کار آفرینی و استارتاپ

Dotfile یک API تأیید هویت یک مرحله ای برای اهداف انطباق است • TechCrunch

ملاقات Dotfile، یک استارت آپ جدید با حمایت eFounders که به تازگی یک دور بودجه 2.7 میلیون دلاری (2.5 میلیون یورو) برای کمک به شرکت ها برای تأیید کاربران و سایر شرکت ها با یک رابط برنامه نویسی برنامه (API) جمع آوری کرده است.

سرنا از طریق صندوق سرمایه گذاری V13 خود (با حمایت FDJ) دور تأمین مالی را رهبری می کند. Kima Ventures، Pareto Holdings، Super Capital، Upscalers، Polymatter Ventures و همچنین چندین فرشته تجاری نیز در این دور شرکت دارند.

اگر با بنیان‌گذاران استارت‌آپ فین‌تک صحبت کرده باشید، احتمالاً به شما گفته‌اند که ده‌ها شرکت کوچک و بزرگ روی فرآیندهای تأیید هویت کار می‌کنند. دلیل اینکه بازیگران زیادی در این صنعت وجود دارد این است که تأیید هویت یک فرآیند مهم برای مطابقت با مقررات مبارزه با پولشویی (AML) و “مشتری خود را بشناسید” (KYC) است.

به عنوان یک مصرف کننده، ممکن است هنگام تلاش برای ارسال پول در یک برنامه پرداخت همتا به همتا، فروش یک کالای گران قیمت در بازار یا اجاره ماشین، با این سیستم های تأیید مواجه شده باشید. این سرویس ها از شما می خواهند که شناسه خود را اسکن کنید، یک فیلم سلفی بگیرید، به حساب بانکی خود متصل شوید، اسناد را ارسال کنید و غیره.

بنیانگذاران Dotfile اعتبار تصویر: Dotfile

Dotfile به جای ایجاد یک API دیگر هویت، مدیریت ریسک و تقلب با پوشش جغرافیایی و صنعتی محدود، می‌خواهد ده‌ها سرویس KYC و KYB را جمع‌آوری کند تا شرکت‌ها بتوانند APIها و منابع داده را بسته به نیاز خود و مشخصات مشتریان خود ترکیب و مطابقت دهند. .

به این ترتیب، استارت‌آپ‌های فین‌تک که تازه شروع به کار کرده‌اند، مجبور نیستند چندین محصول را محک بزنند، با هر ارائه‌دهنده قرارداد ببندند و به صورت دستی با هر API یکپارچه‌سازی کنند. Dotfile همچنین سعی می کند این خدمات را یکپارچه کند و یک رابط تأیید قابل جاسازی را ارائه می دهد. از طرف دیگر، توسعه دهندگان می توانند مستقیماً از API Dotfile استفاده کنند.

به طور مشابه، Dotfile به شما کمک می کند تا داده های تأیید خود را در یک باطن واحد متمرکز کنید. اگر کاربری به شما ایمیل بزند زیرا هنگام تلاش برای تأیید هویت خود خطایی دریافت کرده است، مسئول انطباق به راحتی می تواند ببیند که در کجا این فرآیند شکست خورده است.

Dotfile همچنین یک سازنده گردش کار ارائه می دهد که به شما امکان می دهد قوانین if-ther-else را برای پوشش انواع سناریوها ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر مشتری در تلاش است تا کسب و کار خود را تأیید کند، ممکن است فرآیندهای مختلفی وجود داشته باشد، اگر یک شرکت فرانسوی، یک شرکت اروپایی یا یک شرکت غیر اروپایی باشد.

این استارت‌آپ هنوز نسبتاً جدید است زیرا در سال 2021 ایجاد شد. اما می‌تواند برای استارت‌آپ‌های جدید فین‌تک جالب باشد زیرا Dotfile به شما کمک می‌کند محصول فین‌تک را سریع‌تر ارسال کنید. به نوعی یک لایه انتزاعی عمل می کند تا کارآفرینان بتوانند روی چیزهای مختلف تمرکز کنند.

تصویری از رابط Dotfile

اعتبار تصویر: Dotfile


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا