کار آفرینی و استارتاپ

Lime با آماده شدن برای عرضه عمومی – TechCrunch – 523 میلیون دلار جمع آوری می کند

شرکت لایم، غول ریزموبایل الکتریکی مشترک، افزایش ۵۲۳ میلیون دلاری بدهی قابل تبدیل و تامین مالی وام مدت دار را بسته است، پولی که وین تینگ، مدیرعامل لایم، می گوید گام بعدی در مسیر شرکت برای عرضه عمومی در سال آینده است. Lime از این سرمایه برای سرمایه گذاری در تلاش های کربن زدایی خود استفاده می کند، بخش قابل توجهی از ناوگان خود را با دوچرخه های الکتریکی و اسکوترهای الکترونیکی Gen4 خود تازه می کند، در شهرهای بیشتری گسترش می یابد و فناوری های جدیدی را توسعه می دهد که به برنده شدن در RFP های شهری اضافی کمک می کند.

تینگ به TechCrunch گفت: «این یک دور بسیار زیاد بود، و من فکر می‌کنم که واقعاً بر علاقه‌ی مجدد به حمل‌ونقل کوچک به‌عنوان یک بخش تأکید می‌کند، و مهم‌تر از آن، به رسمیت شناختن اینکه Lime رهبر بلامنازع در این فضا است.» «شرکت‌ها معمولاً یک اسکناس تبدیل‌پذیر را به عنوان آخرین دور قبل از عرضه اولیه سهام انجام می‌دهند و سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند که شرکت سهامی عام می‌شود، و آنها می‌خواهند زودتر وارد مرحله شوند زیرا با تخفیف وارد می‌شوند. و ما مطمئناً فکر می‌کنیم این واقعیت که می‌دانید، بیش از 400 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در راه است یک نقطه عطف واقعی است زیرا ما به دنبال عرضه عمومی لایم در سال آینده هستیم.

از مجموع بودجه، 418 میلیون دلار از بدهی های قابل تبدیل به رهبری صندوق رشد ابوظبی، شرکت مدیریت و تحقیقات فیدلیتی، اوبر و برخی از صندوق های مدیریت شده توسط هایبریج کپیتال مدیریت تشکیل شده است. زمانی که Lime عمومی شود، این بدهی به طور خودکار به سهام تبدیل می شود. 105 میلیون دلار باقیمانده به عنوان یک تسهیلات وام مدت دار تضمین شده ارشد از گروه اعتباری خصوصی UBS O’Connor است. لیم شرایط وام را فاش نمی کند.

Fidelity و Uber از بزرگترین سرمایه گذاران قبلی Lime هستند. در سال 2019، Fidelity یکی از سرمایه گذاران پیشرو در سری D 310 میلیون دلاری Lime بودو در سال گذشته، اوبر یک دور کاهشی 170 میلیون دلاری را برای Lime رهبری کرد، زیرا با مشکلات همه گیر دست و پنجه نرم می کرد، معامله ای که باعث شد Lime شرکت فرعی Uber در حوزه حمل و نقل کوچک Jump را خریداری کند.

این اعلامیه، همراه با قصد اعلام شده Lime برای عرضه عمومی در سال آینده، در حالی است که رقیب Bird از طریق قرارداد SPAC با Switchback II Corporation وارد بازار شده است. تینگ مشخص نکرد چه زمانی سال آینده، لایم برای عرضه اولیه سهام (IPO) اقدام خواهد کرد یا اینکه آیا مسیر سنتی را طی خواهد کرد یا ادغام SPAC را انجام خواهد داد، اما منابع آشنا با Lime می گویند بعید است که این شرکت مسیر SPAC را دنبال کند.

تینگ گفت: «هدف ما این است که مطمئن شویم سرمایه کافی برای دستیابی به مأموریت خود داریم، یعنی ایجاد یک جایگزین حمل و نقل مشترک، مقرون به صرفه و سبز.

اوایل این هفته، Lime اهداف کربنی خود را داشت تایید شده توسط ابتکار اهداف مبتنی بر علمسازمانی است که بهترین شیوه‌ها در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را مطابق با علم آب و هوا ترویج می‌کند و اعلام کرد که در تلاش است تا با توافقنامه آب و هوای پاریس سازگار باشد و تا سال 2030 به صفر برسد. این شرکت 20 میلیون دلار از آخرین دور خود را به کربن‌زدایی اختصاص می‌دهد. تلاش‌هایی مانند سرمایه‌گذاری در سخت‌افزار پاک‌تر و حصول اطمینان از اینکه 80 درصد زنجیره تامین آن اهداف انتشار گازهای گلخانه‌ای بهتری را تعیین می‌کند. بر اساس گزارش اهداف کربن این شرکت، کالاهای سرمایه‌ای، که شامل خود خودروها می‌شود، شامل تمام استخراج مواد و تولیدی است که در آنها انجام می‌شود، 44.3 درصد از کل انتشار آهک را تشکیل می‌دهد. کالاها و خدمات پیش خرید شده که شامل قطعات اسکوتر و هزینه های انبار می باشد 25.8 درصد را تشکیل می دهد.

تینگ گفت: «من می‌خواهم نتایج ملموسی را از طریق سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌ای نشان دهم تا عملیات خود را تغییر دهیم، تا تامین‌کنندگان خود را تحت فشار قرار دهیم. همچنین شرکای تولیدی را برای انجام تعهدات مشابه تحت فشار قرار دهند. وقتی از کربن زدایی و حمل و نقل صحبت می کنیم، منظور ما تجارت است. وقتی ما به یک شرکت سهامی عام تبدیل شدیم، می‌خواهم سرمایه‌گذاران ما بدانند که این همان چیزی است که این شرکت نشان می‌دهد.»

لایم در درجه اول از این بودجه استفاده خواهد کرد تا مجوزهای شهری موجود خود را دو برابر کند و روابط خود را در بازارهایی که قبلاً در آن ساکن است، عمیق تر کند. به گفته تینگ، این می‌تواند شبیه ساخت حالت‌های جدید خودرو یا سرمایه‌گذاری در فناوری باشد که «در واقع ما را شرکای خوبی برای شهرها می‌کند، زیرا تجارت خود را گسترش می‌دهیم و مقیاس‌بندی می‌کنیم،» اما او مشخص نکرد که لایم در حال بررسی چه حالت‌ها یا فناوری‌های جدیدی است.

با این حال، ماه گذشته Ting اشاره کرد که Lime علاقه مند است در طول یک رویداد فناوری WSJ به باشگاه فناوری تشخیص پیاده‌رو بپیوندد، در آن زمان مدیر عامل شرکت همچنین ادعا کرد که Lime برای بار دوم EBITDA در سه ماهه سوم سودآور است. لایم توانست تا حد زیادی از طریق رشد قیمت نهایی به این سطح برسد، به این معنی که شرکت کشتی تنگی را اداره می کند. با وجود اینکه اپراتور 80 قرارداد را در سال جاری راه اندازی کرده است، کووید همچنان بر رشد سواری و خطوط برتر تأثیر گذاشته است.

موارد استفاده اصلی برای Lime، رفت و آمد و گردشگری، کم کم شروع به بازگشت می کنند. ایالات متحده به تازگی اعلام کرد که این کار را خواهد کرد لغو ممنوعیت سفر اروپایی ها که دوبار واکسینه شده اند. گسترش به شهرهای جدید نیز در نقشه راه لایم قبل از عرضه اولیه اولیه سهام قرار دارد. تینگ گفت که لایم توسعه آمریکای شمالی و اروپا را هدف قرار داده است، اما همچنین علاقه مند به نگاه کردن به خاورمیانه است، جایی که سرمایه گذار اصلی این شرکت در این دور مستقر است.

تینگ گفت: «ما در واقع دیدیم که سفرهای بین شهری خود را یک تن افزایش داده‌ایم و در سال 2021، درآمد ما به سطح قبل از همه‌گیری سال 2019 بازخواهد گشت. «مردم به دنبال راهی ایمن، مقرون به صرفه و تک سرنشین برای جابه‌جایی هستند، و بسیاری از افراد سواری خود را به سکوهای میکروموبیلیتی مانند Lime منتقل کرده‌اند. وقتی به سال 2022 نگاه می کنم، فرصتی برای تعمیق این رابطه با سوارکاران داریم.”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا