کار آفرینی و استارتاپ

Fintech Kasheesh می خواهد مشتریانی که از نظر مالی دچار مشکل هستند با BNPL خداحافظی کنند – TechCrunch

محصولات اکنون بخرید، بعدا پرداخت کنید (BNPL) به طور باورنکردنی در بین کاربران محبوب شده اند و هم استارتاپ ها و هم غول های فناوری مانند اپل به آن توجه کرده اند. اما شرکت‌های BNPL نیز به دلیل تشویق افرادی که از نظر مالی از امنیت کمتری برخوردار هستند، بدون توضیح کامل ریسک‌های مرتبط، بدهی‌های خود را بپذیرند.

کشیشیک استارت‌آپ فین‌تک که کمتر از دو سال از عمرش می‌گذرد، امروز با محصولی که بنیان‌گذاران آن می‌گویند می‌تواند با ارائه انعطاف‌پذیری مشابه BNPL، اما بدون گرفتن وام، برای مصرف‌کنندگان مفید باشد، بیرون آمد. سام میلر یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت TechCrunch به TechCrunch گفت: محصول اصلی این شرکت یک افزونه مرورگر وب است که به مشتریان امکان خرید آنلاین را می دهد تا پرداخت های خود را به چندین ترکیب کارت نقدی، اعتباری و هدیه بدون نیاز به پرداخت هزینه یا بهره تقسیم کنند.

«شما از اعتبار موجود و بدهی موجود خود برای تسهیل تراکنش استفاده می‌کنید، نه اینکه از طریق کشش اعتبار و پذیره‌نویسی وامی که کاملاً درک نمی‌کنید و سپس همان کالا را بخرید و به مدت شش تا ۱۲ ماه بدهی داشته باشید. میلر گفت.

به گفته این شرکت، این پلتفرم در ماه ژانویه در حالت بتا خصوصی راه اندازی شد و تاکنون بیش از 10 میلیون دلار در تراکنش ها و خریدهای کاربران واسطه شده است. میلر افزود که این تعداد از زمان عرضه به طور مداوم هر ماه دو برابر شده است.

میلر گفت که کشش دو نوع مشتری اصلی را هدف قرار می دهد. گروه اول، مصرف‌کنندگانی هستند که از این پلت‌فرم به‌عنوان ابزار بودجه‌بندی برای جلوگیری از اضافه برداشت از کارت‌های خود یا استفاده بیش از حد از اعتبار خود استفاده می‌کنند. سطل دوم، او افزود، مشتری است که «10 کارت اعتباری دارد و می‌خواهد[s] هر کارت بالاتر از کیف پول باشد.» این مشتریان همچنین می توانند از Kasheesh برای تقسیم خرید با دوستان خود استفاده کنند. میلر گفت که این شرکت هنوز عمداً دنبال این کاربران نرفته است، زیرا اگرچه این فناوری از خریدهای مشترک پشتیبانی می کند، اما شرکت هنوز آنقدر در مراحل اولیه است که در تیم پشتیبانی مشتری خود ظرفیتی برای رسیدگی به سؤالات افراد زیادی در مورد آنها ایجاد نکرده است. یک معامله

علاوه بر راه اندازی عمومی، کشیش همچنین اعلام کرد که 5.5 میلیون دلار سرمایه اولیه از سرمایه گذاران نهادی و فرشته های مشهور جمع آوری کرده است. شرکت های VC Tribe Capital، Anthemis و Courtside Ventures در کنار بازیکن NFL Odell Beckham Jr، سرمایه گذار Sahil Bloom و بازیگر رابین رایت در این دور شرکت کردند.

این شرکت قادر است محصول خود را بدون هیچ هزینه ای به کاربران ارائه دهد زیرا از کارمزدهای مبادله ای از مسترکارت درآمد کسب می کند که به کاشش کمک می کند تا برای تکمیل هر خرید کارت یکبار مصرف از طرف کاربران صادر کند. میلر توضیح داد که این کارت یکبار مصرف از منابع مالی مورد نظر مشتری استخراج می شود و به مشتری امکان می دهد هنگام خرید خود انتخاب کند که از هر منبع چقدر پول استفاده کند. او افزود، برای MasterCard، ارزش پیشنهادی منطقی‌تر از BNPL است، زیرا میانگین ارزش سفارش کاشیش به ازای هر مشتری «بیش از 1800 دلار» در مقایسه با میانگین خرید BNPL است که بسیار کوچک‌تر است.

سام میلر، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Kasheesh. اعتبار تصویر: کشیش

میلر گفت، در نهایت، Kasheesh قصد دارد فناوری خود را توسعه دهد تا کاربران بتوانند از یک کارت در چندین تراکنش استفاده کنند نه اینکه مجبور باشند هر بار یک کارت یکبار مصرف جدید تولید کنند. میلر همچنین قصد دارد تیم Kasheesh را که در حال حاضر 12 نفر است، با جذب نیرو برای نقش های موفقیت در محصول و مشتری، رشد دهد.

این شرکت می گوید که بر امنیت و محرمانه نگه داشتن اطلاعات مشتری نیز تمرکز دارد. کوین کیم، یکی از بنیانگذاران و CTO، به TechCrunch گفت که Kasheesh با Stripe و Plaid برای پردازش تراکنش ها شریک می شود، بنابراین این شرکت هیچ اطلاعات کارت اعتباری را در سرورهای خود ذخیره نمی کند.

ما به مؤلفه ناشناس تراکنش ها اعتقاد زیادی داریم. من به نوعی آن را به روزی تشبیه می‌کنم که همیشه آن یک نفر در صف فروشگاه‌های مواد غذایی وجود داشت که هنگام خروج از خواربارفروشی باید چکی می‌نوشت، و این انگ است که همراه با آن بود. به همین دلیل، ما این کار را نمی کنیم، گیلاس نمی چینیم. مدیر عامل میلر اضافه کرد: همه دقیقاً یکسان دیده می شوند – مهم نیست که چه موقعیت جغرافیایی، اطلاعات جمعیتی، چه کارت هایی را پیوند می دهید، هیچ کدام برای ما مهم نیست.

در حالی که Kasheesh به بسیاری از مشتریان مشابه خدمات BNPL خدمات ارائه می دهد، میلر مطمئن است که محصول آن به اندازه کافی متمایز است تا متمایز شود.

میلر گفت: «ما کل دنیای فین‌تک را یک رقابت بزرگ می‌بینیم. من فکر می‌کنم که تامین مالی جایگزین در هنگام پرداخت، مقوله‌ای است که ما در آن قرار می‌گیریم، و شامل BNPL می‌شود، که شامل اشکال سنتی پرداخت مانند اعتبار و بدهی، شامل رمزنگاری است، اما. من فکر می کنم که ما هیچ رقابت مستقیمی نداریم به این معنا که چه کسی دقیقاً کاری را که ما انجام می دهیم انجام می دهد … اما من فکر می کنم که این موج عظیم وجود خواهد داشت که در آن مصرف کنندگان به دنبال کمی قدرت و شفافیت بیشتر هستند. نقطه خرید.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا