کار آفرینی و استارتاپ

Ledgy، کارتی برای استارت‌آپ‌های اروپایی برای مدیریت سهام و میزهای سرمایه، ۲۲ میلیون دلار از NEA، Sequoia و موارد دیگر جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

مدیریت جدول‌های سرمایه و سهام در شرکت‌های با رشد بالا می‌تواند یک تجارت پیچیده (و گاهی اوقات آشفته) باشد، واقعیتی که بنیان‌گذاران و کارمندان اغلب دیر به آن پی می‌برند. این امر موجی از شرکت‌ها را به وجود آورد که نرم‌افزاری برای کمک می‌سازند، و امروز یکی از رهبران اروپایی در آن بسته بودجه‌ای را برای تقویت رشد خود اعلام می‌کند. لجياستارت‌آپی از زوریخ که نرم‌افزار مدیریت جدول سرپوش را به‌طور خاص برای شرکت‌ها و کارمندان آن‌ها در کشورهای مختلف می‌سازد، ۲۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است، سری B که از آن برای استخدام، توسعه محصول بیشتر و جذب کاربران بیشتر استفاده می‌کند.

پلت فرم Ledgy امروزه ابزارهایی را برای تیم های مالی، منابع انسانی، حقوقی و VC و همچنین خود کارمندان پوشش می دهد و هم برای ارائه تصویری از وضعیت حقوق صاحبان سهام شرکت در یک لحظه خاص و هم برای کمک به کارمندان و شرکت ها برای مدیریت آنچه ممکن است استفاده می شود. انتخاب کنید که در طول زمان با آن کار کنید. یوکو اسپیریگ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت، در مصاحبه ای گفت که این شرکت امروزه حدود 2500 شرکت به عنوان مشتری دارد که در مقایسه با 1500 شرکت در سال گذشته افزایش یافته است و درآمدها سه برابر شده است.

به طور قابل توجهی، ظهور آن با یک لحظه جالب برای فناوری اروپا همراه است. ما شروع به مشاهده تعداد بیشتری از استارت آپ های اروپایی کرده ایم که به جای انتقال به ایالات متحده، همانطور که در گذشته انتظار می رفت، در اروپا باقی بمانند تا بودجه و مقیاس خود را افزایش دهند. کارکنان فقط در حال رشد هستند. Ledgy برخی از استارت‌آپ‌های بزرگ‌تر در اکوسیستم اروپایی را در میان مشتریان خود به حساب می‌آورد، از جمله Peak، Getir، Kry، Monese، Selina Finance، Gorillas، Choco، Alan، Pennylane و Scalapay.

Ledgy خود نام های چشمگیری را روی میز کلاه خود دارد. این دور توسط New Enterprise Associates (NEA) هدایت می شود و Sequoia Capital، Speedinvest، btov، Visionaries Club و فرشتگان ناشناس نیز در آن شرکت می کنند. سکویا (به عنوان بخشی از حرکت بسیار بزرگتر خود به اروپا) یک سال پیش رهبری سری A لجی را با قیمت 10 میلیون دلار برعهده داشت و با این آخرین دور، شریک NEA، جاناتان گلدن به لوسیانا لیکساندرو از سکویا در هیئت مدیره می پیوندد. اکنون تا به امروز 33.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

نقطه شیرین لجی همکاری با شرکت‌هایی است که کارمندانی در حوزه‌های قضایی مختلف دارند و ساخت محصولی برای آنها که هم به عنوان ابزار مالی و هم به عنوان ابزار منابع انسانی عمل می‌کند.

در حالی که تعدادی از شرکت ها مانند Carta و اخیراً AngelList و قرقره (به ترتیب به ارزش 6.8 میلیارد دلار، 4 میلیارد دلار، و تا 300 میلیون دلار برای پولی جوانتر) همچنان در بازار ایالات متحده موج می زند، لجی فرصتی را برای ایجاد سناریوهایی که شرکت ها می خواهند به کارکنان بین المللی دارای ارزش سهام و نیاز به کارمندان بین المللی ارائه کنند، پیدا کرده است. هنگام انجام این کار، تفاوت های موجود در مقررات و فرهنگ را متعادل کنید.

اسپیریگ گفت: «ما در اروپای پراکنده شروع کردیم که یک نفرین و برکت بود. ما را مجبور کرد که با تیم های بین المللی به مشتریان خدمات ارائه دهیم.»

اسپیریگ گفت، لجی تقریباً به طور تصادفی به این موضوع برخورد کرد.

او و هم بنیانگذارانش (CTO Timo Horstschaefer و CPO Ben Brandt) روی یک استارتاپ متفاوت در زوریخ کار می‌کردند، در حوزه امنیت – «نسخه سیگنال Slack» توصیف جذاب Spirig از آن بود. آنها با یکی دیگر از بنیانگذاران گپ می زدند که به آنها نشان داد که چگونه سهام و جدول اصلی خود را مدیریت می کند: همه چیز در یک صفحه گسترده بود.

او به یاد می آورد: «این یک فایل اکسل عظیم بود، و هر سهم یک خط را اشغال می کرد.»

او ادامه داد که مدیریت آن «یک کابوس کامل بود»، اما این تنها مشکل نبود. نه فقط تیم استارت‌آپ فراتر از سوئیس واقع شده بود، اما «این تیم واقعاً نمی‌دانست که ارزش سهام چیست.»

با کمال تعجب، هیچ محصولی در بازار وجود نداشت که بتواند به این سناریوی مثلثی رسیدگی کند: مدیریت سهام، با ابزارهایی برای کارمندان، که در کشورهای مختلف قابل استفاده باشد.

اسپیریگ می‌گوید: «روش ما به این موضوع متفاوت است، زیرا از نظر تاریخی افراد با کاغذ، سپس اکسل و سپس نرم‌افزارهایی مانند Shareworks مدیریت می‌کردند. اما در اروپا مردم ارزش سهام را درک نمی کردند، بنابراین ما می خواستیم مطمئن شویم که تجربه کارمندان بخشی از آن است. این یک تغییر از یک محصول فقط مالی به محصولی است که مردم را نیز هدف قرار می دهد.

اسپیریگ گفت که بنیانگذار و شرکتش هنوز مشتریان لجی هستند.

این شرکت امروزه بر سرمایه اولیه و ارائه ابزارهایی به شرکت ها و کارمندان آنها برای درک و مدیریت آن تمرکز می کند. این شامل ادغام با شخص ثالث، Semper، برای مدیریت معاملات ثانویه است. سنگفرش و ارقام به معیار جبران. و حدود 40 پلتفرم پرطرفدار منابع انسانی که توسط شرکت‌ها برای مدیریت انواع غرامت و مزایا استفاده می‌شود. این همچنین دری را به روی عملکرد و ویژگی‌هایی باز می‌کند که Ledgy ممکن است برای ساخت خود (یا از طریق خرید) در آینده انتخاب کند.

این واقعیت که این شرکت خدمات خود را برای کارمندان نیز پوشش می‌دهد، همان چیزی است که امیدوار است به آن کمک کند تا در کسب و کار خود نیز خندق داشته باشد زیرا شرکت‌هایی مانند Carta سایت‌های خود را به دورتر گسترش می‌دهند. (در واقع، کارتا یک رقیب بریتانیایی به نام Capdesk را به دست آورد، در اوایل سال جاری، که همچنین مدیریت سهام را برای شرکت های اروپایی ایجاد کرده است، بنابراین ما باید این فضا را تماشا کنیم. همانطور که اسپیریگ وقتی به او اشاره کردم Capdesk، در اروپا وجود دارد، بله، اما به چالش مدیریت سهام برای مشتریان خود در چندین حوزه قضایی بین المللی به طور همزمان رسیدگی نمی کند.)

گلدن در NEA در بیانیه ای گفت: “از طریق لنز خود به عنوان یک سرمایه گذار در NEA، همراه با تجربیات گذشته ام در شرکت های تعیین کننده دسته مانند Airbnb، Dropbox و Hubspot، نقش اصلی مالکیت را در ایجاد شرکت های بادوام ایفا می کند.” “چالش مدیریت سهام به ویژه در اروپا حاد است، با ساختارهای قانونی متفاوتی که بر عدالت در هر کشوری حاکم است. Ledgy یک پلت فرم نرم افزاری هوشمند و قدرتمند ایجاد کرده است و یک تیم باورنکردنی و بهترین تیم را برای پشتیبانی از آن ساخته است. یوکو، بن و تیمو چالش‌هایی را که شرکت‌ها با آن‌ها مواجه می‌شوند، درک می‌کنند، و ما خوشحالیم که با تیم Ledgy همکاری می‌کنیم، زیرا آنها همچنان به بازآفرینی نحوه تفکر شرکت‌ها در مورد سهام و مالکیت ادامه می‌دهند.

به روز شده با به روز شده مشتریان و اعداد رشد درآمد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا