کار آفرینی و استارتاپ

OneRoof برای کمک به آپارتمان نشینان با همسایگان خود کمک مالی می کند • TechCrunch

آپارتمان نشینی می تواند یک زندگی تنهایی باشد، اما OneRoof اینجاست تا آن را تغییر دهد. این شرکت یک برنامه شبکه اجتماعی هایپرمحلی ارائه می دهد که هدف آن اتصال افراد در یک ساختمان مسکونی در حول علایق مشترک مانند سرگرمی ها و حتی سازماندهی حول یک هدف مشترک است.

این شرکت پیش درآمد از زمانی که در سال 2021 و پس از اینکه OneRoof 1.25 میلیون دلار سرمایه دریافت کرد، مشخصات آن را معرفی کردیم، بسیار رشد کرده است. در آن زمان، مدیر عامل شرکت Selin Sonmez به TechCrunch گفت که این برنامه در 400 ساختمان در شهر نیویورک به صورت زنده وجود دارد و امروز به بیش از 40000 همسایه فعال در 1300 ساختمان در نیویورک و میامی افزایش یافته است. او اضافه کرد که OneRoof همچنین یک راه اندازی نرم در دالاس انجام داده است.

اگر می‌خواهید تصور کنید که OneRoof چگونه کار می‌کند، Sonmez می‌گوید که این شرکت اغلب با Nextdoor مقایسه می‌شود. به افرادی که در یک ساختمان آپارتمان زندگی می‌کنند کمک می‌کند تا با هم ارتباط برقرار کنند، شبکه‌سازی کنند، اطلاعات را مبادله کنند، اقلام بخرند و بفروشند، به حیوانات خانگی کمک کنند، در زندگی واقعی ملاقات کنند و حس اجتماعی ایجاد کنند.

او گفت: این برنامه رایگان به چیزی متکی است که سونمز آن را “جامعه قهرمانان” معروف به Super Neighbors می نامد – اساساً افرادی در ساختمان آپارتمان شما که “به عنوان یک چسب برای جامعه خود عمل می کنند”. از این موقعیت، آنها می توانند به حمایت های مالی رویدادهای همسایه دسترسی پیدا کنند، به باشگاه انحصاری Super Neighbor در شهر خود بپیوندند و برای توسعه برنامه های آینده بازخورد خود را با OneRoof به اشتراک بگذارند.

نیکوس جورگانتاس و سلین سونمز از بنیانگذاران OneRoof اعتبار تصویر: OneRoof

او افزود: “همسایگان یک حلقه اجتماعی انتقادی هستند، اما نادیده گرفته شده اند.” هیچ کس نمی داند همسایگان آنها چه کسانی هستند، بنابراین ما در حال ساختن یک بافت اجتماعی اساسی در جامعه هستیم. ماموریت بلندمدت ما اتحاد و توانمندسازی همسایگان تحت OneRoof و ایجاد شهرهای شهری انعطاف‌پذیرتر، هم از نظر اجتماعی و هم از لحاظ اقتصادی است.»

در سال 2021، OneRoof فقط یک برنامه اتاق چت بود که همسایگان می توانستند به صورت دیجیتالی با یکدیگر صحبت کنند. از آن زمان به بعد، ویژگی رویدادهای حضوری، نمایه‌های کاربر بهبودیافته برای برجسته کردن علایق، فهرست راهنمای همسایگان و ویژگی «رشد» برای کمک به افراد برای ایجاد انجمن‌های خود شکل گرفت.

به نظر می رسد این مفهوم برای ساکنان آپارتمان جذاب باشد: سونمز گفت: در ساختمان های Super Neighbor، OneRoof شاهد بود که بیش از 78 درصد از کاربران پس از 12 هفته به استفاده از برنامه ادامه دادند و بیش از 65 درصد پس از 24 هفته به استفاده از آن ادامه دادند. علاوه بر این، سه بار رویدادهای حضوری، از جمله ساعات شاد و ملاقات با یک نفر برای تمرین، در وان روف در سه ماهه چهارم نسبت به سه ماهه قبل ایجاد شد.

این شرکت به رشد خود ادامه داده است و روزانه بین 30 تا 40 درخواست Super Neighbor دریافت می کند و 20 درصد افزایش کاربران را ماه به ماه مشاهده می کند. سونمز و یکی از بنیانگذاران نیکوس جورگانتاس برای اینکه بتوانند آنها را همراهی کنند، نیاز به رشد تیم خود داشتند، بنابراین آنها تصمیم گرفتند که دور جدیدی از بودجه را دنبال کنند.

این در طول بهار و تابستان بود، اما زمانی که بازار سرمایه خطرپذیر در حال کاهش بود. در نتیجه، سونمز گفت که او نه تنها باید برخی از تصمیمات دشوار را مدیریت کند – به عنوان مثال، کاهش 90 درصدی بودجه بازاریابی برای حفظ تیم موجود OneRoof – بلکه او همچنین نزدیک به 80 جلسه سرمایه گذار در این مدت داشت و حتی مجبور شد چند سوال غیرمنتظره مطرح کنید

“به طور ناگهانی از ما سوالاتی در مورد درآمد پرسیده شد که برای استارتاپ های اجتماعی صدق نمی کند [at] مرحله ما قبل از تغییر بازارها، بنابراین یافتن شرکای مناسب از ما زمان برد. همچنین ابهامی در بازار در مورد قیمت‌گذاری وجود داشت، بنابراین تا زمانی که وضوح بیشتری به دست نیامد، قیمت‌گذاری را انجام ندادیم.»

در نهایت، سونمز شرکای سرمایه گذاری خوبی پیدا کرد و با سرمایه اولیه 3.2 میلیون دلاری بست تا 4.45 میلیون دلار در کل سرمایه به شرکت بدهد. Chamaeleon دور را رهبری کرد و Dream Machine، Gaingels، General Catalyst، The Helm و گروهی از سرمایه گذاران فرشته، از جمله Margo Georgiadis در Synetro Group، سرمایه گذار سابق Andreessen Horowitz D’Arcy Coolican، یکی از بنیانگذاران Google Maps، Lars Rasmussen و Elomida به او پیوستند. ویسویکی.

این بودجه به OneRoof کمک کرد تا چهار کارمند جدید اضافه کند و در حال حاضر به دنبال پر کردن دو نقش دیگر است. سونمز همچنین قصد دارد در توسعه اپلیکیشن، نرم افزار، حمایت مالی و بازاریابی سرمایه گذاری کند.

با توجه به نقاط عطف بزرگ فعلی شرکت در مورد تعامل و حفظ، OneRoof جایگاه زیادی به دست آورده است، اما Sonmez هنوز چیزهای زیادی دارد که می خواهد انجام دهد.

او افزود: “ما می خواهیم کارهای بیشتری انجام دهیم.” صدها میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند، و ما می‌خواهیم مطمئن شویم که می‌توانیم محصولات خود را رشد دهیم و آن‌ها را در دست هر کسی که همسایه‌ای دارد که فکر می‌کند، آه، کاش می‌دانستم آن‌ها چه کسانی هستند، می‌سپاریم. “”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا