ارز دیجیتالاقتصادی

ECB از شفافیت به جای حفظ حریم خصوصی در طراحی یورو دیجیتال حمایت می کند، ارائه نشان می دهد – اخبار مالی بیت کوین


ارائه اختصاص داده شده به این پروژه نشان می دهد که بانک مرکزی اروپا (ECB) به سمت یورو دیجیتال “شفاف” متمایل شده است که سطح بالاتری از حریم خصوصی را برای کاربران خود تضمین می کند. در این سند، مقام پولی گزینه های مختلف حفظ حریم خصوصی را برای فیات دیجیتال منطقه یورو بررسی می کند.

ECB می گوید ناشناس بودن کاربر برای یورو دیجیتال مطلوب نیست

ارائه‌ای از سوی بانک مرکزی اروپا، «دیدگاه‌های اولیه» تنظیم‌کننده در مورد ویژگی‌های مرتبط با حریم خصوصی یورو دیجیتال را روشن کرده است. این در حالی است که پروژه صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در منطقه یورو هنوز در مرحله بررسی است.

با درک این موضوع که حفظ کنترل بر داده‌های شخصی آنها و حفظ حریم خصوصی به عنوان یک حق اساسی برای اروپایی‌ها مهم است، با این وجود، مقام پولی خاطرنشان می‌کند که تغییر به سمت پرداخت‌های دیجیتال به طور پیش‌فرض به معنای حفظ حریم خصوصی کمتری است. این با وجود امکان حفظ برخی ویژگی‌های پول نقد در نسخه دیجیتالی یورو است.

گزارش ECB حفظ حریم خصوصی را به عنوان یک نگرانی کلیدی برای کاربران آینده یورو دیجیتال برجسته کرد، اما این بانک اکنون می گوید که حریم خصوصی باید در چارچوب سایر سیاست های اتحادیه اروپا ارزیابی شود. از جمله، تلاش‌های مبارزه با پولشویی (AML) و مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT). رگولاتوری در توضیح این موضوع می‌گوید:

ناشناس بودن کاربر یک ویژگی مطلوب نیست، زیرا کنترل مقدار در گردش و جلوگیری از پولشویی را غیرممکن می کند.

داده‌های دیجیتال یورو شفاف هستند تا خصوصی

بانک مرکزی اروپا همچنین اصرار دارد که سیستم یورو، که متشکل از بانک مرکزی اروپا و بانک‌های مرکزی اعضای منطقه یورو است، باید به داده‌های مبادلات دیجیتالی یورو دسترسی داشته باشد تا پرداخت‌ها را تأیید کند. همچنین، داده های مجموع و ناشناس باید برای اهداف آماری و نظارتی و همچنین برای مبارزه با تقلب و جرم در دسترس باشد.

در ارائهاین هفته توسط پاتریک هانسن، مشاور سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال مورد توجه عموم قرار گرفت، بانک مرکزی اروپا سه گزینه حفظ حریم خصوصی را برای پلتفرم دیجیتال یورو فهرست کرده است. اولین مورد، که به عنوان “سناریوی پایه قابل اجرا در حال حاضر” نامیده می شود، با هدف اطمینان از شفافیت داده های شخصی و تراکنش ها برای واسطه هایی است که باید با مقررات AML و CFT مطابقت داشته باشند.

رویکرد دوم درجه بالاتری از حریم خصوصی را برای پرداخت‌های کم‌ارزش ممکن می‌سازد و آخرین رویکرد حریم خصوصی را برای نقل و انتقالات آفلاین در نظر می‌گیرد، در این صورت موجودی‌ها و مبالغ کم ارزش برای واسطه‌های مالی یا مقامات شناخته نمی‌شوند. بانک مرکزی اروپا اذعان دارد که دو «گزینه مطلوب» اخیر را می‌توان همراه با قانونگذاران اروپایی بررسی کرد.

برچسب ها در این داستان

پول نقد، CBDC، بانک مرکزی، داده ها، ارز دیجیتال، یورو دیجیتال، ECB، یورو، یوروسیستم، منطقه یورو، فیات، داده های شخصی، ارائه، حریم خصوصی، پروژه، تراکنش ها، شفافیت

نظر شما در مورد گزینه های حفظ حریم خصوصی برای یورو دیجیتال که توسط بانک مرکزی اروپا بررسی شده است چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.

ECB از شفافیت به جای حفظ حریم خصوصی در طراحی یورو دیجیتال حمایت می کند، ارائه نشان می دهد - اخبار مالی بیت کوین

لوبومیر تاسف

لوبومیر تاسف روزنامه‌نگاری از اروپای شرقی است که از فن‌آوری آگاه است و این جمله هیچنز را دوست دارد: «نویسنده بودن چیزی است که من هستم، نه کاری که انجام می‌دهم». علاوه بر رمزنگاری، بلاک چین و فین تک، سیاست بین‌الملل و اقتصاد دو منبع الهام دیگر هستند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا