کار آفرینی و استارتاپ

LiLz از بینایی کامپیوتری برای خواندن سنج ها و شماره گیری ها استفاده می کند که انسان ها ترجیح می دهند پا نگذارند – TechCrunch

هیچ‌کس نمی‌خواهد کارگر تعمیر و نگهداری باشد که مجبور است نیم مایل از راهروهای مرطوب را طی کند تا فشار سنج روی یک شیر را در جایی بررسی کند. LiLz با استفاده هوشمندانه و عملی از یادگیری ماشین، این امکان را فراهم می کند تا از راه دور بر چنین رابط های فیزیکی ناخوشایندی نظارت داشته باشید.

استارت آپ ژاپنی (مخصوصاً اوکیناوا) مدتی است که وجود داشته است – در واقع همکاران ما در TC JP آنها را نوشته اند. اما علیرغم ارزش ظاهراً آشکار خدمات آن، هنوز به زمان بزرگی دست پیدا نکرده است. LiLz به عنوان بخشی از گروه تجاری کشور به همراه تعداد زیادی شرکت در CES شرکت کرد در اینجا ذکر شده است.

دستگاه LiLz کمی شبیه یک تبلت چاق و بدون صفحه نمایش به نظر می رسد. این اساساً یک دوربین، نور و تراشه‌های پردازشی و ارتباطی است که با یک باتری بزرگ بسته‌بندی شده است – قدرت کافی برای دوام تا سه عدد سال ها.

شما دستگاه را سوار می کنید تا بتواند گیج یا شماره گیری مورد نظر را ببیند. پس از تأیید تصویر و سیگنال، آن را در برنامه پیکربندی می‌کنید تا آنچه را که به آن اشاره شده است تفسیر کند. می تواند گیج های دایره ای، نیم دایره ای و خطی، نمایشگرهای رقمی دیجیتال و چرخشی یا آنالوگ، یا چیزهایی مانند چراغ های هشدار رنگی را بخواند. (ML درگیر در اینجا بی اهمیت نیست – من با آن برخورد کردم این مقاله جالب در حالی که به آن نگاه می کنم.)

پس از راه‌اندازی، قرائت‌ها را به‌طور زنده یا در فواصل زمانی به داشبورد مرکزی ارسال می‌کند، یا از طریق API در دسترس قرار می‌دهد تا بتوان آن‌ها را در جای دیگری پرس و جو کرد یا ضبط کرد. داده ها از طریق LTE یا بلوتوث خارج می شوند.

اعتبار تصویر: LiLz

این راه حلی است که مستقیماً زیرساخت ها و صنایع سنگین را هدف قرار می دهد، که اغلب شامل تجهیزات قدیمی زیادی است که در مکان های صعب العبور واقع شده اند: پشت بام ها، زیر زمین (اما نه خیلی عمیق یا سیگنال نمی تواند به آن نفوذ کند)، در کارخانه ها و انبارهای هزارتویی، و غیره.

انجام دورهای روزانه این شماره گیری ها نه تنها برای انسان کار کسل کننده ای نیست، بلکه می تواند خطرناک نیز باشد. استفاده از ربات راه دیگری برای خودکارسازی آن است، اما آیا شبکه ای از دستگاه های اینترنت اشیا عملی تر از یک ربات چهارپا که دائماً در حال تردد در اطراف است، به نظر نمی رسد؟

Kuba Kolodziejczyk، مدیر ارشد فناوری LiLz، گفت که این شرکت پس از اولین کار خود در سال 2020 و یک دور سری A 2.2 میلیون دلاری در اوایل سال 2021، به سرعت در حال گسترش است.

اسکرین شات رابط Lilz که قرائت‌ها را از یک شماره‌گیری که توسط نرم‌افزار ساخته شده را نشان می‌دهد.

اعتبار تصویر: LiLz

او در ایمیلی نوشت: «ما از 240 دوربین که در 34 مکان توسط چند کاربر اولیه قبل از ژوئن 2020 مستقر شده بود، به 2000 دوربین در 320 مکان برای بیش از 100 مشتری در حال حاضر افزایش یافتیم و انتظار داریم تا پایان امسال به 5000 دوربین افزایش پیدا کنیم. به TechCrunch. ما اکنون چند مشتری داریم که از بیش از صد دوربین در یک مکان استفاده می کنند.

او افزود که آنها با هدف قرار دادن مدیریت ساختمان اولیه شروع کردند، اما اکنون به دلیل تقاضای مشتری به کارخانه های شیمیایی و صنعتی، سایت های ساخت و ساز و تولید، زیرساخت های عمومی و موارد دیگر گسترش یافته اند.

و قابلیت های دستگاه نیز در حال افزایش است. آن‌ها عمدتاً روی نرم‌افزار تکرار شده‌اند، و امکان به‌روزرسانی آن از راه دور، بهبود دقت و انعطاف‌پذیری در برابر اختلال، و اضافه کردن اشتراک‌گذاری داده‌ها و سایر ویژگی‌ها را فراهم کرده‌اند. یک نسخه جدید ضد انفجار (!) از سخت افزار نیز وجود دارد. شاید آنها باید وارد ساخت قاب گوشی به عنوان یک برنامه جانبی شوند.

محصولات جدیدی در راه هستند، یکی برای “جستجوی صدا” و دیگری برای شمارش اشیاء در دید دوربین، اما هر دو اکنون در مراحل اولیه هستند. و قابلیت های جدید مانند نظارت بر شناور و سطح سنج، از جمله موارد دیگر.

در همین حال، آنها به CES آمده اند تا با مشتریان بالقوه خارج از ژاپن ارتباط برقرار کنند. نمایش به نظر می رسد چیزی شبیه به یک نیم تنه است، اما شاید چند نفر از فناوران و مدیران این را بخوانند و فکر کنند “وای، این کار مفید است.” می توانید اطلاعات بیشتری را در وب سایت انگلیسی جدید براق در اینجا.

درباره CES 2022 در TechCrunch بیشتر بخوانید


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا