کار آفرینی و استارتاپ

Digip فرآیند درخواست علائم تجاری را دیجیتالی می کند • TechCrunch

برای کسب و کارها، حفاظت از علائم تجاری اغلب یک فرآیند طولانی و پرهزینه است، به خصوص اگر آنها دارای چندین برند باشند. دیجیپ بسیاری از فرآیندها را دیجیتالی می کند و به مشتریان خود کمک می کند تا به جای مراجعه به شرکت های حقوقی، علائم تجاری خود را ثبت کنند. استارت‌آپ فناوری حقوقی مستقر در استکهلم امروز اعلام کرد که 1.3 میلیون دلار به دور اولیه خود اضافه کرده است و مجموع آن را به 3.4 میلیون دلار رسانده است. سرمایه گذاری جدید توسط Industrifonden و Seed X با مشارکت دفاتر خانوادگی و سرمایه گذاران فرشته هدایت شد.

دیجیپ که در سال 2020 تأسیس شد، اکنون 500 مشتری در 42 کشور جهان دارد، از استارت آپ ها گرفته تا شرکت های بزرگ که صدها دلار درآمد دارند. Digip در حال حاضر حدود 500000 دلار درآمد مکرر سالانه دارد و پیش‌بینی می‌شود که این میزان در طول سال مالی 2022 سه برابر رشد کند. در طول سال گذشته، Digip خدمات IP خود را به ایالات متحده و سایر بازارهای بین المللی نیز گسترش داده است.

ویکتور جوهانسون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، به TechCrunch گفت که دیجیپ پس از آن تاسیس شد که تیم آن متوجه شد که کارآفرینان تمایلی به استفاده از شرکت‌های حقوقی سنتی که هر ساعت صورت‌حساب می‌دهند، ندارند. برای ثبت علائم تجاری، مشاغل معمولاً از یک وکیل می خواهند که جستجوی علامت تجاری را انجام دهد. آنها در هر جستجو صورت‌حساب دریافت می‌کنند، که اگر یک کسب‌وکار چندین مارک داشته باشد که باید علامت تجاری داشته باشد، به سرعت جمع می‌شود. سپس آنها باید برای یک وکیل برای ثبت درخواست علامت تجاری هزینه کنند. اما این روند به همین جا ختم نمی شود. کسب و کارها همچنین باید علائم تجاری خود را در بازارهایی که مالک آن هستند نظارت کنند و این نیز هزینه دیگری است.

Digip همه این مراحل را در یک گردش کار آنلاین ترکیب می کند. مشتریان آن به‌جای دریافت هزینه برای بخش‌های مختلف فرآیند، هزینه اشتراک ماهانه یا سالانه ثابت، به‌علاوه هزینه‌های درخواستی که توسط دفاتر علامت تجاری دریافت می‌شود، پرداخت می‌کنند.

تیم دیجیپ اعتبار تصویر: دیجیپ

کسب و کارها می توانند از Digip برای تحقیق در مورد علائم تجاری و دریافت مشاوره رایگان از تیم خود استفاده کنند. اگر آنها مشترک شوند، می توانند از پلتفرم Digip برای مدیریت برنامه های کاربردی علامت تجاری خود در 180 کشور استفاده کنند. این پلتفرم با یک انبار علامت تجاری که داده های علامت تجاری را به روز کرده است، این امکان را فراهم می کند. با ورود دیجیپ به بازارهای جدید، جمع آوری و به روز رسانی داده ها به صورت خودکار انجام می شود.

همچنین الگوریتم‌های AI/ML را برای جستجوهایی که 100 زبان را پوشش می‌دهند آموزش می‌دهد و علائم تجاری مشتریان را با خواندن و تفسیر داده‌های علامت تجاری مدیریت می‌کند. این اجازه می‌دهد تا Onboarding خودکار شود و فرآیند Digip را مقیاس‌پذیر می‌کند.

جوهانسون گفت که دیجیپ در ابتدا به فکر ارائه خدمات خود به شرکت‌های حقوقی بود، اما تصمیم گرفت این کار را انجام ندهد زیرا آنها در پذیرش فناوری حقوقی کند هستند. اما دیجیپ یک شبکه جهانی از وکلا دارد که مشتریانش می توانند برای پشتیبانی به آن مراجعه کنند.

جوهانسون گفت که بزرگترین بازارهای دیجیپ انگلستان، کشورهای شمال اروپا و اتحادیه اروپا هستند و تقاضای بیشتری از سوی ایالات متحده، کانادا و استرالیا مشاهده می شود. بسیاری از مشتریان آن کسب‌وکارهایی با پشتوانه سرمایه‌گذاری هستند که کسب‌وکارهای دیجیتالی را در بخش‌هایی از جمله SaaS، فناوری عمیق، مستقیم به مصرف‌کننده، علوم زیستی، متاورس، بلاک چین و فین‌تک اداره می‌کنند.

جوهانسون گفت: “یک چیز جالب در مورد علامت تجاری این است که شما از روندهای اولیه تجارت استفاده می کنید.” ما در پروژه‌های جالبی با فناوری‌های نوظهور مشارکت داشته‌ایم که در سال‌های آینده وارد بازار خواهند شد. این یک بخش واقعا سرگرم کننده و هیجان انگیز از راه اندازی ما است.”

جوهانسون گفت که نزدیکترین رقابت دیجیپ همچنان شرکت های حقوقی هستند، اما وکلا را نیز همکاران نزدیک خود می داند. او گفت: «از آنجایی که دیجیتالی شدن قوانین حقوقی کند بوده است، بسیاری از شرکت‌ها در صورت‌حساب‌های قدیمی با راه‌حل‌های علامت تجاری گیر کرده‌اند. “برخی از شرکت های حقوقی که به طور قابل توجهی به پرونده های علامت تجاری متکی هستند، رقبای ما هستند، در حالی که سایر شرکت های حقوقی که تجارت قابل توجهی از طریق تشکیل پرونده علامت تجاری انجام نمی دهند، ما را به عنوان یک شریک بالقوه عالی برای خود می بینند.”

طی چند ماه آینده، دیجیپ چندین ویژگی جدید را عرضه خواهد کرد. اینها شامل یک API باز است که به شرکا اجازه می‌دهد فناوری Digip را در جریان کاری خود ادغام کنند. جوهانسون گفت که کاربران شاهد بهبود قابل توجه جستجوی علامت تجاری خواهند بود Digip.com. این شرکت همچنین در 12 ماه آینده به بازارهای جدید گسترش خواهد یافت.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا