کار آفرینی و استارتاپ

AlterPacks مستقر در سنگاپور زباله های مواد غذایی را به ظروف غذا تبدیل می کند • TechCrunch

زباله های مواد غذایی و بسته بندی غذا بخش قابل توجهی از دفن زباله های جهان را اشغال می کند. AlterPacks در حال حل هر دو مشکل با فناوری است که ضایعات غذا را به جعبه‌های بیرون‌بر و سایر ظروف تبدیل می‌کند. این استارت‌آپ مستقر در سنگاپور با مشارکت Earth Venture Capital و آلیس فو، سرمایه‌گذار فرشته، یک میلیون دلار سرمایه اولیه به رهبری Plug and Play APAC و Seed Capital جذب کرده است.

بودجه جدید برای تجاری سازی AlterPacks، از جمله تولید و عرضه، در بازارهایی مانند آسیا، استرالیا و اروپا استفاده خواهد شد.

مواد خام اصلی AlterPacks که در سال 2019 برای مقابله با پلاستیک های یکبار مصرف تاسیس شد، غلات مصرف شده است، محصول جانبی تولید مواد غذایی مانند آبجو. دانه های مصرف شده معمولاً برای خوراک دام، کود یا دفع استفاده می شود. AlterPacks از طریق فرآیند تولید خود، غلات مصرف‌شده را به ظروف غذا تبدیل می‌کند که می‌توان آن‌ها را به اشکال مختلف قالب‌گیری کرد، فریزر و مایکروویو سازگار و قابل کمپوست خانگی هستند.

بنیانگذار و مدیرعامل کارن چی به TechCrunch گفت که وقتی در سفر بود و دید که جوامع با مقدار ظروف پلاستیکی و زباله های مواد غذایی دور ریخته می شوند، به توسعه جایگزین هایی برای ظروف یکبار مصرف علاقه مند شد. AlterPacks از دانه های مصرف شده استفاده می کند زیرا به راحتی در دسترس هستند.

بنیانگذاران AlterPacks استیون تان، کارن چیا و هربین چیا

او گفت: “خواص غلات مصرف شده و حجم غلات موجود در سطح جهان دو عامل کلیدی بودند.” «با چرخه‌سازی غلات، ارزش اقتصادی جدیدی ایجاد می‌کنیم و آنچه را که می‌توان به عنوان یک محصول جانبی به‌عنوان خوراک دام، یا به محل‌های دفن زباله و کمپوست هدایت می‌شد، به زنجیره تأمین به‌عنوان ظروف غذایی که می‌توان برای جایگزینی ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف استفاده کرد، قرار داد. “

چیا توضیح داد که فرآیند تبدیل غلات مصرف شده به ظروف غذای AlterPacks شبیه به تولید خمیر کاغذ است. AlterPacks می تواند ظروف را در مقیاس با ماشین های خودکار تولید کند که مواد خام را تمیز می کند، فرمول آن را مخلوط می کند و سپس آن را به شکل های مختلف ظروف فشار می دهد.

ظروف AlterPacks از دسامبر به صورت تجاری در دسترس هستند. استراتژی ورود به بازار آن یک مدل B2B است و شامل همکاری با شرکای توزیع است که به مشاغل F&B مانند رستوران ها و هتل ها لوازم می فروشند. ظروف AlterPacks از دسامبر وارد بازار شده اند. این استارت آپ همچنین در حال توسعه پلت های زیستی به عنوان جایگزینی برای رزین های مبتنی بر نفت در ماشین های تولیدی است. آنها از غلات مصرف شده و سایر ضایعات کشاورزی مانند پوسته نارگیل ساخته شده اند.

در بیانیه‌ای در مورد سرمایه‌گذاری Plug and Play APAC، شریک مدیریتی Jupe Tan گفت: «ما با AlterPacks در حین جستجوی استارت‌آپ‌های مرتبط برای برنامه نوآوری اتحاد برای پایان دادن به زباله‌های پلاستیکی آشنا شدیم و آنها علاقه قابل توجهی را از اعضای اتحاد به دست آوردند. طبیعتاً سیگنالی برای ما برای انجام اقدامات لازم برای سرمایه گذاری است. ما خوشحالیم که توانستیم از شراکت خود با SEEDS Capital برای رهبری و سرمایه گذاری در اولین استارتاپ پایداری خود در APAC بهره ببریم و امیدواریم این اولین سرمایه گذاری از بسیاری دیگر از سرمایه گذاری های پایدار با SEEDS Capital باشد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا