کار آفرینی و استارتاپ

MIT Bootcamps به نوآوران مشتاق امکان می دهد راه حل هایی را بیابند که تجربه بیمار را بهبود می بخشد | اخبار MITاز زمان راه اندازی آن در پاشنه پا کارآفرینی 101 دوره گسترده آنلاین باز، بوت کمپ MIT هزاران نوآور جهانی را به جستجوی راه حل هایی برای مشکلات معنادار، از جمله در فضای مراقبت از بیمار و سلامتی، برانگیخته است.

نیکی آگاهاری، یک پزشک رزمی سابق در ارتش استرالیا که اشتیاق او برای بهبود زندگی بیماران ناشی از مراقبت از پدربزرگش است، می‌گوید: «وقتی مشکل مناسبی برای کار کردن پیدا کردید، واقعاً به مأموریت زندگی شما تبدیل می‌شود.

پدربزرگ آقاهاری در حالی که از بی اختیاری ادرار رنج می برد، بر اثر سقوط شبانه در راه دستشویی، از ناحیه لگنش شکست و تقریباً جان خود را از دست داد. این مشکل گسترده، که حدود 423 میلیون نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهددلیلی بود که آقاهاری در Bootcamp نوآوری و رهبری MIT در حالی که در سال 2017 MBA را در دانشگاه Macquarie در سیدنی دنبال می کرد، ثبت نام کرد.

در طول بوت کمپ MIT در بریزبن، استرالیا، او تیمی را گرد هم آورد تا روی بهبود زندگی بیماران مبتلا به بی اختیاری ادرار کار کنند. آقاهاری می‌گوید هنوز از لحظه‌ای الهام گرفته است که کل کلاس به دنبال پناه بردن از طوفان در حال گذر بودند، در حالی که بیل اولت، مدیر عامل مرکز اعتماد مارتین برای کارآفرینی MIT و استاد این عمل در MIT Sloan، در مورد تحقیقات بازار اولیه در دانشگاه MIT سخنرانی کرد. زیرزمین هتل هیلتون

آقاهاری به یاد می آورد: «ما از کارآفرینان با تجربه ای یاد می گرفتیم که اجرا کرده اند. “آنها راه رفته اند، بنابراین می توانند صحبت کنند.”

پس از رهبری تیم های تجاری در Medtronic، Johnson & Johnson، Boston Scientific، و تکمیل فلوشیپ هاروارد HealthTech، Agahari راه اندازی کرده است. عدم اعتماد به نفس برای تغییر زندگی افرادی که از مثانه بیش فعال رنج می برند با یک درمان کم تهاجمی در خانه. آقاهاری اذعان دارد که بدون شبکه Bootcamps رسیدن به اینجا دشوار بود. سرمایه گذار اصلی او و دو نفر از بنیانگذاران او – هلنا فرانکو و میهیر شانکر – نیز در Bootcamps MIT شرکت کرده اند.

قهرمانی در مراقبت های بهداشت باروری زنان

یک بحران سلامت شخصی شور و شوق تجربه بیمار را در یکی دیگر از شرکت‌کنندگان Bootcamps MIT، Adonica Shaw، برانگیخت. در سال 2017، زمانی که شاو پسرش را باردار بود، تشخیص داده شد که مبتلا به پره اکلامپسی است که به طور نامتناسبی بر زنان رنگین پوست تأثیر می گذارد و مجبور شد شش هفته زودتر زایمان کند. او همچنین پس از زایمان دچار بحران اکلامپسی شد. علاوه بر کار حمایتی با بنیاد پره اکلامپسی، این تجربه در نهایت باعث شد تا او در سال 2021 و در گرماگرم همه گیر، برای بوت کمپ آنلاین MIT-Harvard Medical School Innovation Healthcare درخواست دهد.

شاو می‌گوید: «روح بوت‌کمپ این است که آماده باشید تا بیاموزید و … کارهایی را انجام دهید که برای یک شرکت قوی در برنامه و همچنین با تیم خود لازم است.»

شاو که توسط یک والد مجرد بزرگ شده بود، هرگز آرزو نداشت که در یک تیم با پزشکان و متخصصان برتر پزشکی باشد. یک مطالعه موردی که او را از MIT Bootcamp به همراه داشت، درباره تیمی از دانشمندان بود که 15 میلیون دلار برای احیای ماموت پشمالو جمع آوری کردند. شاو اعتراف می کند که نمونه هایی از این دست به او قدرت می دهد تا رویاهای بزرگ داشته باشد.

امسال، شاو اولین کلینیک آجر و ملات خود را در منطقه بندرگاه بوستون با پل برگراد راه اندازی می کند. این کلینیک بخشی از چشم انداز بزرگتر برای حمایت از سلامت باروری زنان از اولین ویزیت پاپ اسمیر تا قبل از یائسگی است.

شاو همچنین جوانترین فرد در سطح جهان و تنها فرد رنگین پوستی است که اقدام به ثبت اختراع بر روی اسپکولوم واژینال کرده است که در عمل او مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این دستگاه تاریخچه بحث برانگیزی دارد، با تکرارهای بسیاری از اوایل دهه 1900 بدون رضایت یا بیهوشی بر روی زنان آزمایش شد. تلاش او برای ثبت اختراع با هدف بهبود روند معاینات لگنی و پاپ اسمیر و تقویت صدای بیماران، به ویژه آنهایی که از نظر تاریخی از طراحی و توسعه دستگاه‌های پزشکی حذف شده‌اند، است.

ایجاد فضا برای آمادگی روحی و جسمی

Jitendra Chouksey، یکی دیگر از فارغ التحصیلان MIT Bootcamps، FITTR مستقر در هند را برای ساده کردن تجربه سالم بودن تأسیس کرد. چوکسی که بزرگ شد، نامناسب تلقی می شد تا اینکه در حالی که در بخش IT در پونا کار می کرد، به طور جدی بدنسازی را شروع کرد. دگرگونی او دیگران را بر آن داشت تا از او مشاوره بگیرند. برای به اشتراک گذاشتن آن در مقیاس، Chouksey یک کتاب الکترونیکی رایگان به نام “Get Shredded” منتشر کرد و بنابراین FITTR متولد شد.

در سال 2019، FITTR نرخ اجرا 5 میلیون دلاری داشت، اما چوکسی برای رهبری شرکتی که به طور ناخواسته راه اندازی کرده بود تلاش می کرد. او به بوت کمپ رهبری نوآوری MIT در ژاپن سفر کرد و به دنبال یک برنامه کوتاه معتبر بود که اصول کارآفرینی را به او آموزش دهد. چیزی که او همچنین پیدا کرد، یک جامعه حمایتی Bootcamps بود که به Chouksey کمک کرد تا با چالش‌های سلامت روان مدیریت یک شرکت در حال رشد سریع مقابله کند.

Chouksey در مورد Bootcamp رهبری نوآوری MIT می گوید: «این یک راه عالی برای کارآفرینان پرمشغله است که در یک بازه زمانی کوتاه چیزهای زیادی یاد بگیرند.

بنیان‌گذاران استارت‌آپ میزان بالایی از چالش‌های سلامت روان را تجربه می‌کنند، در حالی که باید دائماً تصمیماتی بگیرند که می‌تواند زندگی خود و تیم‌هایشان را تغییر دهد. برای مثال، چوکسی مجبور شد تصمیمی انفرادی بگیرد تا شرکتش را از آن خارج کند Y Combinator، یکی از معتبرترین برنامه های جوجه کشی که برای پیوستن به آن تلاش زیادی کرده بود. او متوجه شد که زمان بندی برنامه با اولویت های شرکت همخوانی ندارد.

امروزه FITTR دارای 6 میلیون کاربر است که از آن برای دسترسی به مربیگری آنلاین سفارشی شده استفاده می کنند، حتی از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 حمایت می کنند. با 15 میلیون دلار فروش مکرر سالانه، FITTR توسط سرمایه گذاران محلی و جهانی از جمله Sequoia Surge، Elysian Park و Dream Capital تامین مالی می شود. Chouksey می خواهد آگاهی خود را در مورد مسائل بهداشت روانی با دیگر بنیانگذاران در هند و منطقه با ایجاد مکانی که در آن امکان این گفتگوها فراهم شود، گسترش دهد. او می‌گوید چه به‌عنوان مدیر عامل و چه به عنوان همتا، بر اولویت قرار دادن سلامت جسمی و روانی جوامع خود تمرکز کرده است.

قدرت جامعه

چیزی که این مبتکران را متحد می کند، اشتیاق آنها برای بهبود سلامت و تجربه بیماران، اعتماد آنها به روش کارآفرینی MIT و جامعه ای است که در Bootcamps MIT با آنها روبرو شدند.

آقاهاری، یکی از شرکت کنندگان سابق نمایش مسترشف استرالیا، معتقد است که تقسیم وعده های غذایی بهترین راه برای متحد کردن تیم و سرعت بخشیدن به انتقال آن از حالت عادی و طوفانی به اجرا است. شاو از تشویق تیم بوت کمپ خود برای مسیر شغلی غیرخطی خود، از جمله تحصیل مامایی در اواخر دهه 30 زندگی خود، ارزشمند است. و Chouksey که تا به امروز در سه بوت کمپ MIT شرکت کرده است، از جمله پروفسور MIT Sanjay Sarma الهام گرفته است که “آینده کار یادگیری است.”منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا