دانش و فناوریموبایل و تبلت

AppleCare چیست، هزینه آن چقدر است و آیا ارزش آن را دارد؟AppleCare (و به طور گسترده، AppleCare+) محصولی است که هر زمان که هر محصول اپل را خریداری کنید، درباره آن خواهید شنید. آیا یک مک بوک جدید براق خریداری کرده اید؟ AppleCare در دسترس است. آیا به تازگی آیفون 14 پرو مکس خریده اید؟ می دانید که آنها سعی می کنند AppleCare را به شما بفروشند. شما نمی توانید بدون اشاره به Apple Care وارد یک فروشگاه اپل شوید (و احتمالاً سعی می کند شما را متقاعد کند که باید آن را با هر کالای اپل خریداری کنید).


اما دقیقاً AppleCare چیست؟ نسبتاً گران است، بنابراین خریدی نیست که بخواهید بدون فکر کردن به چیزی که به دست می آورید، وارد آن شوید. نگران نباشید؛ ما توضیح خواهیم داد که AppleCare چیست، هزینه آن چقدر است، تفاوت بین AppleCare و AppleCare+، و اینکه آیا ارزش خرید آن برای دستگاه های Apple شما را دارد یا خیر.


AppleCare چیست؟

تقریباً هر محصولی که از هر شرکت معتبری خریداری می کنید دارای نوعی گارانتی است. گارانتی اصلی سازنده اپل AppleCare نام دارد. اکثر محصولات را به مدت یک سال از زمان خرید پوشش می دهد و 90 روز پشتیبانی فنی ارائه می دهد. تفاوت چندانی با گارانتی تلویزیون سامسونگ یا کنسول بازی مایکروسافت ندارد، اما اپل برند خود را روی آن قرار داده است.

تفاوت AppleCare و AppleCare+ چیست؟

AppleCare+ یک ضمانت نامه طولانی مدت است که از دستگاه های شما برای مدت طولانی تری محافظت می کند. همچنین محافظت گسترده تری را ارائه می دهد، از جمله آسیب هایی که شما ایجاد می کنید. گارانتی پایه AppleCare عیوب سازنده را پوشش می دهد، اما مواردی مانند سقوط، غوطه ور شدن تصادفی و غیره را پوشش نمی دهد. با AppleCare+، حتی اگر دستگاه را به اشتباه و بدون تقصیر سازنده خراب کرده باشید، می توانید تعویض یا تعمیر کنید.

AppleCare+ مانند زمانی است که یک خرده‌فروش سعی می‌کند گارانتی طولانی‌مدت یک دستگاه، تلویزیون یا سایر خریدهای عمده را به شما بفروشد. این ضمانت‌ها، که گاهی اوقات برنامه‌های حفاظتی یا مواردی در همین راستا نامیده می‌شوند، اگر اتفاق بدی در یک بازه زمانی از پیش تعیین‌شده رخ دهد، از وسایل شما محافظت می‌کنند. اپل به جای اینکه خرده‌فروش این تمدید را ارائه دهد (به هر حال خرده‌فروشان اغلب برای ضمانت‌نامه‌های خود از طریق اشخاص ثالث مراجعه می‌کنند)، اپل واسطه را حذف می‌کند و ضمانت و پشتیبانی خود را ارائه می‌کند.

AppleCare و AppleCare+ چقدر هزینه دارند؟

AppleCare رایگان است و با هر دستگاه جدید اپل خریداری شده همراه است.

از طرف دیگر، AppleCare+ هزینه ای دارد که بسته به دستگاهی که می خواهید پوشش دهید متفاوت است. برخی از آنها به صورت ماهانه، برخی سالانه و برخی به صورت تک شارژ برای طول عمر پوشش پرداخت می شوند. در اینجا نگاهی به دستگاه‌های مختلف اپل و میزان شروع AppleCare+ از زمان نوشتن این مقاله می‌اندازیم (قیمت بر اساس ارزش دستگاه در هر دسته متفاوت خواهد بود):

 • AppleCare+ برای Mac: از 34.99 دلار در سال یا 99 دلار برای سه سال شروع می شود و تا 179.99 دلار در سال یا 499 دلار برای سه سال افزایش می یابد.
 • AppleCare+ برای iPad: از 3.49 دلار ماهانه یا 69 دلار برای دو سال شروع می شود و تا 7.99 دلار در ماه یا 149 دلار برای دو سال افزایش می یابد.
 • AppleCare+ برای iPhone: از 3.99 دلار ماهانه یا 79 دلار برای دو سال شروع می شود و تا 13.49 دلار در ماه یا 269 دلار برای دو سال افزایش می یابد.
 • AppleCare+ برای Apple Watch: از 2.49 دلار ماهانه یا 49 دلار برای دو سال شروع می شود و تا 4.99 دلار در ماه یا 99 دلار برای دو سال افزایش می یابد.
 • AppleCare+ برای Apple Display: از 49.99 دلار سالانه یا 149 دلار برای سه سال شروع می شود و تا 179.99 دلار در سال یا 499 دلار برای سه سال افزایش می یابد.
 • AppleCare+ برای هدفون: از 29 دلار برای دو سال شروع می شود و تا 59 دلار برای دو سال افزایش می یابد.
 • AppleCare+ برای Apple TV: فقط با قیمت 29 دلار به مدت سه سال در دسترس است
 • AppleCare+ برای HomePod: برای دو سال از 15 دلار شروع می شود و برای دو سال به 39 دلار می رسد.

«شروع می‌کند» عبارت کلیدی در آنجا است و تفاوت‌های اساسی بین دستگاه‌های سطح پایه و دستگاه‌های برتر وجود دارد. با استفاده از Mac به عنوان مثال، 34.99 دلار به عنوان قیمت پایه برای AppleCare+ برای Mac ذکر شده برای Mac mini است. یک مک بوک پرو 16 اینچی بسیار گران تر است و 149.99 دلار در سال یا 399 دلار برای سه سال است. اپل ارزش دستگاه، هزینه تعویض یا تعمیر آن را فاکتور می‌کند و بر اساس آن تعیین می‌کند که چه مقدار برای AppleCare+ شارژ کند. هرچه دستگاه شما ارزان‌تر باشد، AppleCare+ هزینه کمتری دارد.

همچنین شایان ذکر است که مدل های آیفون با دو نوع مختلف AppleCare+ در دسترس هستند. اول، اگر چیزی خراب شود، ارزان‌تر، مانند هر طرح AppleCare+ دیگری، دستگاه را پوشش می‌دهد. همچنین یک ردیف گران‌تر وجود دارد که ضرر و سرقت را پوشش می‌دهد، که از 7.49 دلار در ماه شروع می‌شود و تا 13.49 دلار در ماه افزایش می‌یابد.

هر طرح دارای فرانشیزهایی است که باید برای دریافت تعمیر یا جایگزینی برای آسیب تصادفی بپردازید (نقایص و سایر موارد بدون هیچ هزینه ای در طول عمر برنامه AppleCare+ پوشش داده می شوند). هزینه بسته به دستگاه و نوع آسیب متفاوت است، اما در اینجا قیمت چند مورد رایج وجود دارد:

 • آسیب دیدن صفحه نمایش آیفون یا شیشه پشتی: 29 دلار
 • سرقت یا گم شدن آیفون: 149 دلار
 • آسیب صفحه نمایش مک: 99 دلار
 • سایر آسیب های تصادفی مک: 299 دلار
 • آسیب تصادفی iPad: 49 دلار
 • خسارت اپل واچ: ۶۹ دلار برای اپل واچ و اپل واچ نایک و ۷۹ دلار برای اپل واچ اولترا

آیا AppleCare+ ارزش دریافت دارد؟

اینکه آیا AppleCare+ ارزش خرید دارد تا حد زیادی به سبک زندگی شما و دستگاه مورد نظر بستگی دارد. اگر مستعد شکستن چیزها هستید، حتما باید برای محافظت از ابزارهای گران قیمت خود در AppleCare+ ثبت نام کنید. اگر عموماً به خوبی از وسایل خود مراقبت می کنید و در به خاطر آوردن آخرین باری که چیزی را شکستید مشکل دارید، احتمالاً می توانید در پول خود صرفه جویی کنید.

در حالی که اپل روی انواع دستگاه ها محافظت می کند، نیاز به محافظت از آنها یکسان نیست. اگرچه هزینه حفاظت بسیار بیشتر است، اما احتمال شکستن مک پرو بسیار کمتر از مک بوک ایر است. مک پرو معمولا روی میز می نشیند و احتمال پایین افتادن آن کم است. از سوی دیگر، مک بوک ایر یک لپ تاپ فوق العاده قابل حمل است که احتمالاً آن را در یک کوله پشتی بیندازید و همه جا همراه خود بیاورید. با خطر بسیار بیشتری مواجه خواهد شد، به این معنی که AppleCare+ منطقی تر است.

با آیفون، برای اکثر مردم ارزش دریافت AppleCare+ را دارد. شما گوشی خود را همه جا با خود می آورید. احتمالا آن را رها می کنید. ممکن است با آن در جیب خود به چیزی برخورد کنید. با پوشش اختیاری سرقت و مفقودی، حتی اگر بدون تلفن قبلی خود را ترک کنید یا کسی آن را از جیب شما بیرون بیاورد، می توانید از محافظت برخوردار شوید.

این به اولویت بستگی دارد، اما من فکر می‌کنم هرچه دستگاه قابل حمل‌تر باشد، احتمال خرابی آن بیشتر می‌شود و AppleCare+ ارزش بیشتری پیدا می‌کند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا