کار آفرینی و استارتاپ

BitGo به دلیل لغو خرید 1.2 میلیارد دلاری Galaxy Digital به دنبال خسارت 100 میلیون دلاری است – TechCrunch

اولین معامله 1 میلیارد دلاری بخش کریپتو که در اوج افزایش بی سابقه قیمت توکن در سال گذشته اعلام شد، در حال انحلال است زیرا بازار بسیاری از سودها را معکوس می کند – و همه راضی نیستند.

گلکسی دیجیتال روز دوشنبه گفت که پس از اینکه استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو نتوانست صورت های مالی حسابرسی شده خود را برای سال 2021 ارائه کند، به خرید 1.2 میلیارد دلاری متولی ارزهای دیجیتال BitGo پایان داده است. BitGo’s. واکنش: اقدامات Galaxy Digital “نادرست” است و قصد دارد شرکت را “از نظر قانونی پاسخگو” کند و بیش از 100 میلیون دلار خسارت بخواهد.

شکست ادعایی BitGo در ارائه صورت‌های مالی تا 31 جولای، شرایطی را که دو شرکت در سال گذشته با آن توافق کرده بودند، نقض کرد. در بیانیه ای عمومی گفتوی افزود: فسخ قرارداد هیچ هزینه ای برای شرکت ندارد. سهام گلکسی دیجیتال، که در تورنتو معامله می‌شود، با توجه به این خبر افزایش یافت.

BitGo خصوصیات Galaxy Digital را مورد مناقشه قرار داده است و گفته است که انقضای قرارداد تا 31 دسامبر “در کمترین زمان” بود و Galaxy Digital نتوانسته است 100 میلیون دلار هزینه شکست معکوس را که “در مارس 2022 به منظور ترغیب BitGo به تمدید آن وعده داده بود پرداخت کند.” توافقنامه ادغام.»

خرید پیشنهادی – که شامل انتشار 33.8 میلیون سهام جدید گلکسی دیجیتال و یک جزء نقدی 265 میلیون دلاری بود – قرار بود اولین معامله یک میلیارد دلاری بخش کریپتو باشد. خرید BitGo برای کمک به Galaxy Digital برای گسترش پیشنهادات خود برای سرمایه گذاران نهادی با افزودن خدماتی مانند بانکداری سرمایه گذاری، وام دهی اولیه و خدمات مالیاتی انجام شد. BitGo که گلکسی دیجیتال، گلدمن ساکس، Valor Equity Partners، Craft Ventures، DRW و Redpoint Ventures را از جمله حامیان خود می‌داند، سال گذشته را با بیش از 64 میلیارد دلار دارایی در توقیف به پایان رساند.

«قدرت فناوری، راه‌حل‌ها و افرادی که در نتیجه این خرید خواهیم داشت، ارزش منحصربه‌فردی را برای مشتریان ما باز می‌کند و باعث رشد بلندمدت برای تجارت ترکیبی ما می‌شود. مایک نووگراتز، مدیر اجرایی و موسس گلکسی دیجیتال در آن زمان گفت: ما از استقبال مایک بلشی و تیم با استعداد BitGo در گلکسی دیجیتال هیجان‌زده هستیم.

Novogratz (تصویر بالا) دوشنبه گفت: “کهکشان برای موفقیت و استفاده از فرصت های استراتژیک برای رشد به شیوه ای پایدار در موقعیتی قرار دارد. ما متعهد هستیم که روند خود را برای فهرست کردن در ایالات متحده ادامه دهیم و به مشتریان خود راه حلی عالی ارائه دهیم که واقعاً Galaxy را به فروشگاهی یک‌جا برای موسسات تبدیل می‌کند.»

این اعلام پس از آن است که گلکسی دیجیتال زیان سه ماهه دوم 554.7 میلیون دلار را گزارش کرده است که نسبت به زیان 183 میلیون دلاری سال قبل، در اوایل این ماه، افزایش یافته است. در تماس با درآمد شرکت، Novogratz گفت که Galaxy Digital حدود 1 میلیارد دلار پول نقد در اختیار دارد. گلکسی دیجیتال امروز اعلام کرد که منتظر بررسی SEC و تایید بورس برای عرضه در نزدک است.

BitGo شرکت حقوقی Quinn Emanuel مستقر در کالیفرنیا را برای اقدامات قانونی مناسب استخدام کرده است.

R. Brian Timmons، شریک Quinn Emanuel، در بیانیه ای گفت: «تلاش مایک نووگراتز و گلکسی دیجیتال برای مقصر دانستن پایان دادن به BitGo پوچ است. «BitGo تاکنون به تعهدات خود از جمله تحویل حسابرسی مالی خود عمل کرده است. می‌دانیم که گلکسی در سه ماهه گذشته زیان 550 میلیون دلاری را گزارش کرده است، سهام آن ضعیف عمل می‌کند، و گلکسی و آقای نووگراتز به دلیل شکست لونا حواسشان پرت شده است. یا گلکسی طبق وعده داده شده به BitGo 100 میلیون دلار کارمزد فسخ بدهکار است یا بد نیت عمل کرده است و با خسارات بسیار یا بیشتر مواجه خواهد شد.

داستان با پاسخ BitGo به روز شد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا