ارز دیجیتالاقتصادی

Canaan ماینر بیت کوین سری ۱۴ Avalon را با راندمان پیشرفته ۱X J/TH راه اندازی می کند.در اواسط آگوست، Bitmain قصد خود را برای راه اندازی یک Antminer جدید با رتبه بازده 1X ژول در هر تراهش (J/TH) اعلام کرد. سه روز پس از این افشاگری، Canaan همچنین اعلام کرد که قصد دارد از یک محصول جدید اما با جزئیات کمی رونمایی کند. Canaan از آن زمان اطلاعات بیشتری ارائه کرده است، که نشان می دهد نسخه آینده آنها به سری Avalon 14 تعلق خواهد داشت و در کنار سطح کارایی 1X J/TH خواهد بود.

دستگاه های استخراج بیت کوین نسل بعدی آینده دارای راندمان J/TH 1 برابری خواهند بود

در حال حاضر، استخراج‌کننده‌های بیت‌کوین مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) که امروزه تولید می‌شوند دارای رتبه بازدهی ۲۰ ژول یا بالاتر در هر تراهش هستند. با این حال، این وضعیت ممکن است ظرف یک ماه تغییر کند زیرا دو سازنده رقیب دکل استخراج بیت کوین قصد دارند نسل جدیدی از محصولات ماینینگ را معرفی کنند.

به عنوان مثال، اجلاس جهانی استخراج دیجیتال دیجیتال 2023 (WDMS) که از 22 تا 23 سپتامبر در هنگ کنگ برگزار می شود، محصول نوآورانه استخراج Bitmain را به نمایش می گذارد. این دستگاه یا مجموعه ای از دستگاه ها در خط Antminer S21 گنجانده می شود و این شرکت ادعا می کند که رتبه بازده آن 1X ژول در هر تراهش (J/T) خواهد بود. در اصل، این نشان می‌دهد که نسبت J/T به زیر 20 می‌رسد و سکوها را کارآمدتر از ماینرهای پیشرو امروزی می‌کند.

با این وجود، پس از اعلام Bitmain S21، Canaan چند روز بعد فاش کرد که قصد دارد محصول پیشگامانه خود را راه اندازی کند. Canaan اکنون اطلاعات بیشتری در مورد سری آوالون یا A14 قریب الوقوع ارائه کرده است. در یک تبلیغ تبلیغاتی برای نزدیک شدن به کنوانسیون “Avalon Bitcoin & Crypto Day” در سنگاپور، Canaan فاش می کند که A14 جدید همچنین دارای رتبه بازدهی 1X J/T خواهد بود.

اگرچه هر دو سازنده برجسته سکوهای ماینینگ کارایی افزایش یافته این ماشین ها را تایید کرده اند، نه Canaan و نه Bitmain خروجی تراهش در ثانیه را مشخص نکرده اند. با آینده بیت کوین با نصف شدن رویداد در افق، استخراج‌کنندگان مشتاقانه منتظر دستگاه‌هایی هستند که تراهش در ثانیه (TH/s) را در کنار کارایی بهبود یافته در مورد ژول در هر تراهش ارائه دهند. کنفرانس آتی “Avalon Bitcoin & Crypto Day” قرار است یک هفته دیگر در 12 سپتامبر برگزار شود.

نظر شما در مورد افشای Canaan چیست که سری جدید A14 کارایی بهتری نسبت به ماینرهای برتر امروزی دارد؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا