کار آفرینی و استارتاپ

8 عاملی که باید در هنگام جمع آوری سرمایه در دوران رکود در نظر گرفت – TechCrunch

اینها چالش برانگیز است بارها، اما این اولین بار نیست که چنین چیزی را می شنوم.

امسال اولین نشانه‌های بدبینی و فشار روی سرمایه‌گذاری را به همراه داشت. در دهه گذشته، ما در یک دوره بی‌سابقه خوش‌بینی و افزایش ارزش‌گذاری‌ها زندگی می‌کردیم، و بررسی دقیقی که اکنون شاهد آن هستیم، مدت‌ها در راه است.

من دو اختلال مالی بزرگ را در حرفه‌ام تجربه کرده‌ام: حباب ترکیدن در سال 2000 و بحران مالی سال 2008. من به ترتیب یک استارت‌آپ فناوری و یک استارت‌آپ فین‌تک را در این زمان‌ها اداره کردم، و به همین دلیل تأثیری را که چنین رویدادهایی می‌توانند تجربه کنند، داشته‌ام. دارند.

تفاوت اصلی بین سال 2022 و رکودهای قبلی این است که این انقباض برای مدت طولانی پیش بینی می شد، در حالی که رکودهای قبلی بسیار ناگهانی تر بودند. بازارها واکنش نشان داده‌اند و چند برابر ارزش‌گذاری برای شرکت‌های دولتی و خصوصی به شدت به خطر افتاده است و سرمایه‌گذاران در حال رشد را در ترس از دست دادن فرصت برای تضمین بازده هدف‌مند قرار داده‌اند.

سرمایه گذاران رشد در هنگام انجام سرمایه گذاری های جدید بسیار محتاط تر شده اند و بسیاری در حال بازتعریف نحوه رویکرد خود به ارزش گذاری هستند. سرمایه گذاران احتمالاً تا حد زیادی در حاشیه باقی خواهند ماند، زیرا بازارها حل می شوند و مجموعه جدیدی از مضرب های قابل مقایسه ایجاد شده است. این ممکن است کمی زمان ببرد.

مشابه تاثیر ارزش‌گذاری‌های عمومی بر بازده سرمایه‌گذاران، سرمایه‌گذاران مرحله اولیه نیز به شدت تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. به عنوان یک سرمایه گذار در مراحل اولیه، ما همیشه به دنبال مسیر یک شرکت برای خروج نهایی و ارزش گذاری های مرتبط هستیم. مهمترین قدم بعدی تضمین سرمایه گذاری رشد است که بدون آن بسیاری از استارت آپ ها دوام نمی آورند.

ما به شرکت‌ها توصیه می‌کنیم که امروز با هر جمع‌آوری سرمایه، بیش از 24 ماه از باند فرودگاه را تضمین کنند.

سرمایه‌گذاری‌های اولیه نیز در حال فشرده‌تر شدن هستند، زیرا سرمایه‌گذاران بر ارزش‌گذاری‌های پایین‌تر که مسیرهای بازنگری شده برای خروج را در خود جای می‌دهند، و سلامت کسب‌وکار، که اکنون مهم‌تر از رشد به هر قیمتی است، تمرکز می‌کنند. انقباض بازارهای عمومی اساساً یک اثر دومینویی دارد که در نهایت تضمین سرمایه را برای استارت آپ ها در هر مرحله دشوارتر می کند.

برای بنیانگذاران مهمتر از همیشه است که آرام بمانند و استراتژیک باشند. در M13، ما در مورد اینکه بنیانگذاران چگونه باید در مورد بازار و گزینه های خود در حین عبور از این دوره از نوسان فکر کنند، فکر می کنیم.

در زیر مجموعه‌ای از ملاحظات آمده است که هم از تجربه مستقیم من در دوران ریاضت اقتصادی و هم از آنچه که امروز از مجموعه فعلی خود آموخته‌ایم ناشی می‌شود:

جدول زمانی سرمایه گذاری

بنیانگذاران باید یک جدول زمانی جدید برای فرآیند سرمایه گذاری در نظر بگیرند. سال گذشته، ما توصیه می‌کنیم سه تا شش ماه را برای جمع‌آوری سرمایه رزرو کنید، اما اکنون توصیه می‌کنیم که بنیان‌گذاران برای هر دور یک فرآیند شش تا نه ماهه برنامه‌ریزی کنند.

ارزش گذاری و رقیق سازی

بنیانگذاران همچنین باید به ملاحظات جدید در مورد ارزش گذاری ها باز باشند. ارزش گذاری های مشابه سال گذشته را نمی توان امروز پشتیبانی کرد و باید انتظارات را مدیریت کرد. رقیق‌سازی بیشتر نگران‌کننده خواهد بود و می‌تواند تمایل بنیان‌گذار برای جذب سرمایه کمتر را افزایش دهد. این در نهایت منجر به استراتژی‌های مقرون به صرفه‌تر پس از تامین مالی می‌شود.

باند


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا