کار آفرینی و استارتاپ

EngFlow با بودجه جدید 18 میلیون دلاری می‌خواهد سرعت ساخت شما را افزایش دهد • TechCrunch

در سال 2015، گوگل راه اندازی شد پورت متن باز ابزار اتوماسیون داخلی آن برای ساخت و تست کد. دوبله شده بازل (چون ابزار داخلی Blaze نام داشت)، این سرویس از گویش پایتون برای کمک به توسعه دهندگان برای نوشتن قوانین و ماکروهای خود استفاده می کند. امروزه، این ابزار توسط شرکت‌هایی از Adobe گرفته تا Databricks، Dropbox، LinkedIn و Redfin استفاده می‌شود، بنابراین وقتی توسعه‌دهنده اصلی Bazel در Google، اولف آدامزو پیشرو در جذب مشتری سازمانی برای Bazel در Google و یکی از خالقان BazelCon، هلن آلتشولر، بودجه جدیدی برای استارتاپ بازل محور خود جمع آوری کنند EngFlow، احتمالاً ارزش توجه دارد.

همانطور که تیم امروز اعلام کرد، EngFlow یک دور 18 میلیون دلاری سری A از Tiger Global، Firstminute Capital و Andreessen Horowitz جمع آوری کرده است، که همچنین پیشتاز دور اولیه 3.7 میلیون دلاری شرکت بود. اسپنسر کیمبال، مدیرعامل Cockroach Labs، تام پرستون-ورنر، یکی از بنیانگذاران GitHub و مایک اسکارپلی، مدیر مالی Snowflake، و همچنین مت کلین خالق Envoy و Rachel Potvin معاون مهندسی GitHub نیز در این دور شرکت کردند.

اعتبار تصویر: EngFlow

EngFlow خود را به عنوان یک “شرکت شتاب دهنده ساخت” توصیف می کند که به مشتریان سازمانی خود کمک می کند تا با پشتیبانی از Bazel، Chromium و پلتفرم Android، کد منبع خود را به طور موثرتری بسازند و آزمایش کنند.

آدامز گفت: “زمانی که ما در مورد استفاده از Bazel در گوگل صحبت می کنیم، یک عامل مهم این است که گوگل Bazel را با بسیاری از خدمات توسعه دهنده یکپارچه کرده است.” بنابراین این فقط ابزار ساخت نیست، بلکه شما اجرای از راه دور دارید، یک رابط کاربری دارید، برای تجزیه و تحلیل داده‌های پوشش از آزمایش‌ها، یکپارچه‌سازی با استقرار و همه این موارد دارید. ما چهار سال است که با کاربران بازل صحبت می کنیم و آنها به دنبال این چیزها هستند. گاهی اوقات می گوییم که گوگل یک دانه برف است، گوگل خاص است، اما اغلب می بینیم که شرکت های دیگر می خواهند کارهای مشابهی انجام دهند. و بنابراین ما فکر کردیم که فرصتی در آنجا وجود دارد.»

Altshuler همچنین تاکید کرد که شرکت ها به طور فزاینده ای تیم های مهندسی پلتفرم ایجاد می کنند که هدف آنها ارائه رویکردی بیشتر به CI/CD برای تیم های خود است. «معمولاً مخاطبان Bazel هستند که آن را امتحان کنند تا برای شرکت خاص خود کار کند – و سپس آن را برای مهندسان عرضه کنند. این تیم‌های مهندسی پلتفرم مشتریان اصلی ما هستند، اما پشت هر تیم مهندسی پلتفرم، صدها، هزاران، شاید ده‌ها هزار مهندس وجود دارند که در نتیجه بازل تحت تأثیر قرار می‌گیرند و امیدواریم نیازی نباشد که متخصص Bazel باشند و همه چیز را بدانند. داخلی – این باید فقط برای آنها کار کند،” او اشاره کرد.

EngFlow با بودجه جدید 18 میلیون دلاری می‌خواهد سرعت ساخت شما را افزایش دهد • TechCrunch

اعتبار تصویر: EngFlow

این تیم اشاره کرد که بسیاری از مشتریان جدید از Gradle یا CMake به این سرویس، بنابراین شاید تعجب آور نباشد که EngFlow نیز اخیراً استخدام شده است جی کانرود، توسعه دهنده ابزار متن باز Gazelle برای مهاجرت به Bazel (و همچنین یک کارمند سابق گوگل).

شایان ذکر است که در حالی که Bazel در اینجا تمرکز اصلی است، این پلتفرم از ساخت‌های پلتفرم کرومیوم و اندروید نیز پشتیبانی می‌کند. شجاعبرای مثال، با مرورگر مبتنی بر Chromium خود، مشتری است. برای Brave، سیستم ساخت توزیع شده EngFlow زمان ساخت را از دو ساعت به 15 دقیقه کاهش داد. اما با این حال، Bazel تمرکز اصلی در اینجا است و تیم امروز نیز آن را راه اندازی کرد تحلیلگر فراخوانی Bazel، یک ابزار منبع باز جدید است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بینش عمیق تری از پروفایل های Bazel خود دریافت کنند و ساخت های خود را بهینه کنند.

«بیلد یکی از حیاتی ترین جنبه های ساخت نرم افزار است. مارتین کاسادو، شریک عمومی در Andreessen Horowitz می‌گوید و به طور سنتی زمان و هزینه زیادی برای شرکت‌ها بوده است تا به درستی کار کنند. “EngFlow شرکت پیشرو است که همه اینها را تغییر می دهد. آنها که ریشه در Bazel و ساخت دارند، راه حلی را گردآوری کرده‌اند که برای اولین بار می‌بینیم که می‌تواند با پیچیده‌ترین پایه‌های کد و محیط‌های زیرساختی بزرگ مقابله کند و صرفه‌جویی چشمگیری در زمان و هزینه‌های توسعه ارائه دهد. اینها فقط کلمات نیستند، EngFlow جذب مشتری فوق‌العاده‌ای در تعدادی از بخش‌های عمودی دارد، بسیار بیشتر از آنچه در این مرحله معمولاً می‌بینیم. ما خوشحالیم که سرمایه‌گذار هستیم و با ادامه مسیر EngFlow به عنوان یک شرکت سازنده پیشرو، این روند را دو برابر می‌کنیم.

با توجه به محبوبیت استفاده از ابزارهای منبع باز گوگل و آوردن آنها به شرکت (سلام، Kubernetes)، شاید تعجب آور نباشد که EngFlow تنها راه اندازی در این فضا نیست. با پشتیبانی YC BuildBuddyبرای مثال، سیستم ساخت Bazel محور را نیز ارائه می دهد. در همین حال، به خوبی تامین شده است Gradle Enterprise به عنوان بخشی از ابزار ساخت سازمانی خود، از Gradle، Maven و Bazel پشتیبانی می کند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا