کار آفرینی و استارتاپ

Hive جایگزین توییتر پس از افزایش ثبت نام به 1 میلیون کاربر رسید • TechCrunch

پس از تسلط ایلان ماسک بر توییتر، کاربران به سایر برنامه های اجتماعی مانند پلتفرم میکروبلاگینگ منبع باز Mastodon و جوامع خاص مانند CounterSocial فرار کرده اند. اکنون، یک برنامه اجتماعی دیگر به نام کندو است دیدن یک تقویت در ثبت نام در پاسخ به تحولات توییتر. این برنامه امروز پس از مشاهده موجی از علاقه‌مندی‌های جدید در آخر هفته، در حالی که وضعیت توییتر همچنان رو به گسترش است، خود را در بین 20 برنامه برتر اپ استور ایالات متحده می‌یابد.

در سال 2019 توسط یک جوان 22 ساله تأسیس شد کاساندرا پاپ، Hive یک کلون مستقیم توییتر نیست. در عوض، برنامه اجتماعی متمرکز Gen Z در یک توضیح داده شد پروفایل نوجوان ووگ در سال گذشته به عنوان ترکیبی از مفاهیم مختلف از شبکه های اجتماعی، از جمله اینستاگرام و توییتر و حتی MySpace – دومی به لطف ویژگی که به کاربران Hive اجازه می دهد موسیقی را از جمله موارد دیگر به پروفایل خود اضافه کنند.

این برنامه همچنین مانند توییتر صرفاً مبتنی بر جدول زمانی نیست. علاوه بر فید اصلی، کاربران Hive می‌توانند علایق خود را در طیف وسیعی از جوامع مبتنی بر موضوع، مانند علم، فناوری، ماشین‌ها، موسیقی، مد، حیوانات خانگی، صنایع دستی، کتاب‌ها، سفر، بازی، هنر، غذا و بسیاری دیگر کشف کنند. در اینجا، کاربران می‌توانند محتوای اشتراک‌گذاری شده را مانند سایر شبکه‌های اجتماعی لایک کرده، نظر بدهند و بازنشر کنند و همچنین روی هشتگ‌ها کلیک کنند تا بیشتر به آن بپردازند.

اعتبار تصویر: کندو

از برخی جهات، Hive ممکن است برای کاربران سابق توییتر که به دنبال خانه‌ای جدید هستند، احساس راحتی بیشتری داشته باشد، زیرا برنامه دارای مجموعه‌ای ساده و آشنا از گزینه‌های ناوبری است – برگه‌هایی برای مشاهده خط زمانی یا فید اصلی، بخش «Discover» برای کاوش در به عنوان مثال، یک برگه برای دسترسی به نمایه شما و دیگری برای اعلان های شما. در مرکز، دکمه ای برای ایجاد یک پست جدید وجود دارد.

Hive همچنین از همان مدل مبتنی بر فالوور مانند توییتر استفاده می کند، برخلاف مدل دوستی متقابلی که در شبکه ای مانند فیس بوک پیدا می کنید.

با این حال، بر خلاف اکثر شبکه‌های اجتماعی، Hive از الگوریتم‌های شخصی‌سازی به نفع فید زمانی اجتناب می‌کند و با استفاده از تبلیغات کسب درآمد نمی‌کند. در عوض، Hive به کاربران امکان پرداخت پول برای باز کردن اسلات های اضافی را ارائه می دهد که به آنها امکان می دهد موسیقی های مورد علاقه خود را بیشتر در نمایه خود به نمایش بگذارند. لیست App Store برنامه نشان می دهد که این قیمت ها از 0.99 دلار برای اسلات دوم تا 1.99 دلار برای سوم یا چهارم متغیر است.

Hive در هفته‌های منتهی به خرید توییتر توسط ماسک و روزهای پس از آن مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس داده‌های شرکت هوشمند اپلیکیشن Sensor Tower، حدود 214000 مورد از مجموع 733000 نصب مادام العمر Hive در iOS و Android تنها در 30 روز گذشته انجام شده است. قابل توجه، به نظر می رسد که Hive توجه افراد خارج از ایالات متحده را به خود جلب کرده است – سنسور تاور گفت، نصب های غیر آمریکایی آن حدود 86 درصد از کل دانلودهای Hive را تشکیل می دهند.

برآوردهای Data.ai تا حد زیادی مطابق با Sensor Tower است، زیرا تا 20 نوامبر شاهد بیش از 720000 نصب مادام العمر است، اما تعداد بیشتری (370000) را از ایالات متحده می بیند.

Hive جایگزین توییتر پس از افزایش ثبت نام به 1 میلیون کاربر رسید • TechCrunch

اعتبار تصویر: کندو

این برنامه شاهد افزایش دیگری در ثبت نام ها بود که از روز جمعه شروع شد و در آخر هفته ادامه یافت.

شاید تصادفی نباشد، این در زمانی بود که ماسک تصمیم گرفت با باز کردن قفل حساب کاربری خود از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در توییتر استقبال کند. اگرچه ترامپ هنوز توییتی منتشر نکرده است، گفتن او اپلیکیشن Truth Social خودش را ترجیح می‌دهد، به نظر می‌رسد این حرکت ماسک برای تشویق بیشتر کاربران توییتر به جستجوی گزینه‌های جایگزین کافی بود.

داده‌های Sensor Tower نشان می‌دهد که Hive در چند روز گذشته (جمعه، 18 نوامبر تا یکشنبه، 20 نوامبر 2022) حدود 144000 نصب جدید به دست آورده است. 22000 مورد از این نصب ها فقط از ایالات متحده بوده است. در طول این مدت، این برنامه همچنین از شماره 338 برنامه کلی آیفون در اپ استور ایالات متحده پرید و امروز به برنامه شماره 17 تبدیل شد. در بریتانیا شماره 17 و شماره 24 در کانادا است.

سنسور تاور گفت که این برنامه همچنین تا زمان نگارش برنامه شماره 3 در رده شبکه های اجتماعی ایالات متحده بود.

طبق پست‌هایی که در TikTok شرکت Hive منتشر شد، این برنامه در آخر هفته از کار افتاد 80000 نفر دیگر ثبت نام کرد تا آن را بررسی کند. از صبح امروز حساب توییتر Hive گزارش داد این برنامه اکنون “نزدیک به 900000” کاربر دارد که در مجموع ثبت نام کرده اند. (این عدد دقیقاً با تخمین های دانلود Sensor Tower مطابقت ندارد، اما داده های شخص ثالث علم دقیقی نیست.)

@officialhivesocial چگونه در یک ماه 44 میلیارد از دست می دهید؟ به هر حال به Hive بپیوندید لینک در بیو🐝🫶 #riptwitter #خداحافظ توییتر #توئیتر خاموش شدن #twitterdown #elontwitter #الون ماسک #کندو اجتماعی ♬ صدای اصلی – تیم Hive🐝💛

این آخر هفته اولین باری نیست که Hive شاهد هجوم کاربران جدید است. داده‌های Sensor Tower نشان می‌دهد که این برنامه همچنین در فوریه 2021 شاهد افزایش کوتاهی در دانلودها بود، زمانی که 439000 نصب جدید به دست آورد که 64 درصد آن از ایالات متحده بود. این افزایش را می توان به تصمیم بنیانگذار مبنی بر پرداخت پول به یک تأثیرگذار TikTok برای ایجاد یک ویدیو نسبت داد که منجر به نصب حدود 250000 در چند روز شد. او در آن زمان در مصاحبه ای ادعا کرد.

جذابیت Hive ممکن است نه تنها به دلیل ترکیب مفاهیم شبکه های اجتماعی یا سهولت استفاده آن در مقایسه با ثبت نام در Mastodon باشد، که باعث سردرگمی برخی از کاربران بالقوه شده است که نمی دانند چگونه یک سرور انتخاب کنند یا کدام «فدیورت» را نمی دانند. ” به معنای. همانند BeReal، به نظر می‌رسد که Gen Z بیشتر به شبکه‌های اجتماعی جدیدتری که توسط بنیان‌گذاران مستقل راه‌اندازی می‌شوند، جذب می‌شود، نه توسط برندهای بزرگ فناوری راه‌اندازی شده‌اند.

برنامه قبلا بود در حال جمع آوری پول در WeFunder مشاهده شد اما هیچ اطلاعیه رسمی برای جمع آوری کمک های مالی ارائه نکرده است. (این برنامه که در Hivesocial.app موجود است، نباید با برنامه قدیمی Hive Social که قبلاً در میزبانی شده بود اشتباه گرفته شود. hivesocial.com و ارتقاء یافت توسط پیتر کراوس، یکی از شرکت کنندگان “The Bachelorette”.)

ما برای بالا بردن Hive در توییتر از طریق جستجو با مشکل مواجه شدیم، جایی که در رتبه 30 برای جستجوی کلمات کلیدی “hive social” (بدون نقل قول) قرار دارد و اگر “have app” را جستجو کنید اصلاً ظاهر نمی شود. سوس! اکانت واقعی توییتر برای برنامه «@TheHIVE_Social“، اما حتی جستجوی “thehive_social” به طور خاص فقط همان را برمی گرداند حساب توییتر بنیانگذار (رالوکا نام رومانیایی اوست).

Hive در زمان انتشار به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداده بود. اندکی پس از آن، کاساندرا پاپ با جدیدترین معیارهای امروز، 21 نوامبر 2022، ساعت 12:52 بعد از ظهر به وقت محلی پاسخ داد. او گفت که ثبت‌نام‌ها از پنجشنبه شب به بیش از 400000 نفر رسیده است و این اپلیکیشن در حال حاضر 998000 کاربر دارد. بعداً به 1 میلیون رسید.

ما می دانیم که Hive توسط a اداره می شود تیم از سه نفر، از جمله پاپ و دو توسعه‌دهنده دیگر، که بنیانگذار نام کامل آنها را در اختیار مطبوعات قرار نخواهد داد. با توجه به این وضعیت، کاربران نگرانی‌های خود را در مورد امنیت Hive مطرح می‌کنند و توجه دارند که این برنامه دارای برخی ویژگی‌های عجیب و غریب است – مانند نام‌های کاربری غیر منحصر به فرد که می‌تواند منجر به جعل هویت شود. دیگران به موارد مبهم اشاره کرده اند مقررات و سیاست حفظ حریم خصوصیفقدان 2FA و تیم کم تجربه دلیلی برای احتیاط است.

پاپ که برای اظهار نظر تماس گرفت، گفت که کشش ناگهانی هایو «خیلی برای [the team] وقتی از او پرسیده شد که چرا از اعضای تیمش نام نمی برد.

به‌روزرسانی: از ساعت 4 عصر به وقت شرقی، برنامه به یک میلیون کاربر رسیده است. تیتر برای منعکس کننده این تغییر به روز شده است. همچنین اطلاعاتی در مورد تیم Hive اضافه شده است.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا