا برای اجرای دستورات مغزم هستم. اما من هیچ قدرت فوق العاده ای ندارم، بنابراین از آنجایی که شما پرسیدید، فکر نمی کنم برای من زیاده خواهی باشد که توانایی ایجاد زمان بیشتر را بخواهم.

ای کاش این توانایی را داشتم که فقط یک ساعت اضافی در روز برای همه ایجاد کنم – برای خودم، برای شرکای من در Sanctor Capital، برای شرکت های نمونه کار ما، همه. سپس آن یک ساعت از زمان اضافی ایالات متحده را که در اختیار دارم، می گیرم و آن را با یک زمان DEX با یک بلوک زمان آسیا مبادله می کنم. به این ترتیب من می توانم هر شب یک ساعت کمتر با آسیا صحبت کنم و آن را بخوابم!

5 – به شعر یا شعر مورد علاقه خود فکر کنید. چیست و چرا با شما صحبت می کند؟

خوب، من از این فرصت استفاده می کنم تا اینجا فوق العاده شیک باشم. آیه ای که به ذهن می رسد از آهنگی از دریک به نام “Started From The Bottom” است.

“آغاز شده از پایین در حال حاضر ما در اینجا هستیم. از پایین شروع کردم، حالا کل تیم من اینجا لعنتی است.»

وقتی تمام وقت وارد بلاک چین شدم و کریپتو بریفینگ را شروع کردم، همه فکر می کردند من دیوانه هستم – دوستان، خانواده، همکاران، به معنای واقعی کلمه همه. “چرا روی این کلاهبرداری ها سرمایه گذاری می کنید؟” “کریپتو برای جنایتکاران است!” “تو از ذهنت خارج شدی!” “لاله ها!” بارها و بارها، چنین واکنش هایی را می شنیدم.

چهار یا پنج سال به جلو، و بلاک چین و رمزارز اکنون یک چیز واقعی است و در راه به رسمیت شناختن و پذیرش جهانی است. و زمان فعالیت من در این صنعت به من تجربه و دانشی داده است تا بتوانم بر اساس پروژه هایی که برای حمایت و پشتیبانی انتخاب می کنیم به شیوه ای واقعاً تأثیرگذار به جامعه کمک کنم.

توجه به این نکته مهم است که وقتی به «تمام تیم من» از آهنگ فکر می‌کنم، فقط به شرکای خود در Sanctor Capital فکر نمی‌کنم که در بازار نزولی درازمدت با کاهش دستمزدها، زمانی که همه ما را کنار گذاشتند، آن را با من حل کردند. و ماه‌ها تا پایان کار فاصله داشتیم – من همچنین به هر بنیان‌گذار بلاک چین صادقی فکر می‌کنم که دقیقاً در سال‌های 2018، 2019 و اوایل سال 2020 همان ترن هوایی عاطفی را پشت سر گذاشت.

دنیا تا حد زیادی تغییر کرده است و اکنون ما در خط مقدم یک انقلاب اجتماعی-اقتصادی هستیم و می‌توانیم بر نحوه خواندن فصل بعدی تأثیر بگذاریم. به همه سازندگان، دارندگان و همه کسانی که از چشم انداز خود دست برنداشتند تبریک می گویم!

6- چه چیزی را باید به فرزندانمان آموزش دهیم؟

من در مورد آموزش و پرورش چیزهای زیادی برای گفتن دارم، زیرا من محصول سیستم آموزشی عمومی بدنام شهر نیویورک هستم. من به مدرسه ابتدایی در کوئینز و دبیرستان در برانکس رفتم. بیشتر همکلاسی های من فارغ التحصیل نشدند. من فضای کافی برای گفتن همه چیزهایی که می خواهم بگویم ندارم، بنابراین تا زمانی که فضایم تمام شود، کمی غر می زنم.

سیستم آموزشی و برنامه درسی ما نیاز به اصلاحات جدی دارد. برای شروع، ما باید تاریخ را به فرزندان خود بیاموزیم – به روشی که واقعاً اتفاق افتاده است، نه مدرک کارشناسی که کتاب های درسی ما را پر می کند.

بعد، ما باید سواد مالی را از سنین جوانی آموزش دهیم – نه ریاضی، سواد مالی! من سال‌های کودکی‌ام را با آموختن مثلثات تلف کردم (بله، سینوس، کسینوس و موارد مماس)، و حتی یک بار در کل زندگی بزرگسالی‌ام از آن استفاده نکرده‌ام. من نمی گویم که مهم نیست، اما به عنوان یک مهارت اصلی مرتبط نبود.

بهتر بود در مورد اینکه صورت سود و زیان چگونه به نظر می رسد یا مالیات ها چگونه کار می کند، بیاموزم. خیلی دوست داشتم به کارآفرینی تشویق می شدم و به جای اینکه کارآفرینی را به عنوان چیزی فقط برای اعجوبه ها و نابغه ها معرفی کنیم، بیشتر در مورد کارآفرینی آموزش می دادم. بسیاری از آن‌ها امروزه در حال تغییر هستند، اما به اندازه کافی سریع نیستند.

و بله، البته، فناوری های بلاک چین و دفتر کل توزیع شده باید کلاس های اجباری باشند!

آرزویی برای جامعه بلاک چین:

فکر بزرگ و کمی به خود و بینش خود ایمان داشته باشید.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا