کار آفرینی و استارتاپ

Nillion بیش از 20 میلیون دلار برای ایجاد زیرساخت جدید web3 جمع آوری می کند • TechCrunch

این شرکت به طور انحصاری به TechCrunch گفت: Nillion، یک استارت آپ وب 3 با هدف ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز غیر بلاک چین، دور بیش از 20 میلیون دلار را بسته است.

اندرو یئو، مدیر ارشد بازاریابی شرکت، به TechCrunch گفت: «نیلیون یک پروژه زیرساخت فناوری عمیق است. در حالی که بلاک چین ها امور مالی را غیرمتمرکز می کنند، نیلیون قصد دارد همه چیز و بقیه داده ها را غیرمتمرکز کند.

هدف این استارت آپ ارائه زیرساخت اینترنتی جدید برای ایمن سازی ذخیره سازی و محاسبات داده ها است. Yeoh گفت: “شرکت ها و رقبا می توانند بدون انتقال اطلاعات کلیدی با یکدیگر همکاری کنند.”

شبکه غیرمتمرکز آن از Nil Message Compute (NMC)، یک توسعه ریاضی که توسط دانشمند ارشد تیم، Miguel de Vega ایجاد شده است، استفاده می کند. (که در کاغذ سفیدشاین شرکت NMC را یک «ابتدایی رمزنگاری جدید» می‌نامد که به معنای «روش جدید ذخیره‌سازی و ایمن‌سازی چیزها» است.)

در حالی که مدل Nillion مبتنی بر بلاک چین نیست، دارای یک جزء غیرمتمرکز است، به این معنی که با محاسبه TechCrunch در زیر پرچم بزرگ‌تر web3 قرار می‌گیرد. به طور کلی می توان آن را راهی برای ارائه قدرت محاسباتی غیرمتمرکز در نظر گرفت. نوشته های اولیه این گروه نشان می دهد که در آینده نشانه ای خواهد داشت.

Yeoh گفت: “Nillion امکان محاسبات بسیار سریع داده های ایمن و ذخیره آن داده ها را فراهم می کند که نمی توانید با بلاک چین انجام دهید.” “ما به آن به عنوان باز کردن یک جهان کاملاً جدید از موارد استفاده از وب 3 نگاه می کنیم که اکوسیستم را به طور قابل توجهی گسترش می دهد.”

این استارت آپ در نوامبر 2021 تاسیس شد و تا این لحظه فعالیت خود را با بیش از 40 کارمند و بدون بودجه قبلی آغاز کرده است. بنیانگذاران شامل کارمندان سابق Uber، Indiegogo و Hedera Hashgraph و همچنین مدیرانی از Coinbase و Nike هستند.

این دور توسط Distributed Global رهبری شد. سرمایه گذاران دیگر عبارتند از AU21، Big Brain Holdings، Chapter One، GSR، HashKey، OP Crypto و SALT Fund. الکس پیج، مدیرعامل نیلیون، در بیانیه‌ای گفت که بیش از 150 سرمایه‌گذار در افزایش افزایش مشارکت داشتند.

Yeoh گفت: «ما در موقعیتی بودیم که می‌توانستیم برای چندین دهه از طریق داخلی تأمین مالی کنیم، اما می‌خواستیم سرمایه‌گذاران استراتژیک قوی و مجموعه‌ای از افراد را وارد کنیم که می‌توانند به رشد این محصول کمک زیادی کنند». ما توانستیم مقدار قابل توجهی پول در وسط بازار نزولی به دست آوریم. بیشتر چک‌ها و تعهدات ما بعد از FTX وارد شد، که جالب است، و ما این کار را بدون دک انجام دادیم، که جالب است.

در پی بازار نزولی کریپتو و سقوط FTX، Yeoh معتقد است که این افزایش سرمایه نشان دهنده علاقه صنعت به زیرساخت وب 3 و موارد استفاده واقعی است. ما در حال ایجاد زیرساخت هایی هستیم که اجتناب ناپذیر است. اگر وب 3 یا هر چیز دیگری نتوانند داده های خصوصی را مدیریت کنند، هیچ راهی وجود ندارد.

Yeoh گفت که سرمایه برای ساخت فناوری در شبکه و استخدام استعدادهای مهندسی اختصاص داده خواهد شد. او افزود که تا به امروز، نیلیون بیش از 30 تعهدنامه را امضا کرده است.

ما با صرافی ها و برنامه های غیرمتمرکز و همچنین چند لایه 1 صحبت کرده ایم [blockchains] Yeoh گفت که علاقه مند به مدیریت داده های خصوصی در بلاک چین هستند. در سمت Web2، ما با شرکت‌های یادگیری ماشین هوش مصنوعی صحبت کرده‌ایم، از شرکت‌های یادگیری ماشینی هوش مصنوعی دعوت شده‌ایم و به اندازه کافی جالب توجه است، ما از شرکت‌های حقوقی و بهداشتی اطلاع‌رسانی کرده‌ایم زیرا آنها با داده‌های حساس زیادی سروکار دارند.

در کوتاه‌مدت، نیلیون قصد دارد همزمان با راه‌اندازی شبکه خود در کنار مجموعه اولیه محصولات خود، بر ایجاد و پشتیبانی از موارد استفاده واقعی تمرکز کند.

Yeoh گفت: «مثل داشتن یک آیفون در سال 2007 است که شگفت‌انگیز بود، اما واقعاً برنامه دوربین، برنامه ایمیل و برنامه پیام‌رسانی را داشت.

در دو هفته آینده، این استارت آپ یک نمونه اولیه از پایان به انتها خواهد داشت. Yeoh به اشتراک گذاشت که در سال 2023 به یک شبکه عمومی تبدیل می شود و تا پایان سال آینده راه اندازی می شود. برنامه درازمدت این است که ماموریت خود را برای حل مشکلات اجتماعی و ایجاد موارد استفاده از دست ندهد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا