دانش و فناوریموبایل و تبلت

6 نشانه که زمان ارتقای بلندگویتان فرا رسیده است


خوراکی های کلیدی

  • کیفیت صدای بلندگو با گذشت زمان کاهش می‌یابد و حجم صدا کاهش می‌یابد — ممکن است زمان ارتقا رسیده باشد.

  • آسیب دیدگی خارجی ممکن است نشان دهنده فرسودگی بلندگوها باشد و ممکن است بخواهید جایگزینی در نظر بگیرید.

  • عمر باتری با چرخه‌های شارژ کاهش می‌یابد – اگر بلندگوهای بلوتوث شارژ را نگه نمی‌دارند، وقت آن رسیده که بلندگوهای جدید شارژ شوند.

مانند بسیاری از فناوری های صوتی، بلندگوها برای همیشه دوام نمی آورند و در نهایت نیاز به تعویض دارند. اگر از بلندگوهای بلوتوث، قابل حمل یا قفسه کتاب خود زیاد استفاده می کنید یا مدت زیادی است که از آنها استفاده می کنید، احتمالاً به این فکر کرده اید که در نهایت چه زمانی باید آنها را تعویض کنید.

مربوط

5 نشانه که زمان ارتقاء تلویزیون شما فرا رسیده است

برخی سیگنال های خیره کننده و برخی نشانه های ظریف تر وجود دارد که به شما می گوید زمان یک تلویزیون جدید فرا رسیده است.

چه نیازهای جدیدی داشته باشید که نیاز به یک بلندگوی جدید داشته باشید، یا بلندگوهای معمولی شما به وضوح با استفاده و زمان ضعیف شوند، تهیه یک بلندگوی جدید می تواند پرهزینه و توجیه شخصی آن دشوار باشد. من اینجا هستم تا علائمی را به شما بگویم مبنی بر اینکه ممکن است نیاز به ارتقای تنظیمات بلندگو یا جایگزینی بلندگوی قدیمی خود داشته باشید تا بدانید چه زمانی باید این جهش را انجام دهید.

1 کیفیت یا حجم صدای شما ضعیف است

آسیب های داخلی در طول زمان اتفاق می افتد

اندازه بلندگوی قفسه کتاب تغییر کرد

یکی از واضح‌ترین نشانه‌هایی که نشان می‌دهد باید بلندگوهای خود را ارتقا یا تعویض کنید، زمانی است که متوجه می‌شوید کیفیت صدا به مرور زمان کاهش می‌یابد، یا میزان صدا در حد قبل نیست. این نشانه فرسوده شدن بلندگوهای شما در اثر استفاده است.

پارگی و پارگی مخروط های بلندگو در اثر استفاده مداوم طولانی مدت در نهایت صدای بلندگو را بسیار بدتر می کند. فوم اطراف لبه مخروط بلندگو با گذشت زمان از بین می رود، سفت و شکننده می شود و در نهایت منجر به ترک خوردن و شکستگی می شود. این میزان حرکت بلندگو را محدود می‌کند، یعنی نحوه انتشار صدا، و این بر کیفیت صدا و حجم صدا تأثیر می‌گذارد.

پارگی و پارگی مخروط های بلندگو در اثر استفاده مداوم طولانی مدت در نهایت صدای بلندگو را بسیار بدتر می کند.

علاوه بر این، قطعات الکتریکی داخلی با گذشت زمان و استفاده از بین می‌روند که منجر به کیفیت صدای بدتر می‌شود. در حالی که این قطعات از نظر فنی قابل تعمیر هستند، اما برای یک فرد معمولی کار بسیار بزرگی است و در آن مرحله صرفاً تعویض بلندگوها ارزش بیشتری دارد.

0:41

مربوط

این اسپیکر ضدآب Anker همراه صوتی کامل من است

بلندگوی بلوتوث اصلی Soundcore با قیمت کمتر از 40 دلار، صدای واضحی را در هنگام باران یا درخشش – و حتی زیر دوش ارائه می دهد.

2 آنها آسیب های خارجی قابل مشاهده هستند

شاید بارها آن را انداخته اید یا گربه شما کابل ها را می جود

یک کابل برق فرسوده در تقویت کننده Peavey

شاید بلندگوی هوشمند آشپزخانه شما پس از هشت سال استفاده مداوم از بین رفته باشد، یا بلندگوی ساحلی تعیین شده شما با چند بار برخورد به بتن ضربه خورده باشد. اگر آسیب دیدگی بسیار بدی روی بلندگوهای خود دارید، این نشانه ای است که ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید. آسیب دیدگی لزوماً نشان دهنده آسیب داخلی نیست (اگرچه می تواند مرتبط باشد)، اما قطعاً به این معنی است که بلندگوهای شما به اندازه کافی استفاده شده و فرسوده شده اند تا بتوانید آنها را جایگزین کنید.

مربوط

بهترین بلندگوهای مهمانی: بیس و سرگرمی را تقویت کنید

چه به راهی برای انجام کارائوکه نیاز داشته باشید یا فقط بتوانید موسیقی مورد علاقه خود را در بیرون بشنوید، این بلندگوهای مهمانی شما را پوشش می دهند.

یکی دیگر از مشکلات آسیب قابل مشاهده که نشان می دهد باید بلندگوهای جدید تهیه کنید، کابل های شکسته یا فرسوده در هر بلندگوی ثابتی است که بلندگوهای قابل تعویض ندارند. کابلی که قسمت‌های داخلی آن در معرض دید قرار دارد می‌تواند خطر آتش‌سوزی داشته باشد و بهتر است که پول را برای بلندگوی جدید از قبل پرداخت کنید تا اینکه خانه‌تان آتش بگیرد.

3 عمر باتری کاهش می یابد

فقط می تواند برای مدت طولانی شارژ نگه دارد

JBL Flip 6

ظرفیت باتری در طول زمان با هر چرخه شارژ کاهش می یابد، واقعیتی ناگوار در مورد همه دستگاه های با باتری. بنابراین، اگر متوجه شدید که اسپیکر بلوتوث شما دیگر شارژ نمی شود، قطعا زمان آن رسیده است که یک اسپیکر جدید تهیه کنید.

مربوط

7 بهترین بلندگوی بلوتوث: متخصص تست و بررسی شده است

بهترین بلندگوهای بلوتوث قابل حمل، بادوام هستند و صدایی عالی ارائه می دهند.

بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق استفاده نکردن از بلندگوهای بلوتوث است، اما قابل درک است که برای بسیاری از موقعیت ها به بلندگوهای قابل حمل نیاز دارید، به خصوص اگر در فضای باز هستید. استفاده از بلندگوهایی که امکان تعویض آسان باتری را دارند، عمر طولانی‌تری را برای بلندگوی شما تضمین می‌کند، اما از آنجایی که حق تعمیر آن در میان تولیدکنندگان بسیار محبوب نیست، پیدا کردن آن ممکن است سخت باشد. بهترین چیز بعدی تهیه یک اسپیکر با ظرفیت باتری بیشتر است، بنابراین در حین داشتن آن باید چرخه های شارژ کمتری را پشت سر بگذارید، که باعث می شود باتری بلندگو برای شما دوام بیشتری داشته باشد.

4 شما گزینه های مختلف اتصال می خواهید

تا زمانی که استاندارد جهانی نداشته باشیم، نیازهای اتصال شما ممکن است متفاوت باشد

انبوهی از کابل های صوتی

بلندگوهای شما ممکن است قبلا نیازهای شما را برآورده کرده باشند، اما دریافت اشتراک کنسول بازی، پخش کننده رسانه، تلویزیون یا موسیقی جدید به این معنی است که به دنبال گزینه های اتصال جدید هستید. این می تواند به این معنی باشد که به دنبال یک سیستم بلندگو یا نوار صوتی با پشتیبانی HDMI ARC برای ساده کردن راه اندازی کابل صوتی در اتاق نشیمن خود باشید.

مربوط

9 راه برای استفاده حداکثری از بلندگوی Sonos

اگر می‌دانید چه کاری باید انجام دهید، می‌توانید بلندگوی Sonos خود را بهتر کار کرده و صدای آن را بهتر کنید.

یا شاید شما نیاز به یک اسپیکر با پشتیبانی از یک اکوسیستم یا خدمات خاص مانند پشتیبانی از Apple Music دارید، یا می خواهید بلندگوی سازگار با سایر بلندگوهای خاص خانه شما باشد، مانند افزودن به اکوسیستم Sonos در خانه شما. شما نمی توانید به راحتی یک بلندگوی غیرهوشمند را برای انجام کارهای هوشمند بازسازی کنید، بنابراین عادلانه است که اگر نیازهای اتصال جدیدی به این روش دارید، فقط بلندگوی خود را ارتقا دهید.

5 شما ویژگی های به روز می خواهید

وقتی صحبت از ویژگی های منحصر به فرد می شود، گزینه ها بی پایان هستند

بلندگوهای ساید بای ساید سونو

به غیر از اتصال، بسیاری از ویژگی‌های دیگر وجود دارد که ممکن است در یک اسپیکر به آن‌ها نیاز داشته باشید که ممکن است متوجه شوید فاقد آن‌ها هستید. اگر راه‌اندازی سینمای خانگی دارید و می‌دانید که می‌خواهید از Dolby Atmos یا صدای فراگیر ۷.۱ کاناله پشتیبانی کند، ممکن است بخواهید تنظیمات بلندگوی خود را برای منعکس‌کننده این نیاز ارتقا دهید. همچنین ممکن است تنظیماتی با صدای بلندتر یا تنوع بیشتری از درایورها داشته باشید، مانند دریافت نوار صوتی با توییتر، درایورهای بیشتر، یا ساب ووفر خارجی.

مربوط

بهترین بلندگوهای Dolby Atmos: صدای فضایی برای خانه شما

با این سیستم های صدای فراگیر اتاق نشیمن خود را به سینمای خانگی تبدیل کنید.

همچنین ممکن است به بلندگویی نیاز داشته باشید که نیازهای کیفیت صدای شما را بهتر پشتیبانی کند. اگر در حال گوش دادن به صدای بدون اتلاف هستید، نمی‌توانید این کار را از طریق بلوتوث انجام دهید، و می‌خواهید مطمئن شوید که می‌توانید وسعت کامل آهنگ را نیز بشنوید. در این صورت، به یک بلندگوی سیمی یا بلندگوی که از اتصال بی‌سیم از طریق Wi-Fi پشتیبانی می‌کند، و صدایی که به اندازه کافی خوب باشد، نیاز دارید تا تفاوت‌های ظریف موجود در صدای بدون افت را بشنوید.

6 شما نیازهای سخنران جدیدی در محیط فیزیکی خود دارید

موارد استفاده مختلف به بلندگوهای متفاوتی نیاز دارند

epicboom نهایی گوش توسط استخر

گوش نهایی

اگر اسپیکر روزانه فعلی شما قابل حمل است، اما مقاوم در برابر گرد و غبار و آب نیست، و به تازگی شروع به پیاده روی، استخر یا یک کودک نوپای آب و هوا کرده اید، احتمالاً بلندگوی متفاوتی می خواهید. نیازهای شما را بهتر برآورده کنید

1:02

مربوط

رتبه بندی IP آب و گرد و غبار: IP68 واقعاً به چه معناست؟

تلفن‌ها و دستگاه‌های شما دارای کدی هستند که به شما می‌گوید چقدر ضد آب است – اما این کدها به چه معنا هستند؟

یا شاید شما به یک خانه بسیار بزرگتر نقل مکان کرده اید و به یک نوار صوتی نیاز دارید که بهتر از فضای فعلی شما در فضای جدید پخش شود. همانطور که در زندگی قدم می زنیم و تغییر می کنیم، نیازهای ما تغییر می کند و این می تواند در سخنرانان ما نیز منعکس شود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا