کار آفرینی و استارتاپ

Interswitch 110 میلیون دلار سرمایه گذاری از LeapFrog و Tana Africa Capital دریافت می کند – TechCrunch

شرکت پرداخت آفریقایی Interswitch یک سرمایه گذاری مشترک 110 میلیون دلاری از LeapFrog Investments و Tana Africa Capital را برای گسترش خدمات پرداخت دیجیتال خود در سراسر قاره تضمین کرده است.این دو شرکت سرمایه گذاری خصوصی در بیانیه ای در روز چهارشنبه گفتند.

Interswitch مبلغی را که از شرکت ها دریافت کرده بود را تأیید نکرد. شرایط دقیق تراکنش مشخص نشده است فاش شده است. ما سخنگوی این شرکت در پاسخ به سوالی درباره سرمایه گذاری و ارزش گذاری جدید Interswitch به TechCrunch گفت:.

با این حال، میچل الگبه، مدیر عامل گروه Interswitch، در بیانیه‌ای گفت که شرکت از استقبال از LeapFrog و Tana در هیئت مدیره هیجان‌زده است، زیرا ما به کار خود برای پیشبرد آینده چشم‌انداز پرداخت آفریقا ادامه می‌دهیم.

این خبر تقریباً سه سال از آخرین دور فاش شده مالی Interswitch می گذرد، زمانی که Visa 200 میلیون دلار برای 20 درصد سهام شرکت پرداخت کرد. Interswitch با یک میلیارد دلار (آخرین ارزش گذاری شناخته شده آن) یکی از بزرگترین شرکت های پرداخت الکترونیک و زیرساخت آفریقا است. فین‌تک بخش عمده‌ای از ریل‌های سیستم بانکداری آنلاین نیجریه را تامین می‌کند و به‌خاطر پایانه‌های فروش، پلت‌فرم‌های پرداخت آنلاین مصرف‌کننده، Quickteller و Verve، بزرگترین طرح کارت نقدی داخلی در آفریقا (با صدور بیش از 35 میلیون کارت فعال از آن زمان به‌خوبی شناخته شده است. راه اندازی).

در سال 2016، Interswitch قصد خود را برای عرضه عمومی برای اولین بار فاش کرد. در مصاحبه ای در آن سال، الگبه، مدیر عامل شرکت به TechCrunch گفت که این شرکت به دنبال عرضه دوگانه در بورس های لندن و نیجریه خواهد بود..

خبر پیشنهادی:   Indigov بودجه بیشتری برای ارتباط قانونگذاران محاصره شده و رای دهندگان اغلب ناامید آنها دریافت می کند - TechCrunch

متعاقب گزارش ها فهرست 20 ساله فین تک در یک بورس بزرگ در سال 2019 ظاهر شد. با این حال، به نظر می رسد این برنامه قرار دادن در پشت مشعل پس از سرمایه گذاری خود از ویزا.

خروج Interswitch یک پیروزی برای اکوسیستم فناوری آفریقا است. از نظر نقدینگی، همچنین برای شرکت، مدیران اجرایی و به ویژه بزرگترین سهامدار آن، Ignite Holdco Limited مستقر در بریتانیا (متشکل از Helios Investment Partners و TA Associates) یک پیروزی محسوب می شود. در حالی که این امر در راه نیست، Ignite Holdco یک جایگزین فوری پیدا کرده است. علاوه بر پمپاژ سرمایه جدید به کسب و کار Interswitch، بخشی از سرمایه گذاری جدید شامل LeapFrog و Tana است که سهام سهامداران فعلی از جمله Ignite Holdco Limited را خریداری می کنند.

در کنار سرمایه گذاران فعلی، LeapFrog و Tana قصد دارند با مدیریت همکاری کنند تا به راهبرد پان آفریقایی Interswitch ادامه دهند، که شامل جذب مشتریان جدید و ساخت محصولات جدید برای حمایت از استراتژی مشارکت مالی است.

«اینترسویچ، پیشگام در اکوسیستم پرداخت آفریقا، برای دو دهه است که اقتصاد نقدی را مختل کرده، پرداخت‌های دیجیتالی را هدایت می‌کند و مشارکت مالی عادلانه را در نیجریه ترویج می‌کند. کریما اولا، شریک LeapFrog Investments و رئیس خدمات مالی آفریقا، در بیانیه‌ای گفت: این سرمایه‌گذاری توسط LeapFrog استعداد فوق‌العاده Interswitch و اینکه چقدر موقعیت خوبی برای استفاده از فرصت قابل توجه در چشم‌انداز پرداخت‌های دیجیتال در حال تحول آفریقا دارد، تأیید می‌کند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا