کار آفرینی و استارتاپ

Dent Reality برای آوردن واقعیت افزوده به فروشگاه مواد غذایی 3.4 میلیون دلار جمع آوری می کند – TechCrunch

علیرغم سرمایه‌گذاری میلیاردها دلاری اپل و فیس‌بوک برای آینده‌ای «متافورس»، در سال‌های اخیر معاملات سرمایه‌گذاری برای استارت‌آپ‌هایی که بر یافتن فرصت‌ها در واقعیت افزوده متمرکز شده‌اند، کاهش یافته است. بسیاری از VCهایی که توسط سرمایه‌گذاری‌ها در تلاش‌های بزرگی مانند Magic Leap سوخته‌اند، اکنون غنایم کوتاه‌مدت فناوری واقعیت افزوده را به‌عنوان فرصت‌هایی می‌بینند که عمدتاً برای شرکت‌های فناوری بزرگ باقی مانده است، اما استارت‌آپ‌های کوچک‌تر همچنان در حال یافتن راه‌هایی هستند که برای سرمایه‌گذاران جذاب است.

برای مستقر در لندن واقعیت دندانه دار، یکی از فرصت ها ایجاد تجربیات در مقیاس کوچک خاص است که قدرت های فناوری – و نقشه برداری بیش از حد محلی – را در مکان هایی مانند فروشگاه های مواد غذایی به نمایش می گذارد. در مورد یک فروشگاه مواد غذایی، پلت فرم واقعیت افزوده تیم می‌تواند طرح‌بندی کوچکی از راهروهای فروشگاه را در اختیار خریداران قرار دهد، در حالی که با پایگاه داده فروشگاه یکپارچه می‌شود تا داده‌های قفسه‌ای را در مورد مکان یافتن اقلام خاص ارائه دهد. قابلیت‌های واقعیت افزوده به کاربران این امکان را می‌دهد تا تلفن خود را بالا نگه دارند تا مسیری را برای رسیدن به هدف مورد نظر خود ترسیم کنند.

اندرو هارت، مدیر عامل شرکت می‌گوید که خرده‌فروشان به طور گسترده‌تری علاقه‌مند به یافتن راه‌هایی برای وارد کردن مجموعه ابزارهای آنلاین خود به تجربه خریداران دنیای واقعی هستند، زیرا این ابزارهای شخصی‌سازی رشد کرده‌اند تا خریداران آنلاین را برای آنها ارزشمندتر کنند. Dent Reality به طور خاص بستری برای یافتن چیزها در فروشگاه‌های مواد غذایی نیست، اما هارت می‌گوید که تراکم بالای محصولات آنها را به مکانی ایده‌آل برای تست استرس فناوری خود تبدیل می‌کند.

خبر پیشنهادی:   MIT Future Founders Initiative مسابقه جایزه ای را برای ارتقای کارآفرینان زن در بیوتکنولوژی اعلام می کند | اخبار MIT

هارت به TechCrunch می‌گوید: «ما در مورد فروشگاه‌های مواد غذایی تصمیم گرفتیم، زیرا این سخت‌ترین چالشی است که می‌توانستیم حل کنیم.

سرمایه گذاران فرصتی را در تلاش های دنت می بینند. استارت‌آپ لندنی با مشارکت Sugar Capital و 7Percent Ventures یک دور اولیه 3.4 میلیون دلاری به رهبری آزمایشگاه‌های Pi را بسته است.

در سال‌های پس از راه‌اندازی پلتفرم توسعه‌دهنده واقعیت افزوده ARKit اپل، هارت مخاطبانی را در توییتر ایجاد کرد که بسیاری از دموهای مربوط به فناوری واقعیت افزوده آینده‌نگر ساخته‌شده را به نمایش می‌گذارند. Dent Reality تلاشی بود برای تبدیل برخی از این موارد استفاده از آینده به یک پلتفرم فناوری امروزی برای توسعه دهندگان. در حالی که گوشی‌های هوشمند دستگاهی ناقص برای واقعیت افزوده هستند، اما همچنان راهی برای تجربه و تعامل با رابط‌های سه‌بعدی به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند، که هارت معتقد است برای استفاده از موج آتی دستگاه‌های عینک واقعیت افزوده محوری خواهد بود.

اعتبار تصویر: واقعیت دندانه دار

هارت می‌گوید: «به طور کلی رابط‌ها در دوبعدی و صفحه‌نمایش تلفن به دام افتاده‌اند. فرصت های زیادی در AR برای کارهایی وجود دارد که ما نمی توانیم با رابط دو بعدی انجام دهیم.

در ادامه، Dent Reality می‌خواهد با همه چیز از مجتمع‌های اداری بزرگ گرفته تا بیمارستان‌ها تا پردیس‌های دانشگاهی، استفاده از داده‌های نقشه بیش از حد محلی‌سازی شده، واقعیت افزوده و رویکرد منحصربه‌فرد خود برای بومی‌سازی کاربران با داده‌های Wi-Fi عمومی و حسگرهای تلفن هوشمند که نیازی به آن ندارند، مقابله کند. ساختمان ها برای ادغام زیرساخت های سخت افزاری جدید


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا