ارز دیجیتالاقتصادی

ApeCoin BAYC در این هفته 50 درصد افزایش یافت زیرا خالق آن 450 میلیون دلار بودجه جدید جمع آوری کرد.

ApeCoin (APE) به حرکت بازگشت خود در 24 مارس ادامه داد زیرا شرکت پشت آن صدها میلیون دلار در یک دور مالی به رهبری آندریسن هوروویتز جمع آوری کرد.

قیمت APE در طول روز 7.5 درصد افزایش یافت و به حدود 14.50 دلار در هر قطعه رسید. شایان ذکر است، حرکت صعودی این توکن به عنوان بخشی از رالی اصلاحی است که در ابتدای این هفته و زمانی که دست به دست می‌شد تا 9.50 دلار تغییر می‌کرد، آغاز شد.

این باعث شد تا سود هفته تا به امروز APE تا 50 درصد افزایش یابد و آن را به یکی از دارایی های دیجیتالی با بهترین عملکرد از 21 مارس تبدیل کرد.

نمودار قیمت روزانه APE/USD. منبع: TradingView

تقویت کننده بزرگ VC

برای یادآوری، ارز دیجیتال ApeCoin در 17 مارس از طریق “airdrop” با حمایت Yuga Labs، خالق Bored Ape Yacht Club (BAYC)، مجموعه‌ای از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که در بین افراد مشهور، ورزشکاران و سرمایه‌گذاران محبوب است، به وجود آمد. سرمایه داران، به طور یکسان، برای به اصطلاح نماد وضعیت خود.

Yuga Labs 150 میلیون APE – از مجموع 1 میلیارد ایجاد شده – را در بین دارندگان Bored Ape NFTs حذف کرد و هر کدام 10,904 توکن به ارزش بیش از 158,000 دلار از 24 مارس به صورت “رایگان” دریافت کردند.

در همین حال، صاحبان نادرترین NFT های BAYC، “میمون های جهش یافته”، 2042 APE دریافت کردند که قیمت آن در 24 مارس حدود 30،000 دلار است.

این شرکت APE را به عنوان یک توکن حکومتی و ابزاری طراحی می کند تا به دارندگان آن اجازه دهد تا به اصطلاح ApeCoin DAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز، نظارت و مدیریت کنند. در نتیجه، برگزاری APE به کاربران این حق را می دهد که در مورد تصمیمات پیشنهادی در اکوسیستم BAYC رأی دهند.

“این به عنوان یک لایه پروتکل غیرمتمرکز برای ابتکارات تحت رهبری جامعه عمل خواهد کرد که فرهنگ را به سمت ماوراء جهان پیش می برد.” می خواند گزیده ای از وب سایت رسمی ApeCoin.

جالب اینجاست که آزمایشگاه یوگا به نهادهایی که به آن کمک کردند APE را راه اندازی کند، از جمله Andreessen Horowitz و Animoca Brands، حدود 14 درصد از کل عرضه خود را به ارزش حدود 2 میلیارد دلار به قیمت های 24 مارس اعطا کرد. در 22 مارس، این شرکت 450 میلیون دلار از همان سرمایه گذاران خطرپذیر به ارزش 4 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

صرافی کریپتو FTX نیز به دور مالی کمک کرد، که همانطور که یوگا ادعا کرد، از آن برای گسترش تیم توسعه و نظارت بر سرمایه گذاری های مشترک آینده آنها، از جمله پروژه متاورس به نام “Otherside” استفاده خواهد شد.

یوگا همچنین ممکن است از سرمایه برای تبدیل Bored و Mutant Apes به برندهای بزرگتر استفاده کند برخی از آنها روی کالاهای لوکس و یک بازی برای کسب درآمد که ممکن است شامل توکن های APE باشد، شروع به کار کردند.

آینده APE چیست

ApeCoin یک هفته از عمرش می گذرد، بنابراین – از نظر فنی – داده های تاریخی کافی برای پیش بینی تغییرات قیمت در آینده را ندارد.

مطالب مرتبط: اعلامیه ApeCoin قیمت کف BAYC را قبل از اصلاح به نزدیک به ATH افزایش می دهد

با این وجود، جابه‌جایی به نمودارهای بازه زمانی پایین‌تر نشان می‌دهد که APE در داخل یک کانال صعودی موازی روند صعودی دارد و معامله‌گران وقتی قیمت به خط روند پایین‌تر می‌آیند خرید می‌کنند و زمانی که به خط روند بالا می‌رسد، می‌فروشند.

ApeCoin BAYC در این هفته 50 درصد افزایش یافت زیرا خالق آن 450 میلیون دلار بودجه جدید جمع آوری کرد.

در نتیجه، حرکت برگشتی مداوم APE می‌تواند باعث شود که حرکت صعودی خود را به سمت خط روند بالای کانال نزدیک به 15 دلار افزایش دهد، که همزمان با یک سطح مقاومت دیگر از 18 تا 19 مارس است.

در همین حال، APE همچنین تلاش کرده است تا 14.25 دلار را به عنوان پشتیبانی موقت خود پس بگیرد. اگر این کار انجام نشود، می‌تواند خطر یک حرکت عقب‌نشینی زودهنگام به سمت خط روند پایین‌تر کانال را به همراه داشته باشد، همچنین همزمان با میانگین متحرک نمایی 20 ساعته (EMA 20 ساعته؛ موج سبز) نزدیک به 13.50 دلار.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.