کار آفرینی و استارتاپ

Contentstack 80 میلیون دلار جمع آوری می کند تا پلتفرم CMS بدون هد خود را برای شرکت توسعه دهد • TechCrunch

با افزایش نیاز به سازماندهی و مدیریت اسناد، تصاویر و سایر اشکال محتوای دیجیتال، بازار سیستم های مدیریت محتوای سازمانی (CMS) به شدت در حال رشد است. با توجه طبق تحقیقات بازار متحد، کل بخش CMS در مجموع می تواند تا سال 2030 به ارزش 53.2 میلیارد دلار برسد که از 21.5 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش یافته است.

در حالی که مفهوم CMS چندین دهه است که وجود داشته است، یک نوآوری نسبتا جدید – به اصطلاح بی سر CMS – شروع به جذب سهم بازار و علاقه سرمایه گذاران کرده است. سیستم‌های هدلس CMS عمدتاً به‌عنوان مخازن محتوا عمل می‌کنند و زیرساخت‌های بک‌اند را مدیریت می‌کنند در حالی که امکان سفارشی‌سازی زیادی را در قسمت جلویی فراهم می‌کنند. آنها شبیه ویجت ها یا افزونه های یک وب سایت هستند. یک CMS بدون سر معمولا با یک لایه ارائه جداگانه ترکیب می شود که عناصر طراحی و ساختار، قالب ها و موارد مشابه را مدیریت می کند.

پشته محتوا یکی از چندین فروشنده است که یک CMS بدون هد را برای مشتریان سازمانی ارائه می دهد. این شرکت امروز اعلام کرد که 80 میلیون دلار در دور سری C به رهبری جورجیا و شرکای Insight، که همچنین شاهد مشارکت Illuminate Ventures بود، جمع آوری کرده است. مدیر عامل شرکت Neha Sampat به TechCrunch می گوید که Contentstack با جمع آوری 169 میلیون دلار تا به امروز، قصد دارد این بودجه را برای جذب مشتری، گسترش جغرافیایی، مشارکت های جدید و توسعه محصول اختصاص دهد.

سمپات از طریق ایمیل گفت: «Contentstack به بازاریابان و توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا تجربیات دیجیتالی قابل ترکیب را با سرعت تخیل خود از طریق فناوری CMS بدون هدلس خودکار ارائه کنند. «معماری‌های ترکیب‌پذیر تضمین می‌کنند که شرکت‌ها می‌توانند به سرعت نوآوری کنند، ویژگی‌های جدید را به سرعت به کار گیرند، و در مواجهه با اختلال دیجیتال چابک بمانند. هیچ کس با سیستم های یکپارچه ای که با تجارت یا دنیا رشد نمی کنند، گیر نمی کند.

Contentstack که در سال 2018 تأسیس شد، بر اساس شرکت مشاوره پانزده ساله Raw Engineering و Built.io، یک پلت فرم توسعه برنامه که Raw Engineering در سال 2013 راه اندازی کرد، ایجاد شد. (با بسته شدن حلقه، Contentstack در نهایت بخش CMS را خریداری کرد. مهندسی خام در سال 2018). سمپات – که از بنیانگذاران Built.io بود – با Nishant Patel، معاون سابق مهندسی Software AG (که در نهایت Built.io را خریداری کرد) و دومین بنیانگذار Built.io، برای راه‌اندازی Contentstack همکاری کرد.

نگاهی به پلتفرم CMS Contentstack برای شرکت ها، که به اتوماسیون گردش کار و سفارشی سازی متمایل است. اعتبار تصویر: پشته محتوا

Contentstack با فروشندگان CMS بی‌هدف رقابت می‌کند، از جمله Storyblok، که در ماه می 47 میلیون دلار برای CMS خود با هدف کاربران غیر فنی جمع‌آوری کرد، و Prismic که اخیراً 20 میلیون دلار برای ساخت CMS کاملاً مدیریت شده خود جمع‌آوری کرده است. (یک نکته جالب: VCها تنها در سال گذشته بیش از 118 میلیون دلار در استارت آپ های CMS سرمایه گذاری کرده اند.) Strapi و Kontent از دیگر رقبای این استارت آپ هستند. اما Sampat معتقد است که Contentstack تنها CMS است که قابلیت‌های اتوماسیونی را ارائه می‌کند که نیازی به کد ندارد.

با استفاده از گردش کار در Contentstack، کاربران می توانند محتوا را در سراسر سازمان خود بررسی، تأیید و منتشر کنند. یک بازار مرکزی برای برنامه‌های افزودنی، برنامه‌ها و ادغام‌های ساخته شده توسط مشتریان، شرکا و تیم مهندسی خود شرکت ارائه می‌کند.

«معمولاً، مدیریت محتوا به مهارت‌های توسعه و برنامه‌نویسی زیادی نیاز دارد. خطری همراه با آن وجود دارد، به عنوان مثال، خطر شکستن سایر فرآیندها، تحمل الزامات دست و پا گیر و طولانی برای پیاده سازی راه حل در پشته فناوری، و عدم انعطاف پذیری برای تغییر یا حفظ جریان محتوا. گفت. با معماری ترکیب‌پذیر Contentstack، شرکت‌ها می‌توانند پشته و ابزارهای martech خود را مطابق با نیازهای منحصربه‌فرد برند، تیم و تجربه مشتری خود تنظیم کنند و به سرعت و به راحتی پتانسیل کامل یک پشته فناوری ترکیب‌پذیر را باز کنند.

آیا استفاده از پلتفرم Contentstack بسیار ساده تر از رقبا است؟ شاید. با این حال، داده‌ها نشان می‌دهند که بسیاری از سازمان‌ها برای استفاده از CMS با پتانسیل کامل خود بدون توجه به فروشنده تلاش می‌کنند. در سال 2021 نظر سنجی منتشر شده توسط مؤسسه بازاریابی محتوا، 56 درصد از کارمندان گفتند که مشکلات یکپارچه سازی اجرای CMS آنها را با مشکل مواجه می کند در حالی که 55 درصد آن ها را دلیل کمبود آموزش می دانند.

این شرکت که بیش از 400 کارمند دارد، به نظر می رسد بدون توجه به شرکت ها، با پایگاه مشتریانی که شامل شل، جی پی مورگان چیس، اچ پی، مک دونالد و متل و چندین آژانس بخش عمومی ناشناس است، موفق شده است. این شرکت ادعا می کند که مشتریان خود را از تابستان گذشته دو برابر کرده است و از مرز 50000 کاربر در این پلتفرم عبور کرده است.

همه‌گیری و فشار اقتصادی اخیر تغییر عمده‌ای در بازار ایجاد کرده است و باعث شده است که شرکت‌ها عملکرد سرمایه‌گذاری‌های دیجیتال موجود خود را بررسی کنند و تمرکز خود را به کارایی تغییر دهند. در نهایت، این بدان معناست که شرکت ها اکنون استاندارد بالاتری برای بازگشت سرمایه در سرمایه گذاری های دیجیتال دارند. برای استراتژی دیجیتال، داشتن یک معماری قابل ترکیب، سرعت تکرار و همگام شدن با شرایط و خواسته‌های دائماً در حال تغییر را ممکن می‌سازد. Contentstack موقعیت خوبی دارد تا این رهبران دیجیتال را از طریق رویکرد «مبتنی بر ارزش و موفقیت» همراه با مسیری اثبات شده به سوی معماری مدرن و قابل ترکیب که برای درازمدت مقیاس‌پذیر و منطبق می‌شود، بهتر عمل کنند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا