ارز دیجیتالاقتصادی

JunoSwap، Solidly و VVS Finance به DeFi به روز رسانی بسیار مورد نیاز را می دهند

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در اوایل سال 2021 مورد بحث قرار گرفت، اما از آن زمان به بعد در بخش‌های جذاب‌تری مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، ممکوین‌ها و بازی‌های بلاک چین قرار گرفت.

اکنون که پل‌های زنجیره‌ای متقاطع و قابلیت همکاری امکان مهاجرت آسان‌تر دارایی‌ها به زنجیره‌های رقیب را فراهم کرده است، کلاس جدیدی از پروتکل‌های DeFi برای به چالش کشیدن افرادی که از سال 2021 باقی مانده‌اند به وجود آمده است.

در اینجا نگاهی داریم به سه پروژه DeFi که در برخی از شبکه‌های بلاک چین لایه 1 در حال راه‌اندازی راه‌اندازی شده‌اند و چشم جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده‌اند.

VVS Finance

VVS Finance بزرگ‌ترین پروتکل DeFi در شبکه کرونوس است، پروژه‌ای که از اکوسیستم Crypto.com پدید آمد و از آن زمان به‌طور کامل به کرونوس (CRO) تغییر نام داد.

هدف VVS Finance ارائه سوآپ های فوری با کارمزد کم، لغزش کم و بازدهی جذاب برای ارائه دهندگان نقدینگی (LP) است.

به عنوان پاداش برای ارائه نقدینگی، دو سوم کارمزد سوآپ جمع‌آوری‌شده در صرافی به LP‌های استخرهای مربوطه توزیع می‌شود و توکن‌های LP نیز می‌توانند در مزارع کریستال پروتکل قفل شوند تا پاداش‌های VVS کسب کنند.

دارندگان VVS همچنین این توانایی را دارند که توکن های خود را در «معدن زرق و برق» تک سهام کنند، جایی که در حال حاضر می توانند با 65.78 درصد ترکیب خودکار انجام دهند. برنامه های آینده شامل اضافه شدن پاداش های VVS برای کسانی است که توکن ها را از طریق صرافی مبادله می کنند.

طبق داده‌های DefiLlama، TVL فعلی برای مالی VVS 1.35 میلیارد دلار است که بیش از نیمی از 2.37 میلیارد دلار ارزش قفل شده در شبکه Chronos را تشکیل می‌دهد.

ارزش کل در VVS Finance قفل شده است. منبع: DefiLlama

افزایش مداوم TVL در VVS زمانی رخ داده است که پروتکل پشتیبانی از دارایی های جدید از جمله Dogecoin (DOGE)، Shiba Inu (SHIBA)، TrueUSD (TUSD) و Cardano (ADA) را اضافه کرده است.

خبر پیشنهادی:   رئیس صندوق بین‌المللی پول از سرمایه‌گذاران می‌خواهد پس از فروپاشی LUNA، UST از همه رمزارزها دوری نکنند - اخبار ویژه بیت کوین

محکم

Solidly یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) در شبکه Fantom است و ادعا می‌کند که «کارمزدهای پایین، لغزش تقریباً صفر در دارایی‌های مرتبط و تمرکز قوی بر بازارهای ثانویه برای قفل‌های توکن‌شده به‌عنوان NFT» ارائه می‌کند.

به عبارت ساده‌تر، Solidly طراحی شده است تا به عنوان رابطی برای مبادله استیبل کوین‌ها و سایر دارایی‌های ارز دیجیتال عمل کند.

DEX آخرین ساخته آندره کرونژ، معمار DeFi و بنیانگذار Yearn.finance است. در ژانویه 2022 با هدف ارائه دسترسی عادلانه و متعادل به امور مالی غیرمتمرکز راه اندازی شد.

تمرکز پروتکل بر روی استیبل کوین ها، آن را با پیچ و تاب خاص خود وارد بحث جنگ های منحنی کرده است. این در زمانی اتفاق می افتد که Solidly Wars در میان جامعه Fantom DeFi با پروتکل Solidex در حال حاضر شروع شده است. حسابداری برای 33.74٪ از کل انتشار گازهای گلخانه ای جامد.

علیرغم اینکه کمی بیش از یک ماه پیش راه اندازی شد، ارزش کل قفل شده (TVL) روی پروتکل اخیراً به بالاترین رقم 2.19 میلیارد دلار رسیده است و در 3 مارس بیش از 317 میلیون دلار حجم داشته است زیرا بازار ارزهای دیجیتال فروش گسترده تر را تجربه کرده است.

JunoSwap، Solidly و VVS Finance به DeFi به روز رسانی بسیار مورد نیاز را می دهند
کل نقدینگی و حجم معاملات 24 ساعته در Solidly. منبع: جامد

دارندگان توکن SOLID، توکن بومی، می‌توانند توکن‌های خود را برای دوره‌های مختلف قفل از یک هفته تا چهار سال در شبکه به اشتراک بگذارند. آن‌ها همچنین می‌توانند توکن‌های غیرقابل تعویض (veNFT) را دریافت کنند که نشان دهنده دارایی‌های سهام است و حق رای را اعطا می‌کند.

ارائه دهندگان نقدینگی همچنین با veNFT ها پاداش می گیرند و بر اساس موجودی توکن ve خود بین 40٪ تا 100٪ درآمد کسب می کنند. هزینه های ایجاد شده از فعالیت در صرافی Solidly بین دارندگان توکن veNFT توزیع می شود.

خبر پیشنهادی:   مدیر مهندسی Bitcoin.com به سؤالات آیه در AMA پاسخ می دهد - اخبار بیت کوین تبلیغ شده

مربوط: مدیر اجرایی Bequant می‌گوید کریپتو کارایی را به تجارت و تامین مالی جهانی می‌افزاید

جونو

جونو یک شبکه غیرمتمرکز، عمومی و بدون مجوز برای قراردادهای هوشمند زنجیره ای است که بخشی از اکوسیستم کیهان است. اگرچه این پروتکل لزوماً یک پروتکل خاص DeFi نیست، Juno ایجاد چندین برنامه غیرمتمرکز (DApps) و پروتکل‌های DeFi مانند Junoswap را با سایر برنامه‌های در حال توسعه فعال کرده است.

این پروتکل توسط گروهی از توسعه‌دهندگان، تایید‌کننده‌ها و نمایندگان در اکوسیستم Cosmos ایجاد شد تا به نوعی مرکز خواهر برای Cosmos Hub تبدیل شود، که می‌تواند به حفظ بی‌طرفی هاب با تخلیه استفاده از قرارداد هوشمند/ازدحام به یک قرارداد تعیین‌شده کمک کند. منطقه.”

جونو همچنین خانه CosmWasm است، برنامه‌ای که ماشین‌های مجازی WebAssembly (WASM) را در Cosmos SDK فعال می‌کند. اضافه شدن WASM به نرم افزار اجازه می دهد تا به زبان های مختلف کدنویسی نوشته شود و توسعه دهندگان نیازی به یادگیری زبان جدیدی برای ساختن بر روی Cosmos نداشته باشند.

فعالیت توکن JUNO نزدیک به پایان دسامبر 2021 افزایش قابل توجهی داشت و از قیمت 7.70 دلار در 20 دسامبر به رکورد 45.85 دلار در 3 مارس صعود کرد.

JunoSwap، Solidly و VVS Finance به DeFi به روز رسانی بسیار مورد نیاز را می دهند
نمودار 1 روزه JUNO/USD. منبع: CoinGecko

در کنار علاقه به قابلیت‌های قراردادهای هوشمند زنجیره‌ای متقابل Juno، سرمایه‌گذاران نیز جذب پروتکل چندین ایردراپ با مشخصات بالا شده‌اند که بین دارندگان و سهامداران JUNO مانند GovDrop برای Neta (NETA) و Marble DAO توزیع شده است.

اطلاعات بیشتری در مورد تجارت و سرمایه گذاری در بازارهای کریپتو می خواهید؟

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.