ارز دیجیتالاقتصادی

Coinbase و Kraken خدمات محدودی را در میان آشفتگی بازار تجربه می کنند


بر اساس شکایات کاربران در توییتر، هر دو پلتفرم Coinbase و Kraken در 8 نوامبر در بحبوحه تلاطم بازار دچار مشکل شدند یا با مشکلات تاخیر متناوب مواجه شدند. این خبر پس از افشای روز قبل منتشر شد مبنی بر اینکه صرافی ارز دیجیتال Binance قصد دارد رقیب خود FTX را خریداری کند.

به گفته کاربران توییتر، خدمات در هر دو صرافی محدود بود و مشکلات مربوط به اتصال به پلتفرم‌ها و شایعات تایید نشده در مورد توقف برداشت‌ها وجود داشت.

در نمایه پشتیبانی خود، Coinbase گفت که «مشکلات اتصال شبکه برای Coinbase.com، Coinbase Pro و Coinbase Prime را تجربه می کند. این می‌تواند منجر به مشکل در ورود به سیستم شود. اگر قبلاً وارد سیستم شده‌اید، ممکن است بارگیری کندی را در وب و برنامه تلفن همراه تجربه کنید.” صرافی ادعا کرد که این موضوع به سطح بالای ثبت نام کاربران جدید و انتقال به پلتفرم در 8 نوامبر مربوط می شود.

کراکن در مورد این مسائل از طریق کانال‌های عمومی خود اظهار نظر نکرد، اما تاکید کرد که از ممیزی‌های اثبات ذخایر استفاده می‌کند و مشتریان را قادر می‌سازد تا مانده‌های موجود در صرافی‌ها و دارایی‌های تحت حمایت آن را نیز تأیید کنند.

کراکن در یک گفت به روز رسانی اواخر 8 نوامبر در صفحه وضعیت خود پست کرد که مشکلات اتصال را پس از اجرای یک اصلاح حل کرده است، اما دلیل این مشکل را بیان نکرد.

با اثبات ذخایر، یک حسابرسی مستقل توسط شخص ثالث انجام می شود تا بررسی شود که دارایی های نگهبان طبق ادعا نگهداری می شود.

تلاطم بازار توسط موسس و مدیر عامل شرکت FTX سام بنکمن-فرید در 8 نوامبر اعلام شد مبنی بر “توافقنامه یک تراکنش استراتژیک” با بایننس، که قصد دارد پس از تصمیم خود برای انحلال 23 میلیون توکن FTX (FTT)، FTX را خریداری کند. بحران نقدینگی در FTX برخی این معامله را با یک “حرکت شطرنج” مقایسه کرده اند و القا می کنند که بایننس عمدا و استراتژیک به گونه ای عمل کرده است که منجر به معامله شده است.

مجموعه ای از توییت ها باعث فروش توکن FTX شد که منجر به شکستن قیمت آن به زیر سطح حمایت شد. فروش ادامه یافت و این توکن در 24 ساعت گذشته بیش از 76 درصد کاهش یافت و در زمان انتشار با قیمت 5.09 دلار معامله شد.

ساعاتی پس از معامله، مدیر عامل بایننس، چانگپنگ ژائو نیز اشاره شد در توییتر این صرافی به زودی استفاده از ذخایر اثباتی را آغاز خواهد کرد و افزود: «بانک‌ها با ذخایر کسری کار می‌کنند. مبادلات رمزنگاری نباید.»

به روز رسانی (9 نوامبر، 5:00 صبح UTC): به روز رسانی اضافه شد که کراکن مشکلات اتصال را که کاربران با آن مواجه بودند حل کرد.