ارز دیجیتالاقتصادی

Move-to-earn: یک شاخه فعال بازی برای کسب درآمد

بازی های بازی برای کسب درآمد (P2E) همچنان به عنوان بیش از نیمی از کیف پول های فعال، بر صنعت کریپتو تسلط دارند. ردیابی شد توسط Dappradar در سه ماهه اول سال 2022 به بازی‌های مبتنی بر بلاک چین متصل شده‌اند. بازی‌هایی مانند Axie Infinity – حتی با هک فاجعه‌بار رونین بریج در ماه گذشته – Pegaxy، Alien Worlds و دیگران همچنان میلیون‌ها دلار در حجم معاملات خود در 30 سال گذشته به دست آورده‌اند. روزها.

با وجود این، ناپایداری برخی از بازی‌های P2E در عملکرد توکن‌های آن‌ها آشکارتر می‌شود. یک مثال Axie Infinity است که Smooth Love Potion (SLP) هنوز در سطوح افسرده‌کننده است و باعث کاهش بیشتر آدرس‌های کیف پول منحصربه‌فرد می‌شود که برای سومین ماه متوالی با بازی تعامل دارند.

اکنون، شاخه ای از مدل P2E، به نام حرکت برای کسب درآمد (M2E)، اخیراً طرفداران ارزهای دیجیتال را مجذوب خود کرده است. شعار جدید این صنعت از مدل بازی برای کسب درآمد پیروی می کند، اما بر سلامت و تناسب اندام متمرکز است، جایی که کاربران برای فعالیت بدنی خود پاداش دریافت می کنند. Genopets و Dustland Runner تنها برخی از پروژه‌هایی هستند که از مدل M2E استفاده می‌کنند، اما به نظر می‌رسد STEPN در حال حاضر بیشترین کاربران را جذب کرده است.

STEPN یک بازی مبتنی بر Solana است که به کاربران امکان می‌دهد برای شروع بازی کفش‌های ورزشی غیرقابل تعویض (NFT) خریداری کنند. هنگامی که کاربران بازی را انجام می دهند، برنامه حرکت آنها را از طریق GPS تلفن همراه ردیابی می کند و با توکن های درون برنامه ای به نام توکن های ساتوشی سبز (GST) به آنها پاداش می دهد. این توکن‌ها می‌توانند بعداً با USD Coin (USDC) یا Solana (SOL) معامله شوند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا به درآمد خود پی ببرند.

این تبلیغات برای چیست؟

علاقه به STEPN به این دلیل است که توکن حاکمیتی Green Metaverse Token (GMT) به صورت سهموی است و از زمان فروش توکن خود در Binance در 9 مارس 24500 درصد افزایش یافته است. شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Sequoia Capital و سایر سرمایه گذاران Web3 نیز در STEPN سرمایه گذاری کرده اند و 5 میلیون دلار خریداری کرده اند. ارزش GMT در دور اولیه بودجه در ژانویه. افزایش GMT را می توان به رشد سریع کاربران آن نسبت داد زیرا جمعیت بزرگتر کریپتوها درگیر آن شدند. برای مثال، تعداد فالوورهای STEPN در توییتر به 250,000 رسیده بود که یک ماه پیش کمتر از 50,000 بود.