ارز دیجیتالاقتصادی

MetaMask امکان جابجایی توکن ها را در چندین بلاک چین با DApp جدید فراهم می کند


شرکت فناوری نرم افزار بلاک چین ConsenSys با معرفی ابزار جدیدی برای کیف پول رمزنگاری MetaMask به کار بر روی گسترش قابلیت همکاری بلاک چین ادامه می دهد.

ConsenSys در 9 نوامبر اعلام کرد که کاربران MetaMask اکنون می توانند با استفاده از MetaMask Bridges که پل های زنجیره بلوکی مختلف را در یک مکان جمع می کند، بین چندین شبکه بلاک چین پل بزنند.

MetaMask Bridges از بلاک چین های اصلی سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) از جمله اتریوم، آوالانچ، زنجیره هوشمند BNB و Polygon پشتیبانی می کند. این شرکت گفت که ابزار جدید امکان پل زدن اتر (ETH) و Wrapped Ether (WETH)، استیبل کوین های اصلی و توکن های گاز بومی را فراهم می کند.

ویژگی پل جدید به کاربران MetaMask این امکان را می دهد تا توکن ها را از یک شبکه بلاک چین به شبکه دیگر بدون نیاز به تحقیق برای یافتن و انتخاب یک پل قابل اعتماد منتقل کنند.

آنجلا پاتر، مدیر محصول MetaMask Bridges به کوین تلگراف گفت: «مجموعه‌ای از پل‌های مختلف وجود دارد که هر کدام از شبکه‌ها و توکن‌های مختلفی پشتیبانی می‌کنند. او خاطرنشان کرد که هزینه‌های پل، سرعت و ویژگی‌های امنیتی به طور قابل‌توجهی از یک پل به پل دیگر متفاوت است و کاربران را ملزم می‌کند تا قبل از ادامه کار با پل، داده‌های زیادی را هر بار به صورت دستی بررسی کنند.

پاتر گفت: «پل‌های متامسک پل‌هایی را که ما فکر می‌کنیم غیرمتمرکزترین و امن‌ترین پل‌ها هستند را انتخاب کرده است و از بین آن‌ها بهترین را برای مسیر خاص کاربر توصیه می‌کند. او افزود که MetaMask Bridges به طور پیش فرض پل را با بهترین قیمت انتخاب می کند، اما کاربران همچنین می توانند تخمین های زمان را ببینند و در صورت تمایل سریع ترین را انتخاب کنند.

راه حل پل جدید به صورت بتا برای همه کاربران MetaMask از طریق Portfolio Dapp در دسترس است، یک برنامه غیرمتمرکز جدید (DApp) که به کاربران امکان می دهد چندین حساب MetaMask و دارایی های آنها را در یک مکان مشاهده کنند. Portfolio Dapp که در سپتامبر 2022 به صورت بتا راه اندازی شد، اکنون به کاربران اجازه می دهد تا در چند مرحله آسان بین شبکه ها پل بزنند، همانطور که توسط MetaMask توضیح داده شده است.

پاتر خاطرنشان کرد: «MetaMask هیچ هزینه اضافی در طول دوره بتا دریافت نمی‌کند، و بریجینگ به 10000 دلار در هر انتقال محدود می‌شود،» و افزود که ConsenSys هنوز جدول زمانی برای انتشار نهایی تعیین نکرده است.

MetaMask که در سال 2016 راه اندازی شد، یک کیف پول نرم افزاری اصلی ارز دیجیتال است که برای بلاک چین اتریوم طراحی شده است. از آنجایی که کیف پول به طور پیش فرض بر روی شبکه های اتریوم و سازگار با EVM متمرکز است، همچنان از بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین (BTC) پشتیبانی نمی کند.

مربوط: MetaMask ردیاب ارزش پورتفولیو NFT را با مشارکت جدید راه اندازی می کند

به گفته مدیر محصول MetaMask Bridges، ادغام بیت کوین در آینده نزدیک اولویتی برای پلتفرم نیست. با این حال، پاتر به کوین تلگراف گفت: با این حال، کاربران MetaMask با استفاده از MetaMask Snaps یا ابزارهایی که به کاربران اجازه می‌دهد کیف پول MetaMask را سفارشی کنند، نمی‌توانند DApp‌ها را به بلاک چین‌هایی مانند بیت‌کوین متصل کنند.

برخی از اسنپ های واقعی به DApp ها اجازه می دهند به بیت کوین، سولانا و فایل کوین متصل شوند. هر DApp می تواند پس از استقرار از یک ‘snap’ استفاده کند، به این معنی که DApp های سازگار با EVM می توانند از طریق ‘snap’ فعال به شبکه بیت کوین دسترسی داشته باشند.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، ConsenSys قصد داشت سالانه 2.4 میلیون دلار برای تأمین مالی تازه راه اندازی شده MetaMask Grants DAO با هدف توسعه بیشتر اکوسیستم Web3 هزینه کند. تیلور موناهان، رهبر محصول جهانی MetaMask گفت که این پلتفرم همچنین به تمرکز بر توسعه غیرمتمرکز به عنوان کاتالیزوری برای رشد بیشتر ادامه خواهد داد.