کار آفرینی و استارتاپ

Ocurate 3.5 میلیون دلار جمع آوری می کند تا ارزش طول عمر مشتری را برای شرکت های B2C نشان دهد – TechCrunch

درستاستارت‌آپی که از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی ارزش طول عمر مشتری برای کسب‌وکارهای تجارت الکترونیکی استفاده می‌کند، مبلغی بالغ بر 3.5 میلیون دلار به دست آورد.

حامیان این دور شامل 8-Bit Capital، DCF Capital، Data Community Fund، AIX Ventures، Italmobiliare، Streamlined Ventures و برخی از سرمایه گذاران فرشته استراتژیک فردی مانند آدام متزگر و مازن الجبیر هستند.

Tobi Konitzer، بنیانگذار و مدیر عامل Ocurate، این شرکت را در ماه ژوئیه تأسیس کرد تا ارزش مادام العمر را به عنوان یک اصل سازماندهی برای شرکت های تجاری به مصرف کننده ایجاد کند. Konitzer که قبلاً یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل PredictWise بود، به TechCrunch گفت که “سس مخفی” این شرکت یک چارچوب یادگیری ماشین عمیق SaaS است که بر روی پایگاه داده اختصاصی Ocurate و داده های مشتری بهینه شده است که دقت آن در پیش بینی رفتار افراد بیش از 90٪ است.

در حال حاضر، شرکت‌ها از معیارهایی استفاده می‌کنند که خودشان ارزیابی کرده‌اند، و اغلب به هزینه به ازای هر کلیک یا اقدام و سپس حفظ نگاه می‌کنند. Konitzer معتقد است ارزش مادام العمر پیش بینی بهتری از میزان سود یک مشتری برای شرکت است.

او گفت که پایگاه داده Ocurate با فهرست رای دهندگان شروع شد و اکنون داده های بیش از 300,000 آمریکایی را جمع آوری کرده است. همچنین داده ها را از مشتریان دریافت می کند. به عنوان مثال، اگر مشترک Netflix هستید، داده ها ممکن است شامل داده های ورود به سیستم، داده های تله متری و آنچه در گذشته خریداری شده باشد.

Konitzer افزود: “فناوری Ocurate به مشتریان ما اجازه می دهد تا در تمام مراحل چرخه عمر با اطمینان اقداماتی را در مورد ارزش طول عمر انجام دهند، که با افزایش احتمالی سود ناخالص تا بیش از 15٪، تأثیر قابل توجهی بر تجارت کلی مشتری ما دارد.” “ارزش مادام العمر باید چیزی باشد که بر همه چیز حاکم باشد.”

اگرچه Ocurate پنج ماه پیش تأسیس شد، اما در حال حاضر با چهار مشتری – با ده ها نفر در خط لوله – کار می کند و از زمان راه اندازی سالانه بیش از 400000 دلار درآمد مکرر به همراه داشته است.

دو نفر از مشتریان آن، Wild Earth و eSalon، می گویند که در حال حاضر بینش خوبی به دست آورده اند. تمیم مراد، یکی از بنیانگذاران eSalon، یک سایت تجارت الکترونیک برای رنگ مو، گفت که سال ها این شرکت سعی کرد مدل ارزش طول عمر خود را بسازد تا در پیش بینی بهتر باشد، اما تیم علم داده نداشت. با Ocurate، اکنون می‌تواند مدل‌های پیش‌بینی دقیق‌تری بسازد تا مشتریان را بهتر هدف قرار دهد و بخش‌بندی کند و بفهمد که شرکت در کجای تاریخی قرار دارد.

استیو سیمیتزیس، مدیر ارشد فناوری شرکت غذای حیوانات خانگی Wild Earth، گفت که او بر حفظ مشتری و کاهش سرگردانی تمرکز دارد، اما روش‌های سنتی انجام این کار اغلب به معنای تعقیب مشتریان است که هم آزاردهنده و هم گران است.

او گفت: «چیزی که در مورد Ocurate دوست داشتم این بود که آنها بر ارائه حس خوبی به مشتریانی تمرکز کردند که احتمالاً از بین می‌روند تا بتوانیم تلاش‌های خود را مشخص کنیم. “برای هر مشتری، آنها دو عدد به شما می دهند، احتمالاً انحراف و اینکه چقدر متقاعد کننده هستند.”

در همین حال، بودجه جدید Ocurate را قادر می‌سازد تا محصول خود را در سال 2022 در معرض دید عموم قرار دهد، تیم خود را از هفت کارمند به 14 دوبرابر کند و بیشتر در زمینه یکپارچه‌سازی، علم داده و قابلیت‌های یادگیری ماشین سرمایه‌گذاری کند.

در مرحله بعد، این شرکت قصد دارد دور دیگری را در سه ماهه دوم سال 2023 افزایش دهد و Konitzer گفت که Ocurate در نظر دارد تا پایان سال آینده 20 مشتری داشته باشد.

Konitzer: “در خط مقدم عملی کردن ارزش مادام العمر، ما باید نشان دهیم که بر روش کار تأثیر می گذاریم، اما اساساً در اینجا این است که شما باید در نقاط مختلف با چه کسی ارتباط برقرار کنید، و این است که چقدر پول برای این کار خرج کنید.” گفت. “ما در حال ایجاد یک سیستم توصیه هستیم.”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا