ارز دیجیتالاقتصادی

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC


خریداران برای حفظ قیمت بیت کوین (BTC) بالای 27000 دلار مشکل دارند. فروش پس از افزایش 0.5 درصدی شاخص قیمت تولیدکننده در ماه سپتامبر در مقابل انتظارات برای افزایش 0.3 درصدی، افزایش یافت. این نشان می دهد که بعید است فشارهای تورمی با عجله برای اقتصاد ایالات متحده کاهش یابد.

محیط کوتاه مدت نامطمئن تمرکز تحلیلگران را به ماه نوامبر و رویداد نصف شدن آینده در آوریل 2024 تغییر داده است. مایلز دویچر، تحلیلگر کریپتو به نموداری از CryptoCon اشاره کرد و گفت که اگر تاریخ تکرار شود، ممکن است بیت کوین تا 21 نوامبر ظاهر شود و شروع به کار کند. سفر خود را بالاتر به نیمه بعدی.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX، در سال 2026، حتی صعودی تر است. هیز در حالی که به عنوان مهمان در تئوری تاثیر با تام بیلیو صحبت می کرد، گفت که قیمت بیت کوین می تواند تا سال 2026 به 750000 دلار تا 1 میلیون دلار برسد. هیز استدلال می کند که چاپ بی وقفه پول توسط دولت ایالات متحده برای جلوگیری از بحران مالی باعث ایجاد یک بازار صعودی عظیم در چندین دارایی می شود. کلاس ها.

بسیاری از تحلیلگران درباره بلندمدت خوشبین هستند، اما کوتاه مدت به دلیل بادهای مخالف مختلف نامشخص است. آیا بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها می‌توانند بهبودی را رقم بزنند یا به حرکت پایین‌تر خود ادامه خواهند داد؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین پس از یافتن حمایت در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27227 دلار) در دو روز گذشته، در 11 اکتبر به زیر سطح رسید. این نشان می دهد که خرس ها در تلاش برای به دست گرفتن کنترل هستند.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

پشتیبانی بعدی که باید در جهت نزولی مشاهده کرد، میانگین متحرک ساده 50 روزه (26615 دلار) است. اگر این سطح شکسته شود، نشان می دهد که معامله گران برای خروج عجله دارند. جفت BTC/USDT می تواند به 26000 دلار سقوط کند و در نهایت پشتیبانی را مجدداً در 24800 دلار آزمایش کند.

اگر قیمت از میانگین متحرک متحرک 50 روزه بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از متحرک نمایی 20 روزه برسانند. این می تواند درها را برای افزایش احتمالی 28143 دلار باز کند.

متوازن متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی، یک عمل محدود محدوده ممکن را در کوتاه مدت نشان می دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در دو روز گذشته خریدارانی را نزدیک به حمایت 1531 دلار پیدا کرده است که یک علامت مثبت است. این نشان می دهد که قیمت برای مدتی دیگر بین 1531 تا 1746 دلار به نوسان ادامه خواهد داد.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

واگرایی مثبت در جفت ETH/USDT نشان می دهد که فشار فروش ممکن است نزدیک به 1531 دلار کاهش یابد. این ممکن است یک راهپیمایی امدادی را آغاز کند که می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1619 دلار) برسد. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، خرس‌ها تلاش دیگری برای کاهش این جفت به زیر 1531 دلار و حرکت نزولی به 1368 دلار انجام خواهند داد.

در مقابل، افزایش بالاتر از میانگین‌های متحرک نشان‌دهنده انباشت قوی در سطوح پایین‌تر خواهد بود. ممکن است این جفت ارز تا 1746 دلار صعود کند. برای گاوها ممکن است شکستن بالاتر از این سطح دشوار باشد، اما اگر این کار را انجام دهند، جفت می‌تواند به 1961 دلار صعود کند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در 9 اکتبر به زیر خط روند صعودی سقوط کرد اما از حمایت قوی در 203 دلار برگشت. این نشان می دهد که قیمت بین 203 تا 220 دلار محدود است.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

فتیله بلند در کندل 10 اکتبر نشان می دهد که خرس ها رالی ها را به میانگین متحرک می فروشند. خرس ها دوباره تلاش خود را برای تقویت موقعیت خود با کشیدن قیمت به زیر 203 دلار مضاعف کردند.

حرکت پرطرفدار بعدی احتمالاً با شکست زیر 203 دلار یا در رالی بالای 220 دلار آغاز می شود. اگر پشتیبانی 203 دلاری از بین برود، جفت BNB/USDT ممکن است به 183 دلار سقوط کند. در مقابل، افزایش بیش از 220 دلار می تواند درها را برای افزایش احتمالی به 235 دلار و پس از آن به 250 دلار باز کند.

تحلیل قیمت XRP

خریداران نتوانستند از شکست بالای مثلث متقارن استفاده کنند و با 0.56 دلار بر مانع غلبه کنند. این نشان می دهد که تقاضای XRP (XRP) در سطوح بالاتر کاهش می یابد.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

قیمت در 9 اکتبر کاهش یافت و به زیر میانگین های متحرک رسید. این اولین نشانه ای از تسلیم شدن گاوها بود. فروش در 11 اکتبر بیشتر شد و خرس ها جفت XRP/USDT را به زیر خط روند صعودی کشاندند. این نشان می دهد که این جفت ممکن است مدت زمان بیشتری اقامت خود را بین 0.41 تا 0.56 دلار افزایش دهد.

از جنبه نزولی، اولین حمایت 0.46 دلار و پس از آن 0.41 دلار است. برعکس، تلاش‌ها برای شروع بهبود احتمالاً با فروش در میانگین متحرک و سپس 0.56 دلار مواجه خواهند شد.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) یکی از قوی‌ترین ارزهای دیجیتال اصلی است زیرا بالاتر از حمایت فوری در متحرک نمایی 20 روزه (21.79 دلار) معامله می‌شود.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، جفت SOL/USDT تلاش خواهد کرد تا یک الگوی سر و شانه معکوس صعودی تشکیل دهد. این تنظیم معکوس در یک شکست کامل می شود و بالای خط گردن بسته می شود. هدف این راه‌اندازی 32.81 دلار است، اما اثربخشی آن کمی کاهش می‌یابد زیرا در داخل یک ادغام شکل می‌گیرد.

اگر گاوها نتوانند به زودی یک بازگشت قوی از میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع کنند، خرس ها تقویت خواهند شد. آنها سپس سعی می کنند قیمت را به SMA 50 روزه (20.44 دلار) برسانند. اگر این سطح کاهش یابد، توقف بعدی ممکن است 18.50 دلار و بعداً 17.33 دلار باشد.

تحلیل قیمت کاردانو

خرس ها Cardano (ADA) را به پایین تر از میانگین های متحرک در 9 اکتبر کشاندند که نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

جفت ADA/USDT می‌تواند 0.24 دلار را مجدداً آزمایش کند، که پشتیبانی مهمی است که باید مراقب آن بود. واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که گاوها احتمالاً با قدرت از سطح 0.24 دلار محافظت می کنند. سپس آنها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک هدایت کنند تا قدرت بیشتر را نشان دهند.

در مقابل، شکست و بسته شدن به زیر 0.24 دلار نشان دهنده شروع مرحله بعدی روند نزولی است. این جفت ممکن است ابتدا به 0.22 دلار و در نهایت به 0.20 دلار سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در 9 اکتبر به زیر سطح حمایت 0.06 دلار سقوط کرد و نشان داد که خرس‌ها مسئول هستند.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

دم بلند در کندل 9 اکتبر نشان می دهد که گاوها به شدت از حمایت 0.055 دلار دفاع می کنند. اگر خریداران بخواهند بازگردند، باید به سرعت قیمت را به بالای سطح شکست 0.06 دلار برگردانند و سپس بازیابی را در میانگین متحرک گسترش دهند.

اگر آنها نتوانند این کار را انجام دهند، خرس ها همچنان به حمایت 0.055 دلاری فشار خواهند آورد. اگر این سطح شکسته شود، جفت DOGE/USDT می‌تواند پشتیبانی محوری نزدیک به 0.05 دلار را دوباره آزمایش کند. انتظار می رود که این سطح مجدداً باعث جذب خرید قوی توسط گاوها شود.

مربوط: JPMorgan پلتفرم توکن‌سازی، BlackRock را در میان مشتریان کلیدی معرفی کرد: گزارش

تحلیل قیمت تن کوین

گاوها نتوانستند Toncoin (TON) را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.06 دلار) در 7 اکتبر نگه دارند، که نشان می دهد خرس ها در راهپیمایی های امدادی می فروشند.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه TON/USDT. منبع: TradingView

یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که آنها توانسته اند جفت TON/USDT را بالاتر از SMA 50 روزه (1.96 دلار) نگه دارند. خریداران در مرحله بعدی سعی خواهند کرد مانع سربار را در EMA 20 روزه برطرف کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت TON/USDT می تواند به 2.18 دلار و متعاقباً به 2.32 دلار افزایش یابد.

در همین حال، خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری نیز خواهند داشت. آنها سعی خواهند کرد تا قیمت را زیر SMA 50 روزه پایین بیاورند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند حرکت نزولی را به سمت 1.60 دلار آغاز کند.

تحلیل قیمت پولکادوت

خرس‌ها حرکت خود را در 9 اکتبر انجام دادند و پولکادوت (DOT) را به زیر سطح حمایت حیاتی 3.91 دلار رساندند. گاوها سعی کردند قیمت را به بالاتر از سطح شکست در 10 اکتبر برگردانند، اما خرس ها موضع خود را حفظ کردند.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

فروش در 11 اکتبر از سر گرفته شد و خرس ها در تلاشند تا قیمت را به سمت هدف بعدی در 3.50 دلار کاهش دهند. اگرچه میانگین‌های متحرک نزولی نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان در فرمان هستند، واگرایی مثبت در RSI پرتو کوچکی از امید را برای گاوها به وجود می‌آورد که امکان برگشت وجود دارد.

اولین نشانه قدرت شکست و نزدیک شدن به بالای 3.91 دلار خواهد بود. این ممکن است خرس های مهاجم را به دام بیاندازد و در نتیجه فشار کوتاهی ایجاد کند. جفت DOT/USDT سپس به SMA 50 روزه (4.16 دلار) صعود خواهد کرد.

تحلیل قیمت چند ضلعی

چند ضلعی (MATIC) رد شد و به زیر میانگین متحرک در 9 اکتبر رسید، که نشان می دهد محدوده 0.49 تا 0.60 دلار دست نخورده باقی مانده است.

BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC
نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

از دست دادن حمایت 20 روزه متحرک متحرک (EMA) (0.53 دلار) یک علامت منفی است و مسئولیت دفاع از حمایت حیاتی در 0.49 دلار را بر عهده گاوها می گذارد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها همچنان خریداران در نزول باقی می‌مانند. این می تواند جفت MATIC/USDT را برای مدتی طولانی در محدوده گیر کند.

این دیدگاه خنثی در کوتاه‌مدت باطل می‌شود اگر قیمت پایین‌تر ادامه پیدا کند و به زیر 0.49 دلار سقوط کند. سپس این جفت شروع مرحله بعدی روند نزولی به سمت 0.45 دلار را نشان خواهد داد.