کار آفرینی و استارتاپ

Amplio به شرکت‌ها کمک می‌کند وقتی زنجیره تامین خراب می‌شود اجزا را پیدا کنند • TechCrunch

هنگامی که کووید در سال 2020 بسیاری از نقاط جهان را تعطیل کرد، در نهایت زنجیره تامین را ویران کرد. ناگهان شرکت هایی که برای تولید به موقع ساخته شده بودند نتوانستند قطعات مورد نیاز برای ساخت محصولات خود را پیدا کنند.

حتی با فروکش کووید، مشکلات زنجیره تامین ادامه یافت. پیشکسوتان مدیریت عرضه مانند بنیانگذار استارت آپ Amplio تماشا کردند و فهمیدند که باید راه بهتری برای محافظت در برابر این نوع اختلالات در آینده با استفاده از نرم افزار برای یافتن قطعات در هر کجا که هستند وجود داشته باشد.

آمپلیو سال گذشته با در نظر گرفتن این هدف راه اندازی شد و امروز این استارتاپ یک سرمایه 6 میلیون دلاری برای ساخت سیستمی برای کمک به ردیابی کمبود قطعات اعلام کرد. Trey Closson، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Amplio، می گوید که هدف شرکت او ایجاد انعطاف پذیری بیشتر در زنجیره تامین قطعات الکترونیکی است.

کلسون به TechCrunch گفت: «ما به مشتریان خود کمک می‌کنیم تا اجزایی را که در معرض بالاترین خطر کمبود مواد هستند، درک کنند، و سپس مشتریان خود را به منابع جایگزین عرضه متصل می‌کنیم تا این کمبودها را کاهش دهیم.

او می داند در مورد چه چیزی صحبت می کند. او تمام دوران حرفه‌ای خود را در مدیریت زنجیره تامین گذرانده است و از نزدیک دیده است که چگونه اختلالات می‌توانند تاثیر منفی بر توانایی یک کسب‌وکار داشته باشند. او تکنیک‌های «تولید به‌موقع» را مقصر مشکلاتی می‌داند که امروز شاهد آن هستیم.

“زنجیره های تامین برای 30 یا 40 سال طراحی شده اند تا از نظر هزینه و بهترین سناریو بهینه شوند، اما واقعیت این است که ما در دنیای بهترین سناریوها زندگی نمی کنیم. ما در دنیایی از اختلالات مداوم زندگی می کنیم.»

روشی که پلتفرم ما کار می‌کند این است که ما به سیستم‌های ثبت مشتریان خود یا راه‌حل‌های ERP آن‌ها متصل می‌شویم و صورتحساب مواد و داده‌های عملیاتی آنها را دریافت می‌کنیم و سپس آن را با مجموعه داده‌های خارجی ترکیب می‌کنیم تا بتوانیم نشان دهیم. مشتری توانایی خود را برای تامین قطعات خاص خود طی شش تا 18 ماه آینده دارد.

علاوه بر این، در مواردی که مشتری قادر به تامین قطعات نیست، مشتریان می‌توانند به بازار Amplio مراجعه کنند تا تامین‌کنندگان یا تولیدکنندگان دیگری را پیدا کنند که ممکن است موجودی مازادی داشته باشند که می‌خواهند بفروشند.

جدیدترین شغل کلسون کار در صنایع Koch، پیشرو زنجیره تامین بین‌المللی برای جورجیا اقیانوس آرام بود، جایی که او در خط مقدم کمبود دستمال توالت ناشی از کووید قرار داشت. اما او تصمیم گرفت استارتاپ خود را بر روی قطعات الکترونیکی متمرکز کند.

او گفت: «بنابراین در حالی که انعطاف‌پذیری زنجیره تأمین در سراسر بازار بسیار حیاتی است، ما می‌خواهیم روی صنعت الکترونیک تمرکز کنیم، زیرا تأثیر فوق‌العاده‌ای بر اقتصاد جهانی دارد». او این شرکت را به‌عنوان بخشی از برنامه‌ای که توسط Koch و High Alpha Innovation اجرا می‌شود، طراحی کرد، برنامه‌ای که توسط مدیران سابق Exact Target برای کمک به استارت‌آپ‌ها با ایده‌های متمرکز بر سازمان راه‌اندازی شد.

این شرکت در حال حاضر شش کارمند دارد، اما قصد دارد با بودجه (که در ماه می بسته شد) توسعه یابد. او می‌گوید که با رشد شرکت، تنوع و شمول یک عنصر اصلی سازنده است. “تنوع یکی از اصول اصلی برای استخدام ما و در فرآیندهای تصمیم گیری است. بنابراین، فقط از دیدگاه خودخواهانه، سازمان های متنوع تصمیمات بهتری می گیرند و ایده های خلاقانه تری دارند و در نهایت موفق تر هستند.

دور امروز توسط Construct Capital با مشارکت Slow Ventures، High Alpha Capital، Flexport Ventures، Alpaca Venture Capital و فرشتگان مختلف صنعت هدایت شد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا