ارز دیجیتالاقتصادی

FTX به دنبال بازیابی میلیون‌ها دلار پرداختی به ورزشکاران و باشگاه‌های ورزشی استمشاورانی که برای FTX کار می کنند بررسی کرده اند که آیا می توان برخی از پرداخت های انجام شده توسط صرافی شکست خورده رمزارز به ستاره ها و سازمان های ورزشی را بازگرداند یا خیر. این پول به ورزشکاران مشهور، از جمله اسطوره بسکتبال شکیل اونیل، و تیم های ورزشی مانند میامی هیت NBA و مرسدس فرمول 1 تحت حمایت مالی و قراردادهای تبلیغاتی تعلق گرفت.

مشاوران FTX پرداخت ها به اونیل، نائومی اوزاکا و دیگران را بررسی می کنند

مشاوران مالی استخدام شده توسط مدیریت جدید FTX امکان بازیابی میلیون‌ها دلار آمریکا را که به ورزشکاران حرفه‌ای، باشگاه‌های ورزشی و انجمن‌هایی که مبادله دارایی دیجیتال را قبل از سقوط آن در پاییز گذشته ترویج می‌کردند، بررسی کرده‌اند.

اسناد دادگاه به نقل از بلومبرگ نشان می دهد که کارشناسان پرداخت ها به شکیل اونیل (شک) بازیکن سابق اتحادیه ملی بسکتبال (NBA) و نائومی اوزاکا، ستاره تنیس را در میان دیگران بررسی کرده اند تا مشخص کنند که آیا می توان این پرداخت ها را تحت قوانین مربوط به تراکنش های انجام شده برگرداند یا خیر. قبل از تشکیل پرونده فصل 11

دفتر مرکزی باهاما FTXکه یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال بود، در نوامبر 2022 در بحبوحه مشکلات نقدینگی، درخواست حمایت از ورشکستگی را در ایالات متحده ارائه کرد. موسس و مدیر عامل سابق آن، سام بنکمن-فرید (SBF)، منتظر آغاز محاکمه خود در مورد کلاهبرداری و سایر اتهامات در ماه اکتبر است.

پرداخت‌ها به ورزشکاران و لیگ‌های ورزشی برای ارتقای نمایه صرافی ارزهای دیجیتال انجام شد. به گفته مشاوران، بسیاری از این موارد پیش پرداخت برای تبلیغات یا قراردادهای حمایت مالی با سازمان هایی مانند لیگ برتر بیسبال (MLB) و تیم های NBA بود.

در حالی که FTX اشاره کرد که افشای مشاوران ممکن است کامل نباشد، آنها نشان می دهند که حدود 4.9 میلیون دلار به MLB منتقل شده است، 12.2 میلیون دلار دیگر به قراردادهای مشارکت با تیم مسابقه فرمول 1 مرسدس-ای ام جی پتروناس مرتبط است و 3.4 میلیون دلار به NBA پرداخت شده است. گلدن استیت واریرز.

برخی از پرداخت ها چند روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX انجام شد

در آگوست 2022، یک شرکت وابسته به FTX، 2.5 میلیون دلار به یکی از شرکت‌های تابعه Authentic Brands Group وابسته به اونیل پرداخت کرد که بخشی از 4.3 میلیون دلار از کل پرداخت‌های Shaq و شرکتش بود. گزارش شده است که 2 میلیون دلار دیگر در اوایل نوامبر، چند روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX، از مجموع حدود 3.2 میلیون دلار پرداختی برای ستاره تنیس تحت قراردادهای مشارکت و تایید، به اوزاکا پرداخت شده است.

سایر ورزشکاران و تیم های ورزشی ذکر شده در اسناد دادگاه عبارتند از ترور لارنس، مدافع جکسونویل جگوارز، دیوید اورتیز بازیکن بازنشسته بوستون رد ساکس و همچنین واشنگتن ویزاردز NBA و میامی هیت. برخی از این پرداخت ها حدود یک ماه قبل از بایگانی فصل 11 FTX انجام شده است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که این افشاگری‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که مدیریت جدید FTX از یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر شکایت کرد که ظاهراً Bankman-Fried را با ستاره‌های NBA و دیگر افراد مشهور مرتبط می‌کرد. اونیل، اوزاکا و واریورز در میان سایر ورزشکاران و تیم‌ها مسئولیت ضرر و زیان سرمایه‌گذاران را رد کرده‌اند.

در ماه جولای، FTX همچنین از Bankman-Fried و دیگر مدیران سابق FTX در تلاش برای بازپس گیری بیش از یک میلیارد دلار شکایت کرد. SBF متهم شده است که میلیاردها دلار از وجوه مشتریان FTX را برای خرید املاک گران قیمت، اهدای کمک های مالی سیاسی و تامین مالی سایر مشاغل خود از جمله صندوق تامینی Alameda Research اختصاص داده است.

آیا فکر می کنید FTX می تواند بخشی از پرداخت های انجام شده به ورزشکاران و سازمان های ورزشی را بازیابی کند؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا