کار آفرینی و استارتاپ

ICON مستقر در آستین قرارداد 57.2 میلیون دلاری ناسا برای فناوری ساخت و ساز ماه را اعطا کرد • TechCrunch

آیکونیک شرکت فناوری ساخت و ساز که بیش از 400 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است، قرارداد جدیدی با ناسا برای توسعه سیستم های جدید برای ساخت در ماه و مریخ بسته است.

این قرارداد 57.2 میلیون دلاری ادامه یک قرارداد قبلی تحقیقات نوآوری در کسب و کار کوچک (SBIR) با نیروی هوایی ایالات متحده است که بخشی از آن توسط ناسا تامین شده است. این جایزه از توسعه چیزی که ICON آن را “Project Olympus” می نامد، یک طرح بلندپروازانه برای ساخت سازه هایی در ماه و مریخ با استفاده از منابع درجا حمایت می کند.

برای تغییر پارادایم اکتشاف فضایی از «آنجا و دوباره» به «آنجا برای ماندن»، ما به سیستم‌های قوی، انعطاف‌پذیر و به‌طور گسترده‌ای با توانایی نیاز داریم که بتوانند از منابع محلی ماه و دیگر اجرام سیاره‌ای استفاده کنند.» جیسون بالارد، مدیر عامل ICON در بیانیه ای گفت. واضح است که ناسا موافق است. در واقع، آژانس به صراحت اعلام کرده است که یکی از اهداف برنامه بلندپروازانه ماه آرتمیس خود، ایجاد حضور طولانی مدت انسان در ماه است. اما تا کنون، ناسا هیچ برنامه روشنی در مورد محل اقامت این فضانوردان پس از رسیدن به آنجا ایجاد نکرده است.

ICON که بیشتر به خاطر خانه های پرینت سه بعدی خود شناخته شده است، مدتی است که روی پروژه Olympus کار می کند. این شرکت کمک هزینه اولیه SBIR را از نیروی هوایی ایالات متحده در اکتبر 2020 به مبلغ 14.55 میلیون دلار دریافت کرد. این بودجه اخیر، پروژه را حداقل برای چند سال بیشتر زنده نگه می دارد: قرارداد تا سال 2028 ادامه دارد.

بر اساس شرایط این قرارداد، ICON با مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا، تحت یک سرمایه گذاری آژانس به نام پروژه “فناوری های ساخت خودکار سیاره ای ماه تا مریخ” همکاری خواهد کرد. این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای کار با نمونه‌های سنگ سنگی قمری و آوردن سخت‌افزار و نرم‌افزار خود به فضا است تا به توسعه رویکردهای ساخت‌وساز کمک کند که بتواند در جو سرد و کم گرانش ماه بهترین عملکرد را داشته باشد. زیستگاه ها تنها چیزی نیست که در رادار این شرکت قرار دارد: این شرکت همچنین به دنبال سکوهای فرود و سایر زیرساخت ها برای پشتیبانی از اکتشاف پایدار ماه است.

ICON از زمان تأسیس خود در اواخر سال 2017 شاهد رشد انفجاری بوده است. این شرکت در آگوست گذشته یک سری B با قیمت 207 میلیون دلار فروخت و به ندرت شش ماه بعد، 185 میلیون دلار دیگر را به پایان رساند. منابع به TechCrunch گفتند که آخرین بودجه، ارزش ICON را نزدیک به 2 میلیارد دلار رساند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا