کار آفرینی و استارتاپ

MIT Energy Night 2021: اتصال نوآوران جهانی به استعدادهای محلی | اخبار MITدر 29 اکتبر، نوآوران برجسته فناوری پاک از سراسر جهان به صورت مجازی و حضوری در پردیس MIT برای شب انرژی 2021 باشگاه انرژی و آب و هوا MIT (MITEC) گرد هم آمدند.

در این رویداد مجموعه ای از شرکت کنندگان و شرکت کنندگان – از دانشجویان و اساتید MIT به سرمایه گذاران، مهندسان، و شرکت های تاسیس شده و در مراحل اولیه همه متعهد به توسعه فناوری های پیشرفته برای رسیدگی به چالش های آب و هوا و انرژی هستند.

این رویداد با مجموعه‌ای از ارائه‌ها و پنل‌های مجازی آغاز شد که در آن سخنرانانی از بازیگران برتر در حوزه‌های آب و هوا و فناوری حضور داشتند. کسانی که ارائه کردند شامل سیاستگذاران و توانمندسازان بازار بودند، مانند ARPA-E و فعال کردن، سرمایه گذاران و شتاب دهنده ها، مانند TDK Ventures و ائتلاف نخست، همراه با استارت آپ های متعدد، از جمله سیستم های همجوشی مشترک المنافع و خنک کننده بی نهایت. هدف بحث این بود که چگونه فناوری های نوپا می توانند به راه حل های قابل اجرا تبدیل شوند.

بسیاری از ایده های پروژه پتانسیل تجاری شدن را دارند. بنابراین، هدف جلسه مجازی ما کشف جنبه تجاری اکوسیستم انرژی با دعوت از رهبران بود. برای بحث در مورد چگونگی تبدیل ایده ها به شرکت های موفق.

در حالی که جلسه مجازی تجاری سازی را بررسی می کرد، جلسه پوستر نوآوری در مراحل اولیه را ارائه کرد. بیش از 70 پوستر توسط دانشمندان، استارت‌آپ‌ها و مهندسان از سراسر جامعه MIT و فراتر از آن منتشر شد.

نائومی لوتز، دانشجوی سال چهارم کارشناسی در گروه مهندسی مکانیک، می‌گوید: «جلسه پوستر یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های شب انرژی است. این یک فرصت عالی برای عقب نشینی و یادگیری بیشتر در مورد آنچه دیگران در زمینه های خاص انرژی انجام می دهند فراهم می کند.

این کار شامل حوزه آب و هوا و انرژی، از گداخت هسته‌ای تا جذب کربن – و حتی پیشنهادی برای دودکش‌های خورشیدی بود.

موضوعات زیادی در انرژی و آب و هوا وجود دارد. الکساندرا استکمست، یکی از برگزارکنندگان رویداد و کاندیدای MBA در دانشکده مدیریت MIT اسلون، می‌گوید، با این حال، معمول است که فقط با افرادی که در مسیر خاص خود هستند ارتباط برقرار کنید. بنابراین، ما جلسه پوستر را به عنوان یک طراحی کردیم پلت فرمی برای مردم برای ارتباط با افراد از حوزه های مختلف بخش انرژی.

برای تیم MITEC، ارائه این طیف وسیع‌تر از تحقیقات نه تنها هیجان‌انگیز است، بلکه ضروری است.

استکمست می‌گوید: «این صنعت به سرعت در حال تغییر است. بنابراین، مهم است که بسیاری از کارشناسان صنعت اطلاعات را در مورد تغییراتی که در آن در حال وقوع است به اشتراک بگذارند.

بنابراین، فرمت ترکیبی رویداد به چیزی بیش از همه‌گیری کووید-19 پاسخ داد: همچنین به ماهیت جهانی، مشارکتی و دائماً در حال تکامل صنایع انرژی و فناوری پاک پاسخ داد.

لیو توضیح می دهد: «پس از بحث و گفتگو، ما در مورد این فرمت ترکیبی تصمیم گرفتیم. ما می‌خواستیم اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم تعامل یک رویداد حضوری داشته باشیم و در عین حال به مخاطبان بسیار گسترده‌تری که در قالب کاملاً از راه دور سال گذشته پرورش داده بودیم دسترسی پیدا کنیم.»

قالب هیبریدی جدید به تیم کمک کرد تا شبکه گسترده ای ایجاد کند. در مجموع، 400 نفر در جلسه پوستر حضوری شرکت کردند در حالی که تقریباً 400 نفر دیگر به صورت مجازی از سراسر جهان شرکت کردند.

با این حال، با وجود گستره جهانی فزاینده، شب انرژی هنوز یک ترکیب محلی مشخص را حفظ کرده است. شرکت‌های متعددی که در جلسه مجازی حضور داشتند از سراسر بوستون بزرگ و اغلب نزدیک به MIT: Commonwealth Fusion Systems و Infinite Cooling دفاتر خود را در Somerville یا Cambridge حفظ کردند و هر کدام از MIT ایجاد شدند.

شرکت‌های زیادی وجود دارند که از آنها بیرون می‌آیند [MIT] استکمست خاطرنشان می کند که در بوستون و کمبریج تثبیت می شوند. این باعث می شود [Energy Night] موقعیت خوبی برای ایجاد اتصالات و ایجاد ارزش برای شتاب دهنده های محلی است.

MITEC به پرورش این ارتباطات محلی ادامه می دهد و در عین حال به فرهنگ منحصر به فرد فناوری پاک بوستون کمک می کند.

لیو می‌گوید: «آنچه بوستون را متمایز می‌کند، تأکید آن بر راه‌حل‌های بلندمدت است که همیشه از طریق سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز به راحتی قابل دستیابی نیستند.»

هنگام برنامه‌ریزی شب انرژی، او و تیمش به دنبال دعوت از راه‌حل‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای به نمایش گذاشتن فرهنگ آرمانی بوستون بودند و در عین حال مکانی را برای سرمایه‌گذاران تثبیت‌شده برای جستجوی فناوری‌های جدید و قابل استقرار آسان‌تر ارائه می‌کردند.

شاید بزرگترین گواهی برای موفقیت مداوم شب انرژی، تمایل آن به چرخش کامل باشد.

لیو توضیح می‌دهد: «در چند سال گذشته، ما مجریان سریال MIT را معرفی کرده‌ایم که شرکت‌های خود را تأسیس کردند. بنابراین، برای بسیاری از پروژه ها، ما شاهد گذار از یک ایده به یک کسب و کار موفق هستیم.

به عنوان مثال، Form Energy، یک اسپین آف MIT است که در سال 2017 با ماموریت ایجاد ذخیره سازی انرژی کم هزینه و طولانی مدت تأسیس شد. قد آن پس از حضورش در شب انرژی در سال 2019 بسیار رشد کرد و پس از آن 40 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاری خطرپذیر جذب کرد.

استکمست می‌گوید: «چه دانشجوی سال اول لیسانس باشید و چه یکی از اعضای قدیمی صنایع انرژی و فناوری پاک، ما می‌خواهیم Energy Night این ارتباطات محرک را ایجاد کند که منجر به رشد حرفه‌ای و همچنین مشارکت‌های موفق شود».

.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا