کار آفرینی و استارتاپ

Nubank، HashiCorp بازار استارت‌آپ‌ها را با برنده‌های IPO در پایان سال فراهم می‌کنند – TechCrunch

بنابراین ما شاهد تعداد زیادی شناور در سال 2022 خواهیم بود، درست است؟

IPO 2021 چرخه در این هفته به پایان می رسد زیرا HashiCorp و Nubank اولین عرضه عمومی خود را قیمت گذاری کردند و لیست شدند. خوشبختانه برای طرفداران استارت آپ و کلاس های سرمایه گذاری، هر دو IPO به خوبی پیش رفتند. عرضه اولیه سهام سامسارا در هفته آینده انجام می شود، اگر تقویم های فعلی ادامه پیدا کند، اما این تقریباً برای سال است.

تا آخرش رسیدیم! اما این بدان معنا نیست که ما کاری برای انجام دادن نداریم. ما انجام می دهیم.


صرافی استارتاپ ها، بازارها و پول را بررسی می کند.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


امروز صبح، قیمت‌های عرضه اولیه اولیه هر دو شرکت HashiCorp و Nubank را تجزیه و تحلیل می‌کنیم، ارزش‌گذاری نهایی قبل از عرضه و چند برابر درآمد آنها را جدول‌بندی می‌کنیم و آنچه را که می‌توانیم از معاملات اولیه آنها بیاموزیم، به اشتراک می‌گذاریم. هدف این است که با پایان سال 2021، کنترل خوبی در مورد اینکه بازار عرضه اولیه سهام فناوری ایالات متحده چقدر قوی به نظر می رسد، باشد.

Nubank، HashiCorp بازار استارت‌آپ‌ها را با برنده‌های IPO در پایان سال فراهم می‌کنند - TechCrunchبه شرط عدم شوک های بزرگ، یک چرخه عرضه اولیه سهام در سال 2022 باید وجود داشته باشد. مبنای ما برای این دیدگاه این است که ارزش‌گذاری فناوری برای شرکت‌های دولتی بسیار فراتر از هنجارهای تاریخی باقی می‌ماند و تعداد تک‌شاخ‌های در عین حال خصوصی به بالاترین حد خود رسیده است. این ترکیب مانند دستور العملی برای تعداد زیادی شناور در سال آینده است.

اما باید بررسی کنیم که سال 2021 چگونه به پایان رسید تا بفهمیم سال 2022 از کجا شروع می شود.

IPO HashiCorp

HashiCorp پیش بینی کرد که قیمت اولیه سهام خود را بین 68 تا 72 دلار برای هر سهم خواهد داشت. در اولین نمایش عمومی خود فروش سهام را متوقف کرد 80 دلار به ازای هر سهم، یک پیروزی بزرگ برای شرکت نرم افزاری مبتنی بر منبع باز.

پایتخت رنسانس اشاره شد که با 70 دلار به ازای هر سهم، HashiCorp 14.2 میلیارد دلار ارزش داشت. ریاضیات ساده، ارزش شرکت را با قیمت 80 دلاری هر سهم 16.2 میلیارد دلار نشان می دهد. با توجه به اینکه این شرکت آخرین بار در اوایل سال 2020 توسط سرمایه گذاران بازار خصوصی حدود 5 میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود، قیمت عرضه اولیه سهام آن چیزی انقلابی نبود، اگرچه ممکن است استدلال کنیم که در سال 2020 قیمت آن کمتر از حد معمول بود و قیمت واقعاً خیره کننده آن را کاهش داد. بود.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا