کار آفرینی و استارتاپ

Doorstead با 21.5 میلیون دلار بسته می شود تا مطمئن شوید که همیشه مستاجر برای ملک اجاره ای خود دارید • TechCrunch

Doorstead، یک استارت‌آپ مدیریت املاک که پرداخت‌های اجاره‌ای «تضمین‌شده» را به صاحبان خانه ارائه می‌کند، ۲۱.۵ میلیون دلار در دور سری B سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کرده است.

رایان والیانی و جنیفر برونزو Doorstead را در سال 2019 راه اندازی کردند و در ابتدا مدل آن را برای تعیین قیمت املاک اجاره ای در Craigslist آزمایش کردند. با گذشت زمان، این شرکت یک مدل قیمت گذاری را از طریق علم داده و یادگیری ماشین ایجاد کرد که به گفته این جفت، این امکان را به آن می دهد تا بهتر پیش بینی کند که یک ملک معین چقدر اجاره می دهد.

این بدان معنا نیست که بدون ریسک عمل می کند. این دو اذعان دارند که تضمین اجاره به صاحبخانه در واقع یک تلاش پرخطر است آستان در اگر نتواند مبلغ وعده داده شده را دریافت کند، باید تفاوت را سرفه کند.

با این حال، آنها ادعا می کنند که مدل پیش بینی آنها به قدری خوب کار می کند که هنوز هم پیش رو است. Doorstead پول خود را صرفاً با دریافت هزینه مدیریت 8٪ به دست می آورد، بنابراین انگیزه ای برای لیست کردن املاک با اجاره هایی که ممکن است بالاتر از حد واقعی یا منصفانه باشد وجود ندارد. بنابراین، اگر شرکت بتواند اجاره ای بالاتر از تضمین شده دریافت کند، مابه التفاوت را به جیب نمی زند. در عوض، آن پول نقد اضافی به صاحب ملک می رود.

مدیر عامل Waliany به TechCrunch گفت: «شرکت‌های دیگر ممکن است این وضعیت را مثبت کنند، اما ما معتقدیم که انگیزه‌ها نادرست هستند. “آنچه ما ارائه می دهیم ضمانت تنظیم ریسک بر اساس بازار است.”

برای درخواست یک پیشنهاد تضمین شده، صاحبان املاک اطلاعات اولیه در مورد ملک خود را در وب سایت Doorstead وارد می کنند. اگر ملک واجد شرایط باشد، شرکت حداقل مبلغی را که هر ماه دریافت می‌کند و زمان شروع دریافت پرداخت‌های خود را به مالک می‌گوید.

COO Bronzo می‌گوید: «اگر ملک را با قیمت کمتری اجاره کنیم، تفاوت را پوشش می‌دهیم [than the minimum] یا اگر یافتن مستاجر بیشتر طول می کشد. بنابراین، مالک همچنان اجاره بها را دریافت می کند و ما تفاوت را از جیب خود می پردازیم یا به 8 درصد ما کاهش می یابد.

به گفته Waliany، Doorstead “در 75٪ مواقع بالاتر از قیمت فهرست پایه قرار می گیرد”.

«… از نظر مالی برای ما بسیار خوب عمل می‌کند، و ما به حذف جای خالی غیرضروری کمک می‌کنیم. بدون ضمانت، گاهی اوقات مدیران املاک پای خود را می کشند.»

به نظر می رسد این مدل با توجه به اینکه استارتاپ می گوید در سال 2022 شاهد رشد 270 درصدی املاک بوده و درآمد آن با «اقتصاد واحد سالم» از رشد املاک «سبقت» گرفته است، کار می کند. Doorstead می‌گوید در طول سال‌ها به «هزاران» مالک خدمات ارائه کرده است، بیش از 30000 پیشنهاد اجاره تضمین شده ارائه کرده است و در حال حاضر دارایی‌هایی به ارزش 1 میلیارد دلار تحت مدیریت است. این استارت‌آپ در هفت بازار در کالیفرنیا، واشنگتن و ماساچوست فعالیت می‌کند و برنامه‌هایی برای «دو یا سه برابر کردن» جای پای خود در سال جاری دارد.

Doorstead فقط با صاحبخانه‌های منازل تک‌خانواری، آپارتمان‌ها یا خانه‌های شهری کار می‌کند، نه صاحبخانه‌های سازمانی.

والیانی قبلاً در تولید محصول در اوبر کار می کرد و برونزو در مدیریت دارایی تجربه دارد. این زوج بر این باورند که سوابق ترکیبی آنها به آنها دیدگاه خوبی در مورد نحوه اداره یک کسب و کار مدیریت دارایی با فناوری “خدمات کامل” و سپس برخی از آنها داده است.

اعتبار تصویر: بنیانگذاران رایان والیانی (مدیر عامل) و جنیفر برونزو (COO) / Doorstead

زمانی که شروع به کار کردیم، فکر می‌کردیم که می‌خواهیم یک شرکت مدیریت املاک مبتنی بر فناوری بسازیم. ما قصد داریم مانند Uber Eats برای مدیریت دارایی بسازیم. ولیانی به TechCrunch گفت اما وقتی شروع به صحبت با مشتریان کردیم، متوجه شدیم که اشتباه می‌کنیم. ما متوجه شدیم که مشکل بزرگتری وجود دارد که در بازار به آن رسیدگی نشده است و آن این بود که صاحبان املاک اجاره های بیش از حد وعده داده شده دریافت می کردند. املاک آنها می تواند سه یا شش ماه خالی بماند و در برخی موارد به قیمت خانه شان تمام شود. بنابراین فکر کردیم، “اگر بتوانیم قبل از پیدا کردن مستاجر به آنها ضمانت نامه بدهیم چه؟”

آوانتا ونچرز دور را رهبری کرد که شامل شرکت متاپاپ، ام 13 و مدرونا بود. آوانتا بازوی سرمایه‌گذاری گروه بیمه CSAA است، یک بیمه‌گر AAA (AAA با نام Triple A یا انجمن خودرو آمریکا نیز شناخته می‌شود). اریک وو و تام ویلرر (به ترتیب مدیر عامل/مدیرعامل سابق Opendoor) نیز حامیان این پروژه هستند. Doorstead از زمان تأسیس تاکنون 37 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

در حال حاضر، استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو حدود 150 کارمند تمام وقت توزیع شده دارد که حدود 80 نفر در ایالات متحده هستند. علاوه بر گسترش جغرافیایی، Doorstead می‌خواهد بر کارایی سرمایه و «بهبود اقتصاد واحد» با چشم‌اندازی به سمت سودآوری تمرکز کند.

ولیانی گفت: «ما به دنبال رشد هستیم، اما رشد سودآور.

استیو برناردز، شریک در آوانتا ونچرز، از طریق ایمیل به TechCrunch گفت که تا حدودی از Doorstead حمایت می‌کند، زیرا معتقد است «فضای مدیریت املاک اجاره‌ای یک بازار بزرگ و در حال رشد است که از لحاظ تاریخی توسط ارائه‌دهندگان قدیمی استفاده نشده است».

او ادامه داد: «علیرغم فرصت‌های بزرگ بازار، فضای مدیریت ملک اجاره‌ای از راه‌حل‌های ضعیفی رنج می‌برد که انگیزه‌ها را نادرست می‌سازد، ریسک‌های مالی را برطرف نمی‌کند و می‌تواند به طرز دردناکی برای همه طرف‌های درگیر ناکارآمد باشد». ضمانت Doorstead با استفاده از تجزیه و تحلیل مبتنی بر داده که بر روی داده‌های مستغلات محلی به‌روزرسانی می‌شوند، این اطمینان را به مالکان املاک می‌دهد که در تاریخ شروع تضمینی، علی‌رغم هرگونه شرایط بازار نوسان، حداقل جریان درآمد اجاره‌ای را دریافت خواهند کرد. Doorstead سپس به مالک ملک کمک می کند تا ملک را برای فهرست آماده کند، مستاجر را ایمن کند و تعمیرات و نگهداری مداوم را مدیریت کند، همه اینها در یک رابط کاربری کارآمد که صاحبان ملک امروزی انتظار دارند.

همراه با افزایش، Doorstead همچنین اعلام کرد که دارایی‌های بوستون یکی دیگر از استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر دارایی سرمایه‌گذاری، Knox Financial را خریداری کرده است که در پایان سال گذشته فعالیت‌های خود را متوقف کرد.

خبرنامه هفتگی فین‌تک TechCrunch، The Interchange، در اول ماه مه راه‌اندازی شد! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

یک نکته خبری یا اطلاعات داخلی در مورد موضوعی که به آن پرداختیم دارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. می توانید با من در maryann@techcrunch.com تماس بگیرید. یا می توانید برای ما یادداشتی را در tips@techcrunch.com ارسال کنید. اگر ترجیح می دهید ناشناس بمانید، برای تماس با ما اینجا کلیک کنیدکه شامل SecureDrop (دستورالعمل در اینجا) و برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده مختلف.)


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا