کار آفرینی و استارتاپ

Chipper Cash ارزش 2 میلیارد دلاری را با دور توسعه 150 میلیون دلاری به رهبری FTX دریافت می کند – TechCrunch

Chipper Cashیک شرکت پرداخت مرزی آفریقایی، 150 میلیون دلار در دور توسعه سری C به رهبری پلتفرم مبادله ارزهای دیجیتال سام بانکمن-فرید جمع آوری کرده است. FTX.

سرمایه گذاری می آید به سختی شش ماه پس از اینکه Chipper Cash اولین دور 100 میلیون دلاری سری C خود را به رهبری سرمایه SVB، بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر گروه مالی SVB.

SVB Capital در این دور توسعه و سایر سرمایه گذاران موجود مانند Deciens Capital، Ribbit Capital، Bezos Expeditions، One Way Ventures و Tribe Capital دوباره سرمایه گذاری کرد.

در حالی که سرمایه گذاران جدید نیز شرکت کردند، در حال حاضر نامی از آنها اعلام نشده است. مجموع سرمایه سری C این شرکت 250 میلیون دلار است اما مجموع بودجه آن تا به امروز بیش از 305 میلیون دلار است.

در آخرین گفتگوی TechCrunch با مدیرعامل هام سرونجوگیهنگامی که این شرکت دور سری C خود را اعلام کرد، او Chipper Cash را «با ارزش‌ترین استارت‌آپ خصوصی در آفریقا» نامید، بدون اینکه اطلاعات دقیقی در مورد ارزش واقعی داشته باشد.

صورتحساب باقی مانده بود برای تفسیر باز است و از آن زمان تاکنون چندین بحث در مورد اینکه آیا چیپر کش یک تک شاخ است یا نه جرقه زده است.. خوب، Serunjogi می تواند Chipper Cash را تایید کند در واقع اکنون یکی است، زیرا این دور توسعه ارزش گذاری خود را می گیرد اندکی بالای 2 میلیارد دلار.

Serunjogi Chipper Cash را با مجید مجلد در سال 2018 از طریق برنامه خود، خدمات پرداخت مرزی همتا به همتا را بدون کارمزد در آفریقا ارائه دهد. خدمات آن است استفاده شده در هفت کشور آفریقایی – غنا، اوگاندا، نیجریه، تانزانیا، رواندا، آفریقای جنوبی و کنیا.

در این سال، این شرکت شروع به پیشرفت در خارج از قاره کرد. در ماه مه، به بریتانیا گسترش یافت و به مردم این امکان را داد که از کشور اروپایی پول به بازارهای آفریقایی Chipper Cash ارسال کنند.

اعتبار تصویر: Chipper Cash

ماه گذشته، Chipper Cash، با بیش از چهار میلیون کاربر، به کریدور رقابتی ایالات متحده به آفریقا با بازیگران معتبری مانند Wise، MoneyGram، Sendwave و Remitly وارد شد. ایالات متحده است مسئول تقریباً 30 درصد از حواله های بین المللی به کشورهای جنوب صحرای آفریقا.

اگرچه حاشیه‌های حواله‌ها کم است، اما بازار رشد کرده است نمایی در بخش عمده ای از دهه گذشته، به جز سال گذشته که کل حواله ها به 42 میلیارد دلار رسید که نسبت به 48 میلیارد دلار در سال 2020 کاهش یافته است. طبق بانک جهانی.

با توجه به گرانی ارسال پول به کشورهای جنوب صحرای آفریقا (این گرانترین منطقه برای ارسال پول در سطح جهان است)، بازی Chipper Cash ارائه “بهترین قیمت ها” است و همچنین تسهیل کردن انتقال پول از آفریقا به ایالات متحده

«Chipper Cash در حال ارائه حواله است بطور قابل توجهی سرونجوگی طی یک تماس به TechCrunch گفت که ارزان تر از هر کس دیگری است. مهمتر از آن این است که ما اکنون اولین کسانی هستیم که می شناسم صادقانه بتواند از آفریقا به آمریکا حمایت کند به لحاظ ارسال پول.»

پلتفرم هایی مانند WorldRemit در حال حاضر به کشورهای آفریقایی خاص مانند آفریقای جنوبی اجازه می دهند که به ایالات متحده پول ارسال کنند، بنابراین Chipper Cash این امکان را ندارد. به طور کامل اولین کسی است که سعی در ارائه چنین خدماتی دارد.

با این گفته، Serunjogi می‌گوید که انتقال پول همتا به همتا از ایالات متحده به نیجریه و اوگاندا در حال حاضر برای کاربران این بازارها فعال است.. این شرکت تا قبل از پایان سال این سرویس را برای کاربران غنا، آفریقای جنوبی و کنیا عرضه خواهد کرد.

برای خدمات پرداخت خروجی – ارسال پول از آفریقا به ایالات متحده – مدیر عامل این را می گوید کاربران در اوگاندا، آفریقای جنوبی و کنیا این کار را انجام خواهند داد اولین نفری باشید که در سال آینده دسترسی پیدا می کند.

Chipper Cash نیز مشغول بهره برداری از دنیای پرداخت های اجتماعی بوده است. در اوایل سال جاری، توییتر ویژگی Tips خود را که با نام Tip Jar نیز شناخته می‌شود، راه‌اندازی کرد تا به سازندگان اجازه دهد در پلتفرم خود پول دریافت کنند. شرکت رسانه های اجتماعی با برخی از پلتفرم های پرداخت ادغام شده تا در مناطق مختلف قابل دسترسی باشد.

از آنجایی که سازندگان در بازارهای توسعه‌یافته می‌توانند PayPal، Patreon، GoFundMe، Cash App و Venmo را برای دریافت راهنمایی انتخاب کنند، Chipper Cash برای ارائه خدمات به سازندگان آفریقایی از طریق پیوند پرداخت خود انتخاب شد.

ایده توییتر و خودمان این است که ارائه دهیم چندگانه راه هایی برای سازندگان تا بتوانند پرداخت شود سرونجوگی گفت: برای کار و مشارکت آنلاین آنها.

و توییتر با توجه به حضور ما به عنوان بزرگترین پلت فرم پرداخت های فرامرزی در آفریقا که می تواند پشتیبانی کند، در این زمینه با ما کار کرد. چندگانه کشورهای آفریقایی با استفاده از توییتر.

سرونجوگی گفت Chipper Cash قصد دارد تا سال آینده ادغام Tip Jar خود را برای کاربران ایالات متحده در دسترس قرار دهد.

مشارکت با توییتر و گسترش فرامرزی به ایالات متحده فرصت رشد Chipper Cash را نشان می دهد و بودجه FTX فقط آن را چشمگیرتر می کند.

FTX یکی از بزرگترین صرافی های مشتقات ارزهای دیجیتال در جهان است. ماه گذشته، شرکت یک دور 420 میلیون دلاری جمع آوری کرد به ارزش 25 میلیارد دلار

سام بنکمن-فرید این شرکت را اداره می کند و همچنین یکی از بنیانگذاران Alameda Research است که یک پلت فرم معاملاتی کمی است. از طریق FTX، او در آن سرمایه گذاری کرده است زیاد کسب‌وکارها، از جمله استارت‌آپ‌های بلاک چین Sky Mavis و Circle و شرکت تجاری کارگزاری DriveWealth (Chipper Cash اخیراً با DriveWealth برای ارائه سهام ایالات متحده به اوگاندایی‌ها شریک شد).

Chipper Cash اولین سرمایه گذاری FTX در آفریقا است و به نشانه های فراوانی ادامه می دهد که به رشد و شناخت جدی ارزهای دیجیتال در این قاره اشاره می کند.. طبق گفته‌ها، در سال گذشته، پذیرش کریپتو در آفریقا بیش از 1000 درصد از حجم تراکنش‌های همتا به همتا به 105 میلیارد دلار افزایش یافته است. تحلیل زنجیره ای.

اما Bankman-Fried معتقد است که هنوز فضای بیشتری برای پذیرش وجود دارد. با وجود رشد اخیر در آفریقا، انتقال پول در سراسر این قاره همچنان کند و گران است. جای تعجب نیست او به TechCrunch گفت: این بازار سریع‌ترین رشد را با پذیرش کریپتوهای مردمی دارد.

رئیس FTX اضافه کرد که همکاری FTX با Chipper Cash برای انتقال پول به سادگی یک پیام متنی و سرعت بخشیدن پذیرش رمزارز در آفریقا و فراتر از آن.

با توجه به بیانیه Bankman-Fried و آزمایش‌های رمزنگاری Chipper Cash در اوگاندا و آفریقای جنوبی، سخت است که نبینیم این شرکت از رمزنگاری برای تأثیرگذاری بر حرکت پول همتا به همتا در داخل و خارج از قاره استفاده می‌کند.

نمونه دیگری که در آن مشارکت سودمند است، شرکت Chipper Cash است شبکه API. اساساً به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از زیرساخت های شرکت برای جمع آوری و پرداخت به کیف پول های Chipper استفاده کنند. در اصل، آفریقایی‌هایی که از FTX استفاده می‌کنند، گزینه «پرداخت با نقدی Chipper» را در پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت گفت: «این یک مورد استفاده قانع‌کننده برای هر دو شرکت ما خواهد بود، زیرا ما به مقیاس‌بندی ادامه می‌دهیم و FTX به گسترش پوشش جغرافیایی آنها ادامه می‌دهد.. “آنها برخی از خلاقانه ترین کارها را در فضای رمزنگاری انجام می دهند، بنابراین کار با آنها بسیار هیجان انگیز خواهد بود.”

Serunjogi می‌گوید که این سرمایه‌گذاری یک رویداد مهم در قیمت‌گذاری مجدد برای شرکت است و به آن ترازنامه قوی برای ادامه مقیاس‌پذیری و «حفظ پیشروی خود در فضا» می‌دهد.

بسته شدن دوره‌های متوالی سهام طی ماه‌ها، تا حدی در بازارهایی مانند ایالات متحده، اروپا، هند و آمریکای لاتین به یک امر عادی تبدیل شده است. با این حال، فقط در آفریقا سرعت خود را افزایش می دهد.

در سال گذشته، استارت‌آپ‌هایی مانند پلتفرم بانکداری باز نیجریه، مونو، نئوبانک کودا و شرکت فناوری خودرو اتوچک، دورهای متوالی را مطرح کرده‌اند که نشان‌دهنده اشتهای زیاد سرمایه‌گذاران برای فناوری آفریقا، به‌ویژه فین‌تک است.

این بخش همچنان دارای بیشترین بودجه در قاره است. بیشترین تک شاخ را تولید کرده است، با Chipper Cash – با ارزش ترین استارت آپ در قاره در کنار OPay – رسما امسال چهارمین پس از Flutterwave، OPay و Wave است. پنجمین است به طور کلی یونیکورن پس از شرکت استعدادهای فناوری Andela در اواخر سپتامبر به این وضعیت رسید.

به طور کلیبا این حال، این قاره دارای شش تک شاخ فعلی است، از جمله Interswitch، غول فین‌تک که در سال 2019 به ارزش میلیارد دلاری دست یافت.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا