کار آفرینی و استارتاپ

Onfleet برای توسعه بیشتر نرم افزار تحویل آخرین مایل خود – TechCrunch، 23 میلیون دلار دریافت می کند

اهمیت تحویل آخرین مایل (حرکت کالا از یک مرکز حمل و نقل به مقصد نهایی) در طول همه‌گیری مورد توجه قرار گرفت. Statista پروژه ها که تجارت الکترونیک باعث می شود تا سال 2027 بازار جهانی تحویل در مایل آخر دو برابر شود و به بیش از 200 میلیارد دلار برسد. با توجه به Anyline نظر سنجی، بیش از سه چهارم (76٪) خریداران گفتند که یک تجربه تحویل “غیرقابل قبول” – به عنوان مثال، بسیار دیر – بر تصمیم آنها برای سفارش مجدد از یک شرکت تأثیر می گذارد.

پس جای تعجب نیست که بازار فناوری های تحویل آخرین مایل بازاری فعال است. شرکت‌هایی مانند Zippi و Carmagos از روبات‌ها و مراکز توزیع کوچک برای ساده‌سازی موجودی برای تحویل آخرین مایل استفاده می‌کنند، در حالی که سایرین، مانند GetHenry برلین، ناوگان دوچرخه‌های الکترونیکی را به مشتریان تجاری تحویل مانند Gorillas و JustEatTakeaway.com عرضه می‌کنند.

بخش رو به رشدی از بازار آخرین مایل کاملاً بر روی لجستیک متمرکز است، از جمله پرواز، که ادعا می کند نرم افزار آن میلیون ها تحویل در هفته را برای هزاران تجارت (از جمله Sweetgreen) تسهیل می کند. امروز Onfleet با ارائه شواهدی مبنی بر اینکه تقاضا برای راه‌حل‌های آخرین مایل ممکن است بر موانع اقتصادی گسترده‌تر غلبه کند، حداقل در کوتاه‌مدت، اعلام کرد که ۲۳ میلیون دلار از بودجه سری B به رهبری Kayne Partners با مشارکت Savant Growth جمع‌آوری کرده است.

خالد نعیم، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، گفت که سرمایه جدید برای توسعه محصول، گسترش محصول و قابلیت های مهندسی Onfleet و افزایش پیشنهادات شرکتی اختصاص داده خواهد شد. مجموع جمع آوری شده Onfleet تا به امروز به بیش از 40 میلیون دلار می رسد.

پیگیری تحویل با Onfleet. اعتبار تصویر: پرواز

نعیم در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: «این همه‌گیری به طور چشمگیری رشد بازار (و رشد Onfleet) را تسریع کرد و نیاز به این نوع خدمات را ایجاد کرد که قبلاً وجود نداشتند. زمانی بود که ترس و عدم اطمینان بازدید از فروشگاه های مواد غذایی را احاطه کرده بود، بنابراین تحویل به سادگی گزینه ایمن تر برای مصرف کنندگان بود، به ویژه برای افراد جمعیتی مانند افراد مسن یا کسانی که شرایط از قبل وجود داشتند. تحویل، بر اساس تقاضای مصرف‌کننده و همه‌گیری، به طور فزاینده‌ای تبدیل به کانال کلیدی برای کسب‌وکارها به‌ویژه در خواربار، حشیش، غذاهای آماده و رستوران‌ها، الکل، داروخانه‌ها و دسته‌های خرده‌فروشی می‌شود.

Naim در سال 2015 Onfleet را به همراه Mikel Carmenes Cavia، همتای دبیرستان Naim و دیوید Vetrano، که نعیم در حالی که MBA خود را در استنفورد دنبال می‌کرد، آشنا کرد. این سه نفر که در خاورمیانه بزرگ شدند، الهام گرفتند تا «روشی جهانی برای اشتراک‌گذاری یک مکان» ایجاد کنند، که به Addy تبدیل شد، پلتفرمی که به هر کسی اجازه می‌داد یک URL که مختصات طول و عرض جغرافیایی را نشان می‌دهد ایجاد کند.

نعیم پس از تلاش برای تجاری سازی ادی با مشاغل تحویل کالا، گفت که متوجه شده است که بسیاری از این مشاغل از فناوری لجستیک استفاده نمی کنند. درعوض، توزیع کنندگان آنها هر درخت و دوشاخه در جاده را حفظ می کردند و از آن تجربه برای مدیریت ناوگان رانندگان استفاده می کردند. در آن زمان بود که او، Cavia و Vetrano تصمیم گرفتند چشم انداز خود را برای توسعه یک پلت فرم مدیریت تحویل: Onfleet گسترش دهند.

هنگامی که رانندگان حمل و نقل شروع به استفاده از تلفن های هوشمند برای برقراری ارتباط با توزیع کنندگان کردند، ما فکر کردیم: “خوب، جالب است. اکثر رانندگان به زودی گوشی هوشمند خواهند داشت. اگر همه آنها دستگاه داشته باشند، توزیع کننده می تواند آنها را با GPS ردیابی کند، کار را در زمان واقعی برای آنها ارسال کند و مسیرها را به روشی پویاتر بهینه کند. مدیریت هزینه‌های «آخرین مایل» و پیچیدگی‌های مربوط به تحویل، به‌ویژه برای تازه واردان، دشوار است. فن‌آوری Onfleet به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با اتصال مؤثر مشاغل، توزیع‌کنندگان، رانندگان و تحویل به مشتریان خوشحال، این تعهد سخت را ساده‌تر کنند.»

Onfleet داشبوردی را برای ارسال ارائه می دهد که در آن کاربران می توانند مسیرها را بهینه کنند و رانندگان و تحویل یا پیکاپ ها را جستجو کنند. این پلتفرم مسیرهایی را توصیه می کند که عواملی مانند زمان، مکان، ظرفیت و ترافیک را در نظر بگیرند و می توانند وظایف را به طور خودکار به رانندگان اختصاص دهند.

Onfleet همچنین به‌روزرسانی‌های وضعیت را به مشتریان ارائه می‌دهد، از جمله ردیابی راننده در زمان واقعی و اثبات تحویل. در انتهای صفحه، مدیران – که می توانند از طریق پلتفرم با رانندگان چت کنند – معیارهای عملکرد مانند نرخ به موقع، زمان خدمات، امتیازات بازخورد و موارد دیگر را می بینند.

«Onfleet از یادگیری ماشین برای بهینه‌سازی و پیش‌بینی راننده استفاده می‌کند، به تیم‌های عملیات و مصرف‌کنندگان اطلاعات لحظه‌ای، اتوماسیون تصمیم‌گیری و اعلان‌های فعال را ارائه می‌دهد. Naim گفت: ما یک مجموعه داده را با تجزیه و تحلیل داده‌های مکان برای بخش‌های تحویل و فیلتر کردن بخش‌های غیرعادی استخراج می‌کنیم – ما حدود 500 میلیون مایل از داده‌های مکان راننده ناشناس را جمع‌آوری کرده‌ایم که شامل ده‌ها میلیارد نقطه داده است. «ویژگی پیش‌بینی ETA ما اولین کاربرد مهم در حال حاضر از این داده‌ها بود. ما در حال کار بر روی مدل‌های اصلاح‌شده‌تر هستیم تا زمان سفر و پارامترهای عملیاتی و جنبه‌های فرآیند تحویل، مانند پارکینگ و زمان ورود به ساختمان را بهتر پیش‌بینی کنیم.»

پرواز

اعتبار تصویر: پرواز

برخی از رانندگان ممکن است به این نوع تله متری اعتراض کنند، به ویژه با توجه به گزارش های اخیر در مورد مشکلات ناوگان تحویل شخص ثالث. مثلا، با توجه طبق یک مطالعه اخیر توسط مرکز سازماندهی استراتژیک، تقریباً یک نفر از هر پنج راننده ای که برای آمازون تحویل می دهد، در سال 2021 آسیب دیدند زیرا با سهمیه های تنبیهی و فشار برای حمل بسته ها در سریع ترین زمان ممکن مواجه شدند.

با این حال، Naim استدلال می کند که Onfleet صرفاً راهی برای کمک به عملکرد ضعیف در زمانی که کمبود شدید راننده وجود دارد، ارائه می دهد. انجمن حمل و نقل آمریکا به تنهایی با کمبود بیش از 80000 راننده کامیون مواجه است. برآوردها – انتظار می رود با افزایش تقاضای تحویل، عددی افزایش یابد.

نعیم گفت: «ما می‌خواهیم برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​ردیابی ارزشی را که با ارائه تحویل به کسب‌وکار خود اضافه می‌کنند، آسان کنیم. «کمبود راننده سال‌ها صنعت حمل‌ونقل، لجستیک و تحویل را تحت تأثیر قرار داده است و این بیماری همه‌گیر تأثیر آن را بدتر کرده است. با کمبود استعداد، اولویت بندی تعادل کار و زندگی از آنجایی که رانندگان زمان بیشتری را دور از خانه می گذرانند و شکاف مهارتی با توجه به این حرفه می تواند به آموزش های ویژه ای مانند گواهینامه کامیون و غیره نیاز داشته باشد، پیدا کردن افرادی برای استخدام برای این نوع کارها سخت تر می شود. نقش ها پلتفرم ما از کسب‌وکارها در این زمینه با بهینه‌سازی مسیر خودکار پشتیبانی می‌کند، بنابراین آنها می‌توانند فعالیت‌ها را نظارت کنند و تعداد درایورهای مورد نیاز را در هر زمان کاهش دهند.

نعیم مایل به کنار زدن پرده‌های مالی Onfleet نبود، اما ادعا کرد که شرکت در مسیر رشد مستمر قرار دارد زیرا تلاش می‌کند خود را از رقبایی مانند Wise Systems، Routific و Bringg متمایز کند. در طی یک سال، Onfleet مستقر در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا قصد دارد نیروی کار خود را از 120 نفر به حدود 150 نفر افزایش دهد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا