دانش و فناوریموبایل و تبلت

BMW قصد دارد از سال 2025 نمایشگر تمام صفحه جلو در خودروها داشته باشد

چشم به جاده و دست روی چرخ.


BMW چشم انداز خود را برای نمایشگر تمام صفحه نمایش هدآپ (HUD) برای تقویت بهتر واقعیت شما هنگام رانندگی در آینده ترسیم کرده است.


با رونمایی از BMW i Vision Dee در نمایشگاه CES 2023، BMW مفهومی را به نمایش گذاشت که در آن می توان از کل شیشه جلو، بزرگترین سطح خودرو، به عنوان HUD استفاده کرد.

با استفاده از فناوری پروجکشن، ایده این است که از موقعیت فعلی که در آن بخش کوچکی از شیشه جلو برخی از اطلاعات را ارائه می دهد، به جلو حرکت کنیم و به آینده ای که می توان از فضای خالی بیشتری به طور سازنده استفاده کرد.

ویدیوی روز جیبی

ایده این است که به راننده اجازه داده شود به جای اینکه از پایین به صفحه نمایش نگاه کند، چشم خود را به جاده نگاه کند. در حال حاضر، BMW برای مثال ناوبری به سبک AR ارائه می دهد، اما روی صفحه نمایش مرکزی خودرو قرار دارد، بنابراین برای استفاده کامل از آن، باید از جاده نگاه کنید.

بخش هیجان‌انگیز این پیشنهاد این است که BMW این فناوری را در آنچه که Neue Klasse می‌نامد (که به سادگی به کلاس جدید ترجمه می‌شود) یا وسایل نقلیه از سال 2025 به بعد می‌خواهد.

کانسپت BMW i Vision Dee که در نمایشگاه فناوری لاس وگاس رونمایی شد، نه تنها از فناوری نمایش HUD بر روی شیشه جلو، بلکه برای استفاده بیشتر از شیشه های جانبی، با قابلیت نمایش آواتار خود بر روی آن استفاده می کند.

BMW قصد دارد از عکس 2 2025 صفحه نمایش تمام صفحه جلو در خودروها داشته باشد

این طراحی شده است تا کمی سرگرم کننده به تجربه خوشامدگویی اضافه کند: با نزدیک شدن به ماشین، می توانید با آواتار خود استقبال کنید و تجربه شخصی سازی را بیشتر کنید.

این اولین باری نیست که می‌بینیم BMW از پروژکتور در خودروهای مفهومی خود استفاده می‌کند. به عنوان مثال، Mini Aceman Concept تصاویر نقشه برداری را در سراسر داشبورد نشان می دهد، که دوباره تجربه داخلی را بهبود می بخشد و سطوح صاف را بسیار کاربردی تر می کند.

در مورد تجلی دنیای واقعی آن فناوری HUD تمام صفحه – ما نمی توانیم منتظر باشیم تا آن را در سال 2025 در عمل ببینیم.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا